• Головна
  • На вулиці Шевченка з’явилася незаконна будівля
12:00, 21 грудня 2019 р.
Надійне джерело

На вулиці Шевченка з’явилася незаконна будівля

На вулиці Шевченка з’явилася незаконна будівля

Самовільне будівництво – негативне явище для будь – якого населеного пункту. Адже дуже часто зведення нових об’єктів, не узгоджене з відповідними організаціями та службами завершується тим, що навколишнє середовище псують потворні будівлі, що мають недоречний, а іноді просто безглуздий вигляд. Така ситуація склалася у Полтаві по вулиці Шевченка, 15 а. Віднедавна містяни спостерігають, як тут над двоповерховою будівлею почали зводити ще кілька поверхів.

На вулиці Шевченка з’явилася незаконна будівля, фото-1
На вулиці Шевченка з’явилася незаконна будівля, фото-2

На ситуацію зреагували в управлінні містобудування та архітектури Полтавської міської ради. Фахівець управління разом з інспектором будівельного контролю ДАБІ прийшли до будинку, аби здійснити перевірку. Втім, (цілком очікувано), двері будівлі ніхто не відкрив.

На вулиці Шевченка з’явилася незаконна будівля, фото-3

« - До нас надійшло звернення з управління містобудування архітектури щодо законності проведення будівельних робіт за адресою вулиця Шевченка 15, а. Як ви бачите, будівельні роботи тут у розпалі і от зараз ми разом з представником управління підійшли до цього об’єкта, але нам ніхто не відкриває двері. Сьогодні – перший день цієї перевірки, вона тільки розпочалася, звісно, ніхто так цю справу не полишить, будемо діяти далі у законному руслі. Ніякої інформації про дозвіл на початок будівельних робіт на законних підставах у нас не має» - каже Анастасія Дроздова, головний інспектор будівельного нагляду ДАБІ.

На вулиці Шевченка з’явилася незаконна будівля, фото-4

« - Той, хто зараз займається будівництвом не звертався до міської ради з жодними заявами, наміри його не відомі. А заходи з перевірки має здійснювати інспекція Держбудконтролю. Власники будинку спілкуватися з нами не хочуть. Будемо далі діяти по обставинах. Перевірка триває десять робочих днів. Це перший день. Можливо, знову сюди прийдемо, будемо діяти суворо у рамках діючого законодавства» - пояснив Віталій Балаж, начальник відділу контролю за містобудівною діяльністю управління з питань містобудування та архітектури.

На вулиці Шевченка з’явилася незаконна будівля, фото-5

Головний архітектор Полтави Микола Шевельов каже: на жаль, подібні випадки трапляються доволі часто. Аби не гаяти час на проектування та дозвільні документи громадяни безвідповідально починають будівництво, не задумуючись про законність процесу:

На вулиці Шевченка з’явилася незаконна будівля, фото-6

« - Управління з питань містобудування, здійснюючи свої повноваження, веде моніторинг забудови на території Полтави. Такий об’єкт просто не можливо не помітити. Він спотворює забудову історичної частини міста і окрім того, за нашою попередньою інформацією, ця добудова здійснюється незаконно. Тобто, є всі ознаки самочинного будівництва. Не можемо стояти осторонь проблеми. Ми за те, що б місто розвивалося, але винятково у спосіб, передбачений законом. Забудовники, замовники мають звертатися за наданням вихідних даних, проектувати, проходити експертизу і звертатися до інспекції ДАБІ за наданням дозволів на будівництво. Ми сподіваємося на підтримку ДАБІ, щодо здійснення подальших заходів, передбачених чинним законодавством з метою припинення даного порушення та вирішення питання у правовій площині».

Якщо ж власники будинку і далі не йтимуть на співпрацю, то будуть залучені правоохоронні органи. Поліція встановлюватиме особу, яка почала незаконне будівництво, і цю особу притягнуть до відповідальності.

На вулиці Шевченка з’явилася незаконна будівля, фото-7

« - Далі справою займатиметься ДАБІ, співробітники якої будуть вирішувати, як покарати порушників. У таких випадках можуть бути застосовані штрафні санкції, можуть також зобов’язати особу, яка здійснила самочинне будівництво, знести надбудову за рішенням суду. Маємо надію, що подібних випадків буде менше і вони не матимуть системного характеру» - наголошує Микола Шевельов.

Раніше ми писали: У новобудові біля парку Перемога виявили ряд порушень

У Полтаві встановлять меморіальні таблички Андрієві Сербутовському та Левові Іоффе

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#будівля #місто #архітектура
ТОП новини
«Військові просять містян «спалити ялинку, якщо її поставлять»: активісти вийдуть на мітинг проти встановлення новорічної ялинки у центрі Полтави
«Тут було поховано чимало визначних постатей»: що знаходилося на місці «Сонячного парку ім. Євгенія Браха» задовго до його заснування
Посилення мобілізації: у Полтаві почали розносити повістки по будинках і квартирах
Зрадник з Полтави Ілля Кива знайдений мертвим у Москві - росзмі (оновлено)
Оголошення
live comments feed...