• Головна
  • У Полтаві визначилися з місцем встановлення пам'ятника жертвам Голодомору
18:05, 29 вересня 2019 р.
Надійне джерело

У Полтаві визначилися з місцем встановлення пам'ятника жертвам Голодомору

У Полтаві визначилися з місцем встановлення пам'ятника жертвам Голодомору

Пам’ятник жертвам Голодомору планують установити на трикутнику вулиць Європейської, Кагамлика та Панаса Мирного. Так вирішили 27-го вересня на засіданні комісії з розробки Концепції вшанування пам’яті жертв Голодомору-Геноциду. Зустріч відбулася за участі архітекторів, які разом з полтавцями визначилися з місцем встановлення пам'ятного знаку.

У Полтаві визначилися з місцем встановлення пам'ятника жертвам Голодомору, фото-1

Спочатку його хотіли встановити на площі Леніна. Але архітектори запевнили, що ця площа не є найкращим місцем для цього. Головна архітекторка області Ірина Особік запевнила:

– Площа Героїв має нести ознаки героїки і бути місцем пишання, а не місцем скорботи. Пам’ятник жертвам має стояти там, де буде місце спокою, вшанування та переосмислення того, щоб відбувалося.

У Полтаві визначилися з місцем встановлення пам'ятника жертвам Голодомору, фото-2

Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Владика Федір – за першу локацію, проте проголосував за другу. Пояснює своє рішення так:

– На минулій нараді я відстоював площу Героїв, бо вважаю, що такий пам'ятник має бути встановлений на важливому місці. Нам потрібно відходити від скорботних мотивів, ми є і ми далі існуємо. Можна було б поєднати пам'ятник Героїв і памятник жертв, тому що це все наша історія. Але якщо всі оберуть інший варіант, то я підтримую його заради того, що такий пам'ятник має бути.

У Полтаві визначилися з місцем встановлення пам'ятника жертвам Голодомору, фото-3

Кожен із учасників засідання висловив свою думку з цього приводу. Усі члени комісії одноголосно погодилися із встановленням пам’ятника на перетині вулиць Кагамлика і Європейської. Наразі архітектори мають поїхати на місце, яке вони обрали, і переконатися, що це правильне рішення.

Раніше ми розповідали У Полтаві пропонують створити пам’ятник Василю Кричевському

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #пам'ятник #Голодомор
Оголошення
live comments feed...