• Головна
  • Полтавцю відкрили пам’ятник у Чорнобилі
16:00, 26 квітня
Надійне джерело

Полтавцю відкрили пам’ятник у Чорнобилі

Полтавцю відкрили пам’ятник у Чорнобилі

На території Чорнобильської АЕС вшанували нашого земляка – полеглого ліквідатора, уродженця Лубенського району Олександра Григоровича Лелеченка. Сьогодні біля центрального входу адміністративно-побутового корпусу №1 офіційно відкрито пам’ятник на його честь. Заступник начальника електричного цеху Чорнобильської АЕС Олександр Лелеченко знаючи, що життя його обірветься, продовжував виконувати свої обов’язки, рятуючи мільйони людей.

26 квітня 1986 року після вибуху четвертого реактора Чорнобильської АЕС Олександр Лелеченко, оберігаючи молодих електриків від зайвого опромінення, свідомо намагаючись врятувати їх молоді життя, сам тричі ходив в електролізерну, щоб відключити подачу водню, який будь-якої миті міг вибухнути, до аварійних генераторів. Якщо врахувати, що електролізерна знаходилася поряд із завалами, усюди були уламки палива та реакторного графіту, активність радіації там становила від 5 до 15 тисяч рентген на годину! По коліно у високоактивній воді він вивчав стан розподільних пристроїв, намагаючись дати напругу на живильні насоси. 3агальна доза опромінення, яку він отримав досягла 2500 рад., але одержавши у Прип'ятській медчастині першу допомогу (внутрішньовенне вливання фізрозчину) Олександр Лелеченко втік на блок і працював там іще декілька годин.

Внаслідок цього, Олександр Григорович отримав дозу, не сумісну з життям. Променева хвороба забрала його життя. Він помер 7 травня 1986 року в Києві у віці 47 років. Похований у селі Степному на Полтавщині.

Читайте також: Сьогодні 35 років від дня Чорнобильської катастрофи

Стежте за новинами Полтави та області у нашому Telegram

#Чорнобиль #катастрофа #ліквідатори #полтавці
Оголошення
live comments feed...