• Головна
  • У Полтаві напередодні роковин аварії на ЧАЕС нагородили ліквідаторів, відкрили оновлену експозицію в музеї і презентували книгу та фільм
15:01, 26 квітня 2016 р.

У Полтаві напередодні роковин аварії на ЧАЕС нагородили ліквідаторів, відкрили оновлену експозицію в музеї і презентували книгу та фільм

Урочисті та меморіальні заходи з нагоди 30-ї річниці аварії на ЧАЕС на Полтавщині тривають два дні — 25 та 26 квітня. Напередодні важливої дати голова Полтавської ОДА Валерій Головко зустрівся з представниками громадських чорнобильських організацій області.

Зустріч розпочали з нагородження. З нагоди річниці почесні грамоти Полтавської ОДА, обласної та міської ради й нагрудні знаки отримали 9 ліквідаторів аварії на ЧАЕС, представники італійської асоціації «Затока казок» та начальник Департаменту соціального захисту населення ОДА Людмила Корнієнко.

Валерій Головко та представники асоціації Затока казок з міста Сестрі Леванте (Італія)

Валерій Головко та представники асоціації Затока казок з міста Сестрі Леванте (Італія)

Далі говорили про проблеми та співпрацю чорнобильців і влади на всіх рівнях. Валерій Головко наголосив, що обласна та місцева влада Полтавщини докладе максимум зусиль, аби підтримати і надати вчасну допомогу ліквідаторам аварії на ЧАЕС та їхнім родинам.

Нагородження героїв-чорнобильців

Нагородження героїв-чорнобильців

— Наш обов’язок бути небайдужим до проблем, які існують у вас. Серед проблем — якісне харчування, вчасні лікування, відпочинок, оздоровлення. Тих ініціатив, що реалізуємо на рівні області, звичайно, недостатньо. Переконаний найкраща підтримка — грошова допомога. Гарантую, все, що залежить від мене щодо надання пільг, грошової допомоги, буде виконано, — зазначив Валерій Головко.

Фото_2

Фото_2

Говорили про медичне обслуговування чорнобильців, забезпечення ліками, відшкодуванням пільг на проїзд тощо. Директор Департаменту праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко повідомила, що на початку травня вдовам ліквідаторів та інвалідам ЧАЕС мають виплатити одноразову матеріальну допомогу у розмірі 1000 грн кожному. Вона повідомила також, що нинішнього року буде на 400 тис грн збільшено фінансування закупівлі ліків для чорнобильців і становитиме 1,8 млн грн. Окремим рядком в обласній комплексній програмі будуть прописані 300 тис грн на закупівлю життєво важливих дороговартісних медикаментів для ліквідаторів.

Презентація книги пам’яті про учасників ліквідації наслідків аварії

Презентація книги пам’яті про учасників ліквідації наслідків аварії

Голова Полтавської обласної організації «Союз Чорнобиль України» Віктор Шкурпела говорячи про проблеми зауважив, що його побратими знаходять порозуміння і підтримку з боку обласної влади та органів місцевого самоврядування. А от проблема, через яку чорнобильці цього року влаштовували акції протесту, лежить у площині столичної, центральної влади. Йдеться про достойне пенсійне забезпечення і зміни до законодавства. Тому чорнобильці Полтавщини звернулися з проханням до голови ОДА, депутатського корпусу Полтавської обласної ради підтримати своїх земляків — і на найближчій сесії прийняти звернення до Верховної Ради України, щоб парламент прийняв зважене рішення щодо пенсійного забезпечення чорнобильців.

Під час зустрічі також озвучили інформацію про те, що діти чорнобильців і нинішнього літа поїдуть на відпочинок до курортного міста Сестрі Леванте, що в італійській провінції Лігурія. Вже більше 20 років полтавську малечу на відпочинок приймають родини італійців — члени благодійної асоціації «Затока казок», з якою тісно співпрацює обласна організація «Союз Чорнобиль України». Цього року до Італії на відпочинок також поїдуть і діти загиблих учасників АТО.

Оновлена експозиція

Оновлена експозиція

— Велика подяка і доземний уклін за турботу про наших дітей. Можна багато говорити про проблеми, співчувати українцям, а можна просто без зайвих слів приймати на відпочинок дітей, як це робите ви, — зауважив під час зустрічі Валерій Головко.

Електронний варіант книги пам’яті про учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС сьогодні презентували у Полтавському краєзнавчому музеї імені В. Г. Кричевського. Про роботу над виданням на презентації розповіли автори книги Олександр Білоусько та Тарас Пустовіт.

– Завершений твір називається «Чорнобиль-30. Книга слави і пам’яті. Полтавська область», – говорить директор НРП-Центру дослідження історії Полтавщини, один з авторів книги Олександр Білоусько. – Книга складається з семи розділів. Кожний з них це ще одна сторінка, яка допомагає зрозуміти масштаб трагедії. Перший розділ написаний людиною яка навчалась на фізика-ядерника, будувала Чорнобильську атомну станцію, а потім брав участь у ліквідуванні наслідків цієї страшної трагедії.

Валерій Головко зустрівся з ліквідаторами трагедії на ЧАЕС

У книзі є розділ присвячений спогадам безпосередніх учасників ліквідації аварії. Усі матеріали, розміщені тут, представили авторам полтавці, учасники тих страшних подій.

– Чорнобильська катастрофа має точну дату початку – 26 квітня, але, на жаль, ніхто не знає дати її завершення. Наслідки тих подій ми відчуваємо і сьогодні. Ми низько вклоняємось перед тими людьми, які брали участь у ліквідації наслідків цієї трагедії ризикуючи власним здоров’ям та життям. Шануємо та пам’ятаємо подвиг тих, хто загинув, – говорить Валерій Головко.

Окрім книги, сьогодні презентували фільм про Чорнобильську катастрофу «Під зіркою Полин» та оновлену експозицію «Техногенна катастрофа ХХ століття. Полтавці – учасники ліквідації аварії на ЧАЕС», яка розташована у одному з залів Полтавського краєзнавчого музею імені В.Г. Кричевського.

Прес-служба Полтавської ОДА

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтавщина #ОДА #Головко #ЧАЕС
Оголошення
live comments feed...