• Головна
  • Яку допомогу українським пацієнтам з онкологією надають за програмою медичних гарантій?
15:30, 5 травня
Надійне джерело

Яку допомогу українським пацієнтам з онкологією надають за програмою медичних гарантій?

Яку допомогу українським пацієнтам з онкологією надають за програмою медичних гарантій?

Злоякісні новоутворення залишаються актуальною проблемою для  людства.  На сьогодні вони за показниками захворюваності і смертності поступаються тільки захворюванням серцево-судинної системи.За даними ВООЗ, щороку понад 8 мільйонів людей у  світі помирають. Ризик захворіти на рак в Україні має кожен третій чоловік та кожна п’ята жінка.Україна посідає 2-ге місце в Європі за темпами поширення раку, щорічно у нас реєструється 160 тис. нових випадків онкологічної патології, до 90 тис. пацієнтів помирають.

Лікування пацієнтів з онкологією – в особливому фокусі уваги Національної служби здоров’я України. Трансформація системи охорони здоров’я, яка зараз відбувається, покликана знизити катастрофічні витрати на лікування, які несуть пацієнти зі своєї кишені.

У Програмі медичних гарантій на 2021 рік на раннє виявлення та лікування онкозахворювань закладено понад 5 млрд грн. А також впроваджений новий пакет лікування та супроводу пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями. Окрім того, для лікування онкології передбачені також пакети хіміотерапевтичного та радіологічного лікування.

Тарифи за цими пакетами послуг з 1 квітня збільшили та ввели коригувальні коефіцієнти.

  • Оплата за пакетом хіміотерапевтичного лікування становить понад 25 тис грн за пацієнта на рік.
  • Тариф за пакетом для лікування гематологічних та онкогематологічних захворювань становить понад 54 тис грн.
  • За лікування дітей за цими пакетами НСЗУ платитиме втричі більше.
  • Тариф на радіологічне лікування становить 36 з половиною тисяч грн. У цьому пакеті враховують, яке обладнання використовується і вводять підвищувальний коефіцієнт для оплати закладам, які мають лінійний прискорювач, гамма-ніж чи кіберніж. Цей коефіцієнт становить 1,5.

За пакетами хіміотерапевтичного та радіологічного лікування, а також за пакетом лікування гематологічних та онкогематологічних захворювань, пацієнти з клінічно та морфологічно підтвердженим діагнозом отримують безоплатно такі послуги:

- лабораторні та інструментальні дослідження;

- власне терапію;

- стаціонаре або амбулаторне лікування;

- знеболення та ліки з Нацпереліку.

Важливо також знати, що крім ліків, які передбачені Нацпереліком, пацієнти з онкологією можуть отримати у медичному закладі препарати, що закуповуються централізовано Міністерством охорони здоров’я України за кошти державного бюджету.

Оперативні втручання пацієнтам з онкологією виконуватимуть за пакетом хірургії.

Є також зміни, які стосуються діагностики онкозахворювань. У 2020 році діагностика входила в пакети радіологічного та хіміотерапевтичного лікування. У цьому році, щоб зробити програму зручнішою, діагноз у пацієнтів з підозрою на онкологічне захворювання та тих, хто знаходиться в ремісії, встановлюватимуть за амбулаторним пакетом. У Програмі медичних гарантій заклади онкологічного профілю мали можливість укласти договір на цей пакет. Натомість первинна діагностика входить у пакет лікування гематологічних та онкогематологічних захворювань.

Також у цьому році зберігаються 6 пакетів для раннього виявлення онкології в амбулаторних умовах. Це - мамографія, цистоскопія, гістероскопія, бронхоскопія, колоноскопія та гастроскопія.

У пакетах ранньої діагностики онкології є обмеження щодо віку пацієнтів. Проте це не означає, що молодші пацієнти не можуть отримати послугу безоплатно. Вони отримують її за амбулаторним пакетом за наявності направлення лікаря первинної ланки чи лікуючого лікаря.

Коли пацієнти з онкологією досягають ремісії, їхній супровід відбувається за амбулаторним пакетом.

Якщо пацієнт потребує паліативної допомоги, він може отримати її за пакетом стаціонарної або мобільної паліативної допомоги за направленням лікаря.

Програма медичних гарантій, як і раніше, базується на принципі екстериторіальності. Це означає, що пацієнт має право на допомогу без прив’язки до місця реєстрації чи проживання. За надані медичні послуги заплатить Національна служба здоров’я України тому закладу, який обере пацієнт.

Пресбрифінг НСЗУ щодо медичної допомоги пацієнтам з онкологією за посиланням: https://bit.ly/3vN4FJ3.

За матеріалами Національної  служби здоров’я України (НСЗУ)

Щорічно серед населення Полтавської області виявляється до 5 тисяч первинних онкохворих

Нагадаємо також, не зважаючи на те. що 15 квітня Полтавщина перебуває у червоній карантинній зоні, обасний онкологічний диспансер діє у звичайному режимі. Тут надають всі необхідніи види допомоги онкохворим людям.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#онкохфорі #допомога #лікуваня

Коментарі

Оголошення
live comments feed...