• Головна
  • Сьогодні - міжнародний день щастя
08:30, 20 березня 2019 р.
Надійне джерело

Сьогодні - міжнародний день щастя

Сьогодні - міжнародний день щастя

Свято було засновано Організацією Об'єднаних Націй у 2012 році, саме тоді ООН визнала актуальність щастя та благополуччя загальнолюдськими цінностями.

Вперше відзначили цей день у 2013 році. "Міжнародний день щастя - спосіб визнати важливість щастя у житті людей у ​​всьому світі", - зазначають на сайті ООН.

У 2015 році ООН прийняла 17 цілей сталого розвитку, спрямованих на подолання бідності, зменшення нерівності та захист планети - трьох ключових аспектів, які ведуть до благополуччя та щастя. В липні 2006 року був введенний Міжнародний індекс щастя для відображення добробуту людей і стану навколишнього середовища.

Дякувати за Міжнародний день радості і щастя ми маємо жителям маленької тибетської держави Бутан. Саме їхня ініціатива стала приводом для проголошення цього нового свята. Мешканці Бутану визнані найщасливішими людьми на планеті. У них для цього навіть існує своя система вимірювання щастя - коефіцієнт Валового національного щастя, який у бутанців значно вищий, ніж у решти народів.

Сьогодні - міжнародний день щастя, фото-1
Сьогодні - міжнародний день щастя, фото-2

Окрім Бутану до щасливчиків також зараховані й інші країни: Данія, Норвегія, Швейцарія, Нідерланди, Франція, Коста-Ріка, В'єтнам, Колумбія, Австрія, Мадагаскар. Такі висновки зроблені, в основному, на підставі соціологічних опитувань жителів. У питання про щастя включені поняття задоволеності життям, свого настрою останнім часом, відчуття впевненості і стабільності.  Також вивчено такі фактори як виробництво валового продукту на душу населення, демократію і свободу вибору, середню тривалість життя громадян, рівень корупції в країні.

У рейтингу за 2018 рік Україна зайняла лише 138 місце зі 156, потрапивщи у двадцятку найнещасніших країн світу.

Численні науки доклали руку до вивчення питання "Що ж таке щастя?" Це і філософія, і етика, і психологія, і історія, і навіть медицина. Скільки полотен, віршів і пісень було написано і продовжує присвячуватися цьому загадковому відчуттю!

 Але чіткого формулювання щастя немає й досі, адже кожен розуміє його по-своєму, і кожен по-своєму правий. Головне, щоб щастя і надалі залишалося невичерпним джерелом для гармонії, натхнення, творчості і сприятливого розвитку людей.

Сьогодні - Всесвітній день нирки

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#щастя #україна #рейтинг
Оголошення
live comments feed...