• Головна
  • На Полтавщині створять європейську екстрену службу
18:00, 14 квітня 2016 р.

На Полтавщині створять європейську екстрену службу

Олександр Біленький: "Досвід Гісена цінний не лише своєю раціональністю, а і вихованням якісно іншої свідомості людей,".

Створення дієвих екстрених служб - значна проблема, яку доводиться вирішувати місцевим громадам у процесі децентралізація. Організація власних служб правопорядку, рятувально-пожежних бригад, підрозділів екстреної медицини - окрім чималих витрат ці галузі потребують і значних організаторських здібностей, відповідальності і ініціативності. Досвід створення дієвої пожежно-рятувальної частини для місцевої громади переймали учасники делегації з Полтавщини під час перебування у окрузі Гісен (земля Гессен, Німеччина). Тут показали систему пожежно-рятувальної охорони, яка обслуговує територію 855 тисяч кв. км., де проживає понад 250 тисяч населення.

- Забезпечення пожежників повністю лежить на плеча місцевих громад. Наприклад, у Гісені утримання спецтехніки служби обходиться бюджету у майже 50 тисяч євро. У перерахунку на працюючих мешканців - це 28 центів з мешканця округу на рік, - розповів окружний пожежний інспектор Томас Кройдер.

Та особливістю пожежно-рятувальної служби у Гісені, як і в Німеччині взагалі, полягає навіть не у її фінансуванні з місцевих бюджетів. Громада у буквальному значенні власними силами стала на захисті майна від надзвичайних ситуацій. У кожній з 18 громад, які об'єднались в округ, є свої добровільні пожежні дружини, які допомагають професійним пожежникам.

- Показово, що служба у добровільних пожежних дружинах, хоч і заохочується пільгами, але все ж є у більшості випадків безоплатною, на громадських засадах. У професійних же пожежних управліннях займаються зокрема і підвищенням кваліфікації добровольців, які попереджують надзвичайні ситуації на місцях, - розповідає Томас Кройдер.

"Досвід Гісена цінний не лише своєю раціональністю, а і вихованням якісно іншої свідомості людей," - переконаний голова обласної ради Олександр Біленький.

- Німці - це люди, які добре розуміють, що від біди одного може постраждати багато людей. І тому спільними зусиллями допомагають одне одному уникати надзвичайних ситуацій, а значить і рятують усю громаду від зайвих витрат. Це вже інший менталітет - не замішаний на принципі "моя хата - з краю", а створений для розквіту громади. Я переконаний - така практика буде дуже корисною на Полтавщині і у функціональному, і в ідейному плані, - сказав голова обласної ради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новини #Полтава #Німеччина #Біленький #екстрена #служба #Полтавщина
Оголошення
live comments feed...