• Головна
  • Полтавців анонімно обстежували на гепатит С. Кожен десятий виявився інфікованим
16:30, 26 липня 2019 р.
Надійне джерело

Полтавців анонімно обстежували на гепатит С. Кожен десятий виявився інфікованим

Полтавців анонімно обстежували на гепатит С. Кожен десятий виявився інфікованим

28 липня - Всесвітній день боротьби з гепатитом (World Hepatitis Day). З цієї нагоди БО «Світло надії» організувало безкоштовне анонімне експрес – тестування на гепатит. Акція проходила у мобільній лабораторії, що перебувала з 13 до 15 години на Театральній площі у Полтаві. Організатори запрошували взяти участь в акції усих охочих.

За дві години обстежили 65 людей. З них шість мають позитивний результат. Тобто, інфікованим виявився кожен десятий громадянин. Як люди реагують на позитивний результат? Таке питання я поставила психологу ГО «Світло Надії» Сергієві Седих:

« - Зазвичай, реакція спокійна. В більшості випадків, це все – таки люди, які не виключали, що можуть мати гепатит. Часто - споживачі ін’єкційних наркотиків. Тому реагують вони, в принципі, спокійно. Але є і винятки. Коли виявлення гепатиту для людини несподіванка. І тоді людина розгублена. Тут важливо заспокоїти її і пояснити що гепатит С – виліковний.

Головне завдання – розповісти про алгоритм подальших дій. Ми рекомендуємо звернутися до нашої організації. Там за людиною буде закріплений соціальний працівник, котрий безкоштовно допоможе зробити перші кроки до одужання. Перш за все треба зробити розгорнутий аналіз на гепатит. Це роблять у лабораторіях, з якими у нас існує домовленість на 50% знижку. Наш працівник також підкаже, які саме види аналізів треба зробити, адже їх багато. Крім того, підказуємо, до якого інфекціоніста треба звернутися. Іноді соцпрацівник супроводжує людину до лікаря у разі такої потреби. Нині лікування гепатиту С триває три місяці. Коштує воно приблизно 12 тисяч гривень».

Подруги Анна і Олена ( імена змінені) прийшли до лабораторії удвох. Обидві часто користуються послугами манікюрниць, тому вирішили перестрахуватися:

« Зараз немає впевненості, що інструменти, що ними роблять манікюр, татуаж та інші процедури, належним чином дезінфікують. Прочитали про акцію у інтернеті. Тому вирішили перевіритися. Результат чекали 10 хвилин. На щастя, у нас нічого не виявили. Але тепер приходитимемо на акцію щороку» - кажуть дівчата.

Довідково: У світі налічують 71 млн людей інфікованих гепатитом С. З них не менше 1, 5 млн - українці. 

Раніше ми розповідали: Гепатити - не вирок. Що потрібно знати про хворобу?

#медицина #хвороба #лікування
Оголошення
live comments feed...