12:30, 9 лютого 2019 р.
Надійне джерело
Якщо під час лікування відчуваєте біль – у вас поганий стоматолог!
Напередодні Всесвітнього дня стоматолога ми зустрілися з головним обласним стоматологом, професором, доктором медичних наук Петром Скрипниковим аби дізнатися про останні досягнення галузі, чи дійсно Полтава є столицею вітчизняних дантистів , як правильно обирати лікаря та багато іншого.
- Петре Миколайовичу, ви походите з відомої лікарської династії. Тож ваш шлях у медицину був визначений від народження?
- Так, у нас сімейна династія лікарів. Мої батьки стоматологи, професори, доктори медичних наук. Ми з братом також. Отож, справді , певною мірою мій життєвий шлях був визначений. Щоправда, у брата дорога до стоматології була звивиста. Він спочатку навчався у морехідному училищі.
Я не пам’ятаю свого першого пацієнта, але пам’ятаю свої тодішні відчуття. Звісно, це був страх відповідальності. Перша анестезія, жовте світло ліхтаря.. Це було незабутньо!
- Саме стоматологів чи не найбільше з поміж інших лікарів бояться пацієнти. Вам не образливо у такі моменти?
- Ні, бо люди нас бояться тільки через свою необізнаність. Стоматологія зараз розвивається шаленими темпами, і особливу увагу надають знеболенню. І у дорослій стоматології, і тим більше, у дитячій. Нинішня наука має величезну кількість засобів для коректного знеболення. Це ін’єкційна анестезія і масковий наркоз, все це просто і все це доступно.
Запам’ятайте: якщо під час лікування ви відчуваєте біль – у вас поганий стоматолог!
- Полтаву називають столицею української стоматології. Нам вдається підтримувати це реноме?
- Так. У нас знаходиться один з найбільш потужних і поважних навчальних закладів – наша УМСА. Коли у інших містах України і за кордоном чують, що лікар з Полтави – беруть на роботу з великим задоволенням, Полтава – це визнана кузня кадрів, це певний знак якості. Полтавська школа відома і успішна, якість роботи наших медиків неодноразово доведена.
- Які найбільш вагомі досягнення стоматології існують на сьогодні? І вітчизняної і світової?
- Стоматологія стає все більш технологічною. Широко застосовують цифрові новації. Застосовується мікроскопія під час лікування каналів, модернізується група імплантологічих систем. Спектр дуже широкий. Так, бувають дійсно складні випадки, але більшість проблем – вирішуємо і лікуємо. Скажімо, у зубних техніків також сталася справжня технічна революція буквально за якихось пару років. Всі новації швидко поширюються по світу.
- Як правильно обирати лікаря? На що треба звернути увагу?
- Перш за все – звертайте увагу на чистоту. По друге, під час консультації лікар має чітко пояснити вам, які методи лікування будуть застосовані і обгрунтувати їх необхідність. Ви повинні розуміти, що, як і коли буде робитися і який буде кінцевий результат.
- Здорові зуби залежать від генетики чи все ж від майстерності стоматолога?
- Має значення і перше і друге. Ви повинні підтримувати у належному стані те, що даровано вам природою.
- Скільки разів на рік потрібно відвідувати стоматолога?
- Раз на півроку
- Ви самі лікуєтеся у Полтаві?
- Я лікуюся у своїх же колег, яким безмежно довіряю
- Самі практикуєте?
- Так. Звісно, справи не дозволяють проводити багато часу біля крісла, але тим не менш, підтримую себе у формі, і лікую своїх пацієнтів, друзів і знайомих.
- Ви навчаєте студентів. Можете визначити, вийде гарний лікар чи ні?
- Якщо у студента горять очі, якщо він допитливий і не байдужий – з нього будуть люди. Ось цьогоріч ми знову проводимо конкурс інтернів « Шлях у світ майстерності», де беруть участь дуже перспективні молоді фахівці. Так що за розвиток стоматології можна бути спокійним. У нас не бракує талановитої молоді.
- Хотілося б почути пораду від професора Скрипникова щодо догляду за зубами
- Поради ці загальновідомі: постійна гігієна ротової порожнини, огляди у стоматолога, як я вже сказав. А ще хочу особливо звернути увагу: стежте не тільки за станом зубів.
Якщо вас щось турбує на слизовій оболонці ротової порожнини, з’явилися якісь ранки, висипання чи новоутворення – не займайтеся самолікуванням. Величезне прохання – зверніться до лікарів негайно. Чому? Та тому що зростає кількість онкологічних патологій ротової порожнини, а багато людей навіть не знають по її існування. Це захворювання майже не проявляється, і тому коли його діагностують, дорогоцінний час вже втрачено. Тому абсолютно безкоштовно вас обстежать на кафедрі післядипломної освіти лікарів, де у нас є центр патології слизової оболонки. Ми вас зустрінемо, оглянемо, допоможемо.
- Час від часу у ЗМІ трапляється інформація, що використання зубної пасти – шкідливе. І тут же наводять приклад наших предків, які просто їли яблука і мали здорові зуби. Міф про шкоду пасти – це міф?
- Це маячня і міф. Паста корисна! Але важливо, аби стоматолог визначив, яка найкраща саме для вас – з фтором чи без, яка має бути щітка – щільна чи м’яка і так далі. А загалом, будьте уважні до свого здоров’я. Не нехтуйте ним. Це стосується не тільки зубів. Щороку проходьте обстеження у сімейного лікаря, робіть флюорографію та аналіз крові. Дбайте про себе і будьте здорові!
Раніше ми розповідали Полтавщина посідає 10 місце в Україні за рівнем захворюваності на рак
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:37
Вчора
Шоломи MICH та FAST: Огляд, особливості та переваги
Новини компаній
15:48
Вчора
ТОП новини
Оголошення
11:54, 10 жовтня
16:11, 16 жовтня
12:37, 6 листопада
12:37, 6 листопада
12:37, 6 листопада
live comments feed...
Коментарі