• Головна
  • Полтавцям розповіли, як зберегти зуби і убезпечити їх від карієсу
12:30, 4 червня 2020 р.

Полтавцям розповіли, як зберегти зуби і убезпечити їх від карієсу

Полтавцям розповіли, як зберегти зуби і  убезпечити їх від карієсу

Сьогодні - Всесвітній день боротьби з карієсом. У всьому світі з кожним роком дедалі більше поширюється ураження зубів карієсом у ранньому віці. Його перебіг у дітей звичайно  аналогічний перебігу в дорослих. Головною причиною є карієсогенна мікрофлора порожнини рота. Найцікавіше те, що у новонароджених дітей такої мікрофлори немає. Наявність карієсогенних мікроорганізмів пов’язана з первинною інфекцією, головним джерелом якої є мати дитини або ті, хто доглядають за малюком.

Карієс, як і будь-яке інше захворювання, має свої причини. Відомий факт – хворобу легше попередити, ніж лікувати. Своєчасні профілактичні заходи допоможуть запобігти враженню молочних зубів і в майбутньому уникнути багатьох проблем, пов’язаних із їх передчасним руйнуванням. Про все це розповіла завідувачка відділення КП «Міська дитяча клінічна стоматологічна поліклініка Полтавської міської ради» Олена Бублик.

Причини виникнення карієсу

Існує виражений взаємозв’язок між рівнем у слині матері мікроорганізмів, що викликають карієс, і ризиком інфікування дитини. Як правило, карієсогенна мікрофлора потрапляє в рот дитини зі слиною матері чи бабусі, коли вони знімають пробу з ложки при годуванні або облизують соску. У ротовій порожнині малюка до трьох-чотирьох років захисні функції зниженні і не здатні перешкоджати швидкому розмноженню карієсогенної мікрофлори.

Серед основних причин поширення карієсу в ротовій порожнині малюка є зубний наліт і камінь; наявність зубів, уражених карієсом; неправильне харчування (надмірне захоплення солодкими продуктами і газовими напоями); наявність різних захворювань, не пов’язаних з ротовою порожниною; спадкова схильність.

Профілактика

Щоб зуби малюка формувалися правильно, майбутня мама мусить подбати ще до народження дитини. Вагітним жінкам необхідно дотримуватися простих рекомендацій. По-перше, слід заздалегідь, ще до настання планової вагітності, стежити за станом своїх зубів та виконувати всі поради лікаря щодо раціону харчування. По-друге, приймати призначені вітамінно-мінеральні комплекси. По-третє, своєчасно і якісно доглядати за ротовою порожниною в домашніх умовах та регулярно відвідувати лікаря-стоматолога.

Запобігти розвитку карієсу в дитини допоможе грамотна організація харчування сім’ї. У раціоні дитини повинно бути достатньо кальцію. Він у великій кількості є в молочних продуктах, особливо в твердому сирі. Також чудово підійдуть овочі: шпинат, броколі. Багато кальцію містять мигдаль, кунжут. Якщо лікар призначає вітамінно-мінеральні комплекси з урахуванням особливостей організму конкретної дитини, такі призначення треба виконувати неухильно. Так само неухильно слід дотримуватися правил гігієни порожнини рота. Застосовувати спеціальні дитячі зубні пасти, ополіскувачі, зубні нитки для якісної гігієни порожнини рота. Запобігти карієсу допоможе щоденна турбота про загальний стан здоров’я малюка, відвідування дитячого лікаря-стоматолога кожні пів року.

Коли починати догляд за зубами?

Цю гігієнічну процедуру потрібно починати з моменту появи молочних зубів. У дитини дуже важливо виховувати навик ретельно та щоденно чистити зуби, щоб вона якомога раніше усвідомила і прийняла на себе відповідальність за здоров’я своїх зубів. За показаннями призначається ремінералізація зубної емалі і її фторування в стоматологічному кабінеті.

Коли у дитини з’являться постійні зубки (шістки), доцільно нанести візит до стоматолога для герметизації (запечатування) фігур – також якщо є показання. Робити цю процедуру бажано протягом року-півтора з моменту прорізування молярів. Герметик не просто убезпечує зуб від дії шкідливих бактерій, але й протягом тривалого часу насичує емаль зуба іонами фтору, магнію, кальцію.

Важливо пам’ятати, що з дорослішанням дитини методи профілактики карієсу у можуть змінюватися. Про це своєчасно повинен розповісти лікар, підібравши відповідний графік і методи профілактики.

За матеріалами Полтавського ЦГЗ

Читайте також:

Якшо під час лікування відчуваєте біль - у вас поганий стоматолог!

На Полтавщині планують створення єдиної екстреної допомоги за телефонним номером 112

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#карієс #профілактика #лікування
Оголошення
live comments feed...