• Головна
  • Полтавцю відкрили пам’ятник у Чорнобилі
16:00, 26 квітня 2021 р.
Надійне джерело

Полтавцю відкрили пам’ятник у Чорнобилі

Полтавцю відкрили пам’ятник у Чорнобилі

На території Чорнобильської АЕС вшанували нашого земляка – полеглого ліквідатора, уродженця Лубенського району Олександра Григоровича Лелеченка. Сьогодні біля центрального входу адміністративно-побутового корпусу №1 офіційно відкрито пам’ятник на його честь. Заступник начальника електричного цеху Чорнобильської АЕС Олександр Лелеченко знаючи, що життя його обірветься, продовжував виконувати свої обов’язки, рятуючи мільйони людей.

Полтавцю відкрили пам’ятник у Чорнобилі , фото-1

26 квітня 1986 року після вибуху четвертого реактора Чорнобильської АЕС Олександр Лелеченко, оберігаючи молодих електриків від зайвого опромінення, свідомо намагаючись врятувати їх молоді життя, сам тричі ходив в електролізерну, щоб відключити подачу водню, який будь-якої миті міг вибухнути, до аварійних генераторів. Якщо врахувати, що електролізерна знаходилася поряд із завалами, усюди були уламки палива та реакторного графіту, активність радіації там становила від 5 до 15 тисяч рентген на годину! По коліно у високоактивній воді він вивчав стан розподільних пристроїв, намагаючись дати напругу на живильні насоси. 3агальна доза опромінення, яку він отримав досягла 2500 рад., але одержавши у Прип'ятській медчастині першу допомогу (внутрішньовенне вливання фізрозчину) Олександр Лелеченко втік на блок і працював там іще декілька годин.

Полтавцю відкрили пам’ятник у Чорнобилі , фото-2

Внаслідок цього, Олександр Григорович отримав дозу, не сумісну з життям. Променева хвороба забрала його життя. Він помер 7 травня 1986 року в Києві у віці 47 років. Похований у селі Степному на Полтавщині.

Читайте також: Сьогодні 35 років від дня Чорнобильської катастрофи

Стежте за новинами Полтави та області у нашому Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чорнобиль #катастрофа #ліквідатори #полтавці
Оголошення
live comments feed...