• Головна
  • У Полтаві встановлять меморіальні дошки художнику Андрієві Сербутовському та архітектору Леву Іоффе
11:00, 28 вересня 2019 р.
Надійне джерело

У Полтаві встановлять меморіальні дошки художнику Андрієві Сербутовському та архітектору Леву Іоффе

У Полтаві встановлять меморіальні дошки художнику Андрієві Сербутовському та архітектору Леву Іоффе

У Полтаві хочуть вшанувати відомих містян. Меморіальні дошки встановлять на честь художника Андрія Сербутовського та архітектора і мецената Лева Іоффе. Про це говорили під час засідання художньої ради при управлінні архітектури та містобудування. Попередньо рішення про це були затверджені на комісії з питань найменування та перейменування елементів міського середовища та інфраструктури, увічнення пам’яті осіб та подій.

Андрій Сербутовський (1923-2006) — все життя прожив у Полтаві, був членом Національної спілки художників, Заслужений художник України. Митець писав в різних жанрах, має надзвичайно велику творчу спадщину. Був лауреатом обласної щорічної премії імені Панаса Мирного за твори живопису «Подруги» (Солдатські вдови), «Хліба половіють». Нині твори Сербутовського знаходяться у музейних та приватних колекціях світу. Меморіальну дошку створили колеги по цеху. Її хочуть встановити на будинкові, де він жив у Полтаві за адресою улиця Соборності, 26.

У Полтаві встановлять меморіальні дошки художнику Андрієві Сербутовському та архітектору Леву Іоффе, фото-1

« - Ми хочемо зробити це під час святкування Дня художника, запросити на захід усих полтавців, аби це була непересічна подія» - каже Заслужений діяч мистецтв України, голова правління Полтавської обласної організації Національної спілки художників України Юрій Самойленко

У Полтаві встановлять меморіальні дошки художнику Андрієві Сербутовському та архітектору Леву Іоффе, фото-2

Також члени ради розглянули звернення від Полтавської обласної організації Національної спілки архітекторів України щодо встановлення у Полтаві меморіальної дошки Леву Іоффе. Дошку запропонували встановити на фасаді будинку, за адресою Соборний майдан, 15, де знаходиться ТОВ “АКБІ-Полтава”, яким він керував багато років.

У Полтаві встановлять меморіальні дошки художнику Андрієві Сербутовському та архітектору Леву Іоффе, фото-3
У Полтаві встановлять меморіальні дошки художнику Андрієві Сербутовському та архітектору Леву Іоффе, фото-4

« - Коли у місті з’являється нова меморіальна дошка чи інший об’єкт, цьому передує серйозна підготовча робота. Меморіальна дошка встановлюється назавжди, отже, тут важливо все: з чого і як вона виготовлена, дизайнерське рішення і текстове наповнення. Художники люди творчі у них є власна думка, але на засіданні художньої ради намагаємося прийти до загального знаменника і надати рекомендації авторам пам’ятних знаків» - підсумував результат засідання головний архітектор Полтави Микола Шевельов.

У Полтаві встановлять меморіальні дошки художнику Андрієві Сербутовському та архітектору Леву Іоффе, фото-5

Раніше ми розповідали У Полтаві планують створити дошку пам'яті полеглих вояків

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пам'ять #увічнення #меморіальна дошка
Оголошення
live comments feed...