• Головна
  • Якщо під час лікування відчуваєте біль – у вас поганий стоматолог!
12:30, 9 лютого 2019 р.
Надійне джерело

Якщо під час лікування відчуваєте біль – у вас поганий стоматолог!

Якщо під час лікування відчуваєте біль – у вас поганий стоматолог!

Напередодні Всесвітнього дня стоматолога ми зустрілися з головним обласним стоматологом, професором, доктором медичних наук Петром Скрипниковим  аби  дізнатися про останні досягнення галузі,  чи дійсно Полтава є столицею вітчизняних дантистів , як правильно обирати лікаря  та багато іншого.

-         Петре Миколайовичу, ви походите з відомої лікарської династії. Тож ваш шлях у медицину був визначений від народження?

-         Так, у нас сімейна династія лікарів.  Мої батьки стоматологи, професори, доктори медичних наук. Ми з братом також. Отож, справді , певною  мірою мій життєвий шлях був визначений.  Щоправда, у брата дорога до стоматології була  звивиста. Він спочатку навчався у морехідному училищі.

Я не пам’ятаю свого першого пацієнта, але пам’ятаю свої тодішні відчуття. Звісно, це був страх відповідальності. Перша анестезія, жовте світло ліхтаря.. Це було незабутньо!

-         Саме стоматологів чи не найбільше з поміж інших лікарів бояться пацієнти. Вам не образливо у такі моменти?

-         Ні, бо люди нас бояться тільки через свою необізнаність. Стоматологія зараз розвивається шаленими темпами, і особливу увагу надають знеболенню. І у дорослій стоматології, і тим більше, у дитячій.  Нинішня наука має величезну кількість засобів для коректного знеболення. Це ін’єкційна анестезія і масковий наркоз, все це просто і  все це  доступно.

Запам’ятайте:  якщо під час лікування ви відчуваєте біль – у вас  поганий стоматолог!

Якщо під час лікування відчуваєте біль – у вас поганий стоматолог!, фото-1

-         Полтаву називають столицею української стоматології. Нам вдається підтримувати це реноме?

-         Так. У нас знаходиться один з найбільш потужних і поважних навчальних закладів – наша УМСА. Коли у інших містах України і за кордоном чують, що лікар з Полтави – беруть на роботу з великим задоволенням, Полтава – це визнана кузня кадрів, це певний знак якості. Полтавська школа відома і успішна, якість роботи наших медиків неодноразово доведена.

-         Які найбільш вагомі досягнення стоматології існують на сьогодні? І вітчизняної і світової?

-         Стоматологія стає все більш технологічною.  Широко  застосовують цифрові новації. Застосовується мікроскопія під час лікування каналів, модернізується група імплантологічих систем.  Спектр дуже широкий. Так, бувають дійсно складні випадки, але більшість проблем – вирішуємо і лікуємо. Скажімо, у зубних техніків також сталася справжня технічна революція буквально за якихось пару років.  Всі новації швидко поширюються по світу.

-         Як правильно обирати лікаря? На що треба звернути увагу?

-         Перш за все – звертайте увагу на чистоту. По друге, під час консультації лікар має чітко пояснити вам, які методи лікування будуть застосовані і обгрунтувати їх необхідність. Ви повинні розуміти,  що,  як і коли буде робитися і який буде кінцевий результат.

-         Здорові зуби залежать від генетики чи все  ж від майстерності стоматолога?

-         Має значення і перше і друге. Ви повинні підтримувати у належному стані те, що даровано вам природою. 

-         Скільки разів на рік потрібно відвідувати стоматолога?

-         Раз на півроку

-         Ви самі лікуєтеся у Полтаві?

-         Я лікуюся у своїх же колег, яким безмежно довіряю

-         Самі практикуєте?

-         Так. Звісно,  справи не дозволяють проводити багато часу біля крісла, але тим не менш, підтримую себе у формі, і лікую своїх пацієнтів, друзів і знайомих.

-         Ви навчаєте студентів.  Можете визначити, вийде гарний лікар чи ні?

-         Якщо у студента горять очі, якщо він допитливий і не байдужий – з нього будуть люди. Ось цьогоріч ми знову проводимо конкурс інтернів « Шлях у світ майстерності», де беруть участь дуже перспективні молоді фахівці. Так що за розвиток стоматології можна бути спокійним. У нас не бракує талановитої молоді.

Якщо під час лікування відчуваєте біль – у вас поганий стоматолог!, фото-2

-         Хотілося б почути пораду від професора Скрипникова щодо догляду за зубами

-         Поради ці загальновідомі: постійна гігієна ротової порожнини, огляди у стоматолога, як я вже сказав. А ще хочу особливо звернути увагу: стежте не тільки за станом зубів.

Якщо вас щось турбує на слизовій оболонці ротової порожнини,  з’явилися якісь ранки, висипання чи новоутворення – не займайтеся самолікуванням. Величезне прохання – зверніться до лікарів негайно. Чому? Та тому що зростає кількість онкологічних патологій ротової порожнини, а багато людей навіть не знають по її існування. Це захворювання майже не проявляється, і тому коли його діагностують, дорогоцінний час вже втрачено. Тому абсолютно безкоштовно вас обстежать на кафедрі післядипломної освіти лікарів, де  у нас є центр патології слизової оболонки. Ми вас зустрінемо, оглянемо,  допоможемо.

-         Час від часу у ЗМІ трапляється інформація, що використання зубної пасти – шкідливе. І тут же наводять приклад наших предків, які просто їли яблука і мали здорові зуби. Міф про шкоду пасти – це міф?

-         Це маячня і міф. Паста корисна! Але важливо, аби стоматолог визначив, яка найкраща саме для вас – з фтором чи без, яка має бути щітка – щільна чи м’яка і так далі. А загалом, будьте уважні до свого здоров’я. Не нехтуйте ним. Це стосується не тільки зубів. Щороку проходьте обстеження у сімейного лікаря, робіть флюорографію та аналіз крові. Дбайте про  себе і будьте здорові!

Раніше ми розповідали Полтавщина посідає 10 місце в Україні за рівнем захворюваності на рак

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#стоматологія #лікарі #профілактика

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Алексей Шепеленко
23 серпня 2020 р., 17:14
С этой стоматологией такого точно не будет - https://stomatology-lementa.com.ua
Оголошення
live comments feed...