• Головна
  • «Стрітенська свічка – потужний оберег для вашого дому» - прикмети і звичаї сьогоднішнього свята
08:30, 15 лютого 2021 р.
Надійне джерело

«Стрітенська свічка – потужний оберег для вашого дому» - прикмети і звичаї сьогоднішнього свята

«Стрітенська свічка – потужний оберег для вашого дому» - прикмети і звичаї сьогоднішнього свята

Сьогодні – Стрітення Господнє - одне з найбільших (двунадесятих) свят православного календаря. "Стрітення" зі старослов'янської мови перекладається як "зустріч" або "радість". У народі кажуть: « Цього дня весна і зима зустрічаються».

Розповідає протоієрей Іван Прокопенко:

« Стрітення має цікаву історію. Цього дня Іосиф та Марія вперше принесли до храму новонародженого Іісуса. На час цієї події в Єрусалимі жив старець на ім`я Симеон, чоловік праведний і благочестивий – за переказами, один із перекладачів Святого Письма з єврейської на грецьку мову, який засумнівався в словах книги пророка Ісаї, що Спаситель народиться від Діви. І тоді явився йому Ангел і сказав, що він не помре, поки на свої очі не побачить сповнення цього пророцтва.

Симеон довго чекав виконання обіцянки Божої: він жив близько 300 років. І ось того дня, коли святе сімейство вирушило до Єрусалимського храму, старець із натхнення Духа Святого також прийшов туди. Симеон узяв принесеного Марією Ісуса на руки і, славлячи Бога, сказав: «Нині відпускаєш раба Твого, Владико, за словом Твоїм з миром, бо побачили очі мої спасіння Твоє, яке Ти приготував перед всіма народами, світло на просвіту язичникам і на славу народу Твого Ізраїля».

Тут же, у храмі, була благочестива вдова Анна-пророчиця, вісімдесяти чотирьох років, яка служила Богу постом і молитвою день і ніч. Вона також впізнала Спасителя і, підійшовши, славила Господа. А відтак розповідала про Нього усім у Єрусалимі, хто очікував пришестя на землю Христа Спасителя.

Ця подія, коли святі Симеон і Анна зустріли у храмі принесеного Божою Матір`ю та Йосифом Немовля Христа і прославили Його, називається святом Стрітення Господнього, тобто зустрічі Господа, і святкується православною Церквою як одне з великих свят. У духовному сенсі воно є символом також зустрічі Старого та Нового Заповітів»

Стрітенські ритуали

  • Цього дня у церквах освячують свічки, які вважають оберегом від нечистої сили та негоди.
  • Вдома стрітенську свічку зберігали на покуті між іконами.
  • У храмах цього дня святять воду, яка набуває особливих властивостей.
  • Стрітенською водою натирають хворе місце і вірять, що цілюща вода допоможе. А також п’ють, якщо щось болить усередині.
  • Стрітенська вода, кажуть, допомагає від "пристріту" - від хвороби, що її могло спричинити "погане" око, а також відганяє відьом, щоб "не виссали з корови молока".
  • Нею кроплять й напувають худобу, щоб не хворіла
  • Пасічники кроплять нею вулики кожної першої неділі по молодикові – відтак мед не виводитиметься.
  • Свячену стрітенську воду довго тримають у чистій посудині і бережуть як цілющий бальзам. А коли треба кудись у дорогу , кроплять нею людину, яка подорожуватиме, на перемогу, удачу і щасливе повернення.

Читайте також: Як у Полтаві святкували День святого Валентина

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#свято #вітання #традиції
Оголошення
live comments feed...