Сьогодні у Полтаві освятили пам’ятник жертвам Голодомору

Сьогодні у Полтаві освятили пам’ятник жертвам Голодомору, Алла Широкова

Не зважаючи на те, що Полтавщина була серед регіонів, які найбільше постраждали від Голодоморів, у обласному центрі і досі не був встановлений пам’ятник жертвам тих трагічних подій. І ось цьогоріч справа зрушила з мертвої точки, небайдужі полтавці взялися втілити в життя даний проєкт.

Представник Конгресу Українських націоналістів Віталій Сороковий каже – виготовлення пам’ятника – винятково добровільна ініціатива всієї спільноти Конгресу. Орієнтовна ціна проєкту – 25 – 30 тисяч гривень. Це все – благодійні пожертви.

Сьогодні у Полтаві освятили пам’ятник жертвам Голодомору, фото-1

Після виготовлення пам’ятника постало питання про місце його розташування. Відбулося кілька нарад та круглий стіл, і ході якого вирішили, що монумент стоятиме на трикутнику вулиць Європейської, Кагамлика та Панаса Мирного.

І от сьогодні відбулося освячення пам’ятника. Його здійснив архієпископ Полтавський і Кременчуцький ПЦУ владика Федір. Він сказав:

Сьогодні у Полтаві освятили пам’ятник жертвам Голодомору, фото-2

« - Ми сьогодні звершуємо чин освячення пам’ятного знаку жертвам голодоморів в Україні, які відбулися у 20 столітті. Ми знаємо, що це дійсно акції геноциду . Це не природні катаклізми, ні засухи, як любить говорити російська пропаганда. Це – цілеспрямовані дії на знищення певної групи людей – українців, селян для того, що б їх підкорити , знищити. Тому що на українській землі така масова загибель людей ( а ми знаємо, що мова йде про мільйони), не могли загинути від засухи. Це прекрасна, родюча земля, прекрасний, працьовитий народ. Тому мова йде про геноцид українського народу. В Полтаві ще наприкінці 90 років було встановлено хрест в пам’ять жертв голодомору на території Покровської церкви. Релігійна громада досі опікується цим пам’ятним знаком, там відбуваються заходи , але загальноміського комплексу у Полтаві немає. І сьогодні – це перший крок реалізації ініціативи небайдужих полтавців зі встановлення тут величного комплексу у майбутньому. Тим більше, є свідчення, що тут відбувалися захоронення полтавців від цілеспрямованого знищення. Є такі плани і я сподіваюся, вони втіляться з Божою допомогою. З часом, можливо, створити якусь наукову інституцію, яка досліджуватиме тему Голодомору , все темне і приховане, що творили комуністичні злочинці проти нашого народу».

пам'ять увічнення Голодомор
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі