• Головна
  • У Нових Санжарах затримали 24 учасників акції, біля РДА виступив прем’єр, а у санаторії поселилася міністерка охорони здоров’я
08:35, 21 лютого 2020 р.
Надійне джерело

У Нових Санжарах затримали 24 учасників акції, біля РДА виступив прем’єр, а у санаторії поселилася міністерка охорони здоров’я

У Нових Санжарах затримали 24 учасників акції, біля РДА виступив прем’єр, а у санаторії поселилася міністерка охорони здоров’я

Підводимо підсумки 20-го лютого. А саме – подій у містечку Нові Санжари, до яких учора мали  привезти евакуйованих із Китаю. Нагадаємо, іще вранці у містечку розпочалися масові акції протесту. Люди перекрили трасу Полтава-Олександрія. До містечка спрямували кілька сотень працівників поліції та нацгвардійців, бронетехніку. Після сутичок із місцевими жителями, правоохоронці розблокували проїзд. Пізніше з’явилася інформація, що літак із евакуйованими летить із Києва до Харкова. Там людей посадили до автобусів і вони вирушили до Нових Санжар. Мешканці селища перекрили дорогу перед мостом, що веде до військового санаторію, у якому мали розмістити евакуйованих. Туди ж, до містка, стягнули кілька тисяч правоохоронців та нацгвардійців.

Автобуси прибули до Нових Санжар пізно увечері. Після цього сталися сутички між поліцією та місцевими жителями. Новосанжарці також підпалили одну із барикад, що перекривала дорогу до санаторію. У автобуси із евакуйованими полетіла цегла та каміння. Правоохоронці відтіснили місцевих жителів і автобуси таки проїхали на територію медичного центру «Нові Санжари». Відео "Радіо Свобода".

Під час сутичок постраждали девять правоохоронців. Затримали 24 учасники акції протесту. Про це повідомив голова Нацполіції Ігор Клименко.

Вночі на Полтавщину прилетів прем’єр-міністр України Олексій Гончарук. Він одразу вирушив до Нових Санжар. Просто на вулиці перед Новосанжарською РДА він дав брифінг для ЗМІ. Він повідомив, що всі евакуйовані знаходяться у безпеці, жодних підстав для хвилювання нема. Також пояснив, чому інформацію про маршрут евакуації тримали у таємниці. Зазначив, що влада боялася провокацій.

-З міркувань безпеки ми, звичайно обмежили інформацію. Адже не хотіли щоб виникали зайві провокації. Щоб цим міг скористатись хтось на шкоду нашим громадянам", - пояснив Олексій Гончарук.

Разом із Олексієм Гончаруком до Нових Санжар прибула міністерка охорони здоровя України Зоряна Скалецька. Аби заспокоїти людей, вона вирішила поселитися у санаторії разом із евакуйованими і прожити там усі 14 днів обсервації.

"Я прийняла рішення приєднатися до людей в обсервації. Разом з ними я проведу наступні 14 днів, в одному приміщенні, в тих самих умовах. Сподіваюсь, що моя присутність заспокоїть як тих, хто знаходиться в Нових Санжарах, так і решту країни...

Ще раз хочу наголосити: ці люди – наші співвітчизники, вони нам не чужі. Ми живемо в одній країні та мусимо дбати про їхнє здоров’я і безпеку.

Сподіваюсь, що моя персональна поведінка сприятиме втихомиренню ситуації та примиренню. Це необхідно нам усім», - написала міністерка на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук».

За фактом сутичок із поліцією порушили дві кримінальні справи – за ч. 1 ст. 294 (Масові заворушення) та ч. 2 ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України. 

#Нові Санжари #коронавірус #протести #міністерка #Гончарук #Скалецька
Оголошення
live comments feed...