• Головна
  • У Полтаві встановлять пам'ятник жертвам Голодомору
16:30, 14 серпня 2019 р.
Надійне джерело

У Полтаві встановлять пам'ятник жертвам Голодомору

У Полтаві встановлять пам'ятник жертвам Голодомору

Пам'ятник жертвам Голодомору орієнтовно планують встановити до кінця нинішнього року. Про це говоритимуть на засіданні "круглого" стола у вересні.

Небайдужі полтавці взялись за його створення. Серед них, зокрема, Олександр Сороковий, який розповів журналістам 0532.ua, що його на це надихнуло:

– Забувати ці дати і мовчати, що цього не було, чекати, що колись з бюджету виділять якісь кошти – для нас недопустимо. Ми хочемо встановити цей камінь, щоб дати поштовх владі зробити відповідний проект з фахівцями.

Олександр говорить, що багато людей долучилися до проекту. Вони допомогли виготовити табличку та знайти камені, що їх надали безкоштовно в кременчуцькому кар'єрі. Найближчим часом допоможе й ландшафтний дизайнер, коли буде відоме місце встановлення.

На реалізацію задуму Олександра Сорокового підштовхнула книга історика Івана Белебехи "Національна Україна":

–   Навесні цього року я читав книжку «Національна Україна». Там розповідалося про трагічні події в Україні. Нині ж ми, українці, про це мало думаємо. І я відразу подумав: а чому ми не можемо встановити хоча б дошку на згадку про наших загиблих предків? 

Варто не забувати, що в Україні був не один Голодомор, і цей пам'ятник присвячений не лише трагедії в 1932-1933 роках. Адже масово голодували у 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 роках. Голодомори були спричинені зумисними діями радянської влади задля геноциду нашого народу.

Нагадаємо, раніше ми розповідали На Більскому городищі знайшли стародавній скіфський скарб

#Полтава #Голодомор #пам'ятник
Оголошення
live comments feed...