• Головна
  • Сьогодні вшановують Лубенського чудотворця, святителя Афанасія та відзначають День сім’ї
09:00, 15 травня
Надійне джерело

Сьогодні вшановують Лубенського чудотворця, святителя Афанасія та відзначають День сім’ї

Сьогодні вшановують Лубенського чудотворця, святителя Афанасія та відзначають День сім’ї

Святитель Афанасій, патріарх Константинопольський походив зі знатного роду, пов'язаного з династією Палеологів. До 26 років юнак жив на Криті, який був під владою венеціанців. Він отримав прекрасну освіту в монастирі Аркадіу.

Святість його життя і високе благочестя стали відомі за межами обителі. У 1631 році він був висвячений на митрополита Фессалонікійського. Його натхненні проповіді і тлумачення Святого Письма завжди збирали велику аудиторію. Згодом він присвятив себе проповіді християнства. Стійкість у Православ'ї, благочестя і турбота про паству завжди вирізняли Афанасія.

У кінці грудня 1653 року виїхав з Москви в Молдавію, щоб прибути в Миколаївський монастир у Галаці. У лютому 1654 року святий Афанасій залишився в Мгарському монастирі біля Лубен, де 5 квітня преставився. Він був похований сидячим на троні під амвоном Преображенського храму монастиря ігуменом обителі.

1 лютого 1662 року, відбулося набуття нетлінних мощей святителя в присутності Газського митрополита Паїсія Лигаріда який, за його словами, бачив Афанасія в сонному видінні.

Сьогодні вшановують Лубенського чудотворця, святителя Афанасія та відзначають День сім’ї, фото-1

Більше про історію Мгарського монастиря можна дізнатися тут.

Про те, що Мгарська обитель увішла в ТОП 10 найстаровинніших обителей України читайте тут

Як братія Мгарського монастиря опікується рідкісними птахами читайте тут.

У суботу іменини відзначають Афанасій, Борис, Гліб, Давид, Зоя і Роман.

Також сьогодні Міжнаро́дний день сім'ї́, що відзначається в системі Організації Об'єднаних Націй. Цей день щорічно святкується 15 травня.

Мета — поглиблення розуміння питань родини, об'єднання можливостей різних країн для розв'язання всіх найсерйозніших питань, пов'язаних із сім'єю. Запровадження свята було викликано стурбованістю світової спільноти сучасним становищем родини та її значенням у процесі виховання покоління, що підростає.

Сьогодні вшановують Лубенського чудотворця, святителя Афанасія та відзначають День сім’ї, фото-2

Отже, 20 вересня 1993 року відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН було запроваджено Міжнародний день сім'ї, який відзначається щороку 15 травня. На думку Генерального секретаря ООН Кофі Аннана, коли зневажаються основні права однієї сім'ї — єдність всієї людської сім'ї, членами якої вони є, перебуває під загрозою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сім'я #свято #Мгар #Афанасій

Коментарі

Оголошення
live comments feed...