• Головна
  • Гепатит С: життя триває. Історії людей, які лікують хворобу
14:00, 28 липня 2019 р.
Надійне джерело

Гепатит С: життя триває. Історії людей, які лікують хворобу

Гепатит С: життя триває. Історії людей, які лікують хворобу

28 липня - Всесвітній день боротьби з гепатитом (World Hepatitis Day).Вірусні гепатити B і C є серйозною проблемою для охорони здоров'я. На них хворіють 325 мільйонів чоловік у всьому світі. Вони є головною причиною раку печінки від якого щорічно вмирає 1,34 мільйона чоловік та цирозу. У світі налічують 71 млн людей інфікованих гепатитом С. З них не менше 1, 5 млн - українці. У більшості випадків люди не знають про своє захворювання.

Так, днями у Полтаві анонімно тестували усих охочих. З 65 людей, які пройшли обстеження інфікованими виявилися 6. Тобто, майже кожен десятий. Як живуть ті, хто вже знає про хворобу і почав лікування? Історії реальних людей – у нашій публікації.

Ігор та Оксана разом вже більше 20 років. Він навчався у Полтавській державній аграрній академії, вона - у місцевому профтехучилищі. В житті, зізнаються було все: щасливі моменти, справжня дружба і...наркотики! Декілька років тому родина розставила для себе інші пріоритети.

“Вирішили, що нам потрібна допомога фахівців, щоб почати нове життя без наркотиків. У БО “Світло надії” підтримали й порадили, що потрібно зробити в першу чергу!”- розповів Ігор. Зараз полтавська родина є учасником програми замісної підтримувальної терапії (ЗПТ - визнаний у світі метод лікування споживачів ін’єкційних наркотиків).

Нещодавно у чоловіка та дружини діагностували вірусний гепатит С. “Його можна вилікувати назавжди і у нашій країні є інноваційні ліки для цього завдяки ефективності закупівель через міжнародні організації! Віримо, що разом поборемо все!” - запевнила Оксана. І додала: “Дуже добре, що у Полтаві є люди, яким не байдуже до чужого лиха. Пролікуємося і все буде добре!” Ігор та Оксана вже мають потрібні препарати. Вони отримують належну підтримку психолога й чекають на швидке одужання. Чоловік дбає про власний бізнес у Полтаві. Багато справ та активні трудобудні постійно тримають в тонусі. Оксана веде активну публічну діяльність, а вдома на них чекає улюблений пес. Віра в краще майбутнє - орієнтир на кожен день для полтавського подружжя!

Марина Іващенко ( прізвище змінене) – полтавка. Їй 34 роки. Про гепатит дізналася випадково – проходила обстеження, зробила біохімічний аналіз крові. Один з показників вказав на значне відхилення від норми, і сімейний лікар порадив зробити аналіз на гепатит, який виявився позитивним.

« - Я не вживаю наркотики, не робила ніяких оперативних втручань. Вважаю, що єдиний спосіб зараження у моєму випадку – через погано дезинфіковані інструменти у салоні манікюру. Коли дізналася про діагноз, пригадала, що мене там якось випадково поранила майстриня. Але, звісно, я і подумати не могла, що цей дріб’язковий випадок завершиться для мене ось так. Зараз лікуюся, всі рекомендації лікарів виконую. Спочатку був шок. Потім відчай – чому я? Чому саме я, адже я ніколи не «кололася», вела нормальне життя? Потім прийняла ситуацію і почала діяти. Налаштована рішуче. Це ще добре, що свою хворобу я таки виявила.»

Всі герої публікації, які ведуть двобій з грізною недугою закликають – перевіртеся на гепатит. Процедура займе всього кілька хвилин, але збереже вам роки життя.

Публікація створена за сприяння БО " Світло надії"

#медицина #хвороба #лікування
Оголошення
live comments feed...