• Головна
  • Що дивитись старшокласникам Полтавщини під час карантину? Інститут нацпам’яті пропонує проєкт «Відеоісторія»
13:00, 11 квітня 2020 р.
Надійне джерело

Що дивитись старшокласникам Полтавщини під час карантину? Інститут нацпам’яті пропонує проєкт «Відеоісторія»

Що дивитись старшокласникам Полтавщини під  час карантину? Інститут нацпам’яті     пропонує    проєкт    «Відеоісторія»

  Північно-східний міжрегіональний відділ Українського інституту  національної пам’яті (УІНП) продовжує оприлюднювати  короткі відеофільми-лекції  з  проєкту  УІНП «Відеоісторія». Вони призначені для поглиблення  вивчення окремих тем на уроках історії.  У попередньому  матеріалі ми подали відеолекцію  «Як творилася держава? Українська революція 1917-21 років». https://www.0532.ua/news/2715946/proekt-videoistoria-pid-cas-karantinu-i-pidgotovki-do-zno-starsoklasnikam-poltavsini-proponuut-lekciu-pro-revoluciu-1917-21rrСьогодні ж пропонуємо нові відеоматеріали

Лекція«За що боролася Українська Повстанська Армія?»

Має хронометраж - 13.26 хв. , їїствореноза матеріалами проєкту «УПА - відповідь нескореного народу». Використано світлини архівів Служби безпеки України та Центру досліджень визвольного руху та реконструкцію боїв з фільму Тараса Химича «Хроніка УПА». Науковий консультант-співробітник УІНП Максим Майоров.

Лекція «Чому голодомор став можливим?»

Розповідає про політику окупаційного російсько-комуністичного режиму, зокрема Сталіна, яка призвеладо Голодомору та про причини, які зумовили цей злочин проти людства. Оповідач: Оксана Полтавець, хронометраж – 19 хв.Відеоматеріал покликанийпоглибити знання в учнівської молоді прогеноцид Українського народу, його причини, перебіг і наслідки; акцентувати на тому, що Голодомор 1932 – 1933 років був наслідком не стихійного лиха, а спланованих системних заходів тоталітарного комуністичного режиму; сприяти розвитку всіх видів інтелекту (академічному, практичному, креативному, емоційному й соціальному) як головної умови всебічного розвитку особистості, її самореалізації як громадянина України.

Фільми створені у співпраці з продакшн-студією «Диваки». Методичний супровід проєкту здійснили співробітниці УІНП Ганна Байкеніч і Олена Охрімчук. «Ми брали дискусійні теми і намагалися донести їх популярно до учнів. У кожному фільмі є відомі спікери-історики, використані історичні фото та кінохроніка. Все це дає можливість зануритися в атмосферу тих часів і по-новому відчути і переосмислити ті події. Ми свідомо не даємо глядачам однозначної відповіді на запитання. Наше завдання – спровокувати дискусію, розвивати критичне мислення», - розповіла Олена Охрімчук. 

«Проєкт розрахований передусім на старшокласників, але ми сподіваємося, що він викличе інтерес у всіх, хто цікавиться історією. Ми намагалися закласти не просто сухі факти і далекі від дітей сенси. Ми намагалися викликати емоції, зачепити їх, змусити думати і робити висновки», -додала Ганна Байкєніч.

«Лекції розміщено на каналі Youtube у вільному доступі, тож кожен вчитель зможе вільно використовувати наш контент під час он-лайн уроків в умовах карантину», - зазначив регіональний представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області Олег Пустовгар.

Північно-східний міжрегіональний відділ УІНП

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#відео #старшокласники #навчання #проект #УІНП
Оголошення
live comments feed...