• Головна
  • Акушерки всього світу завтра відзначать професійне свято
13:30, 4 травня
Надійне джерело

Акушерки всього світу завтра відзначать професійне свято

Акушерки всього світу завтра відзначать професійне свято

5 травня – Всесвітній день акушерки. Ідея відзначення цього дня (InternationalDayofthemidwife) виникла у 1987 році під час проведення конференції Міжнародної конфедерації акушерок. Це поважна організація, заснована у 1919 році. Вона об'єднує у своїх лавах 88 акушерських асоціацій із 75 країн світу. Відтоді Міжнародний день акушерки відзначають 50 країн світу. Передусім, це добра нагода, аби розповісти про цю професію, популяризувати її, привернути увагу до питань планування родини тощо.

ВМІННЯ ТА НАВИЧКИ ПОВИТУХ ПЕРЕДАВАЛИСЯ ВІКАМИ

І в історичних джерелах, і у літературних творах часто згадуються акушерки, чи як їх називали у давнину повитухи. Вміння та навички повитух передавалися з покоління в покоління. Існували цілі династії, вмілі і досвідчені повитухи користувалися величезною пошаною у суспільстві, були почесними членами громади.

Цікаво, що саме наш земляк, уродженець села Веприк Гадяцького району Нестор Амбодик - Максимович , який жив у 16 столітті і був видатним вченим, зробив першу спробу систематизувати знання з акушерства і написав монографію з цієї теми «Мистецтво сповивання».

АКУШЕРКА – СПЕЦІАЛЬНІСТЬ ДЕФІЦИТНА

На Полтавщині нині у різних медичних закладах трудиться понад триста акушерок, і переоцінити їхню роль надзвичайно важко. З плином часу у акушерки з'являлися нові обов'язки та засоби роботи, однак незмінним лишається одне: саме від її вмінь залежить здоров'я породілля та дитини. Щороку в області відбувається понад 11 тисяч пологів, медики впроваджують нові технології та освоюють сучасне обладнання, активно проводять партнерські пологи.

Нині акушерка стежить не тільки за фізичним станом підопічної, вона моніторитьпсихологічний стан породіллі, а іноді тих, хто присутній на партнерських пологах (чоловік чи інші родичі).

В області нині дефіцит кадрів теж відчувається все гостріше, адже ця професія акушерки є дуже складною і відповідальною.

ПОЛТАВСЬКИЙ ПЕРИНАТАЛЬНИЙ ЦЕНТР

Полтавському перинатальному центрі протягом минулого року провели 1700 пологів, народилося 1810 дітей. Нещодавно у Перинатальному центрі відкрився кабінет ведення вагітності в амбулаторних умовах. Це стало можливо завдяки наданню відповідного пакету НСЗУ. Відтак, жінки отримуватимуть цю послугу безкоштовно. Стати на облік у Перинатальний центр може кожна жителька області, незалежно від того, де вона зареєстрована чи фактично живе. Заклад має гарне реноме серед полтавок, а тому давно назріла потреба розширити спектр послуг, коментує головний лікар ПОКЛ імені Скліфософського Григорій Оксак:

"Батьки заздалегідь намагаються обрати місце, де з’являться на світ їх малюки, і багатьом з них було б дуже зручно, щоб за тією ж адресою велось спостереження протягом всієї вагітності. Досить часто майбутні батьки запитували в перинатальному центрі, чи немає в нас жіночої консультації. Тепер є. Ми створили максимально комфортні умови для отримання комплексу медичних послуг при вагітності та пологах у фахівців перинатального центру".

Читайте також: "Інфаркт значно помолодшав" - завідувач відділення інтервенційної радіології ПОКЛ Руслан Сакевич

"Медичні сестри недооцінені державою, хоча без них неможлива хірургія" - репортаж з операційного блоку Полтавської обласної лікарні. 

#перинатальний центр #акушерки #медицина
Оголошення
live comments feed...