• Головна
  • Єдиний дата-центр може об’єднати служби екстреної допомоги трьох областей
17:08, 4 квітня 2016 р.

Єдиний дата-центр може об’єднати служби екстреної допомоги трьох областей

Полтавська, Сумська та Чернігівська області у перспективі цілком зможуть користуватися інформацією єдиного дата-центру служби екстреної допомоги.

Про такі плани реформування медичної галузі сьогодні на щотижневій апаратній нараді розповів директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак. Він зауважив, що у рамках Національного проекту «Вчасна допомога» на базі Полтавської області якраз і планувалося створити такий єдиний і потужний центр, який акумулював роботу служб екстреної медичної допомоги трьох пілотних областей — Полтавської Сумської та Чернігівської.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про екстрену медичну допомогу» національна агенція розробляла єдиний для всієї країни проект реформування галузі. Все це з метою, аби потім з’єднати усю службу екстреної медичної допомоги України у єдиний дата-центр. Полтавський дата-центр у рамках реформування мав стати пробним варіантом. На сьогодні в рамках пілотного проекту «Вчасна медицина» в Полтаві вже працює в тестовому режимі оперативна диспетчерська служба обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Власне, після реформування екстрена ме

— На сьогодні діють 4 станції, 24 підстанції, 14 пунктів постійного базування, — нагадав Віктор Лисак. — З обласного бюджету були виділені кошти для капітального ремонту приміщень. Вони вже відремонтовані, виділено цілий блок, щоб ця служба працювала. Завдяки виділеним ресурсам з обласного бюджету, допомозі Кабміну, Глави держави та Дніпропетровської області, ми отримали все необхідне обладнання та створили повноцінну оперативну диспетчерську. Встановлено необхідне обладнання для сучасної серверної, воно відтестоване, відповідає всім європейським нормам. У приміщенні було повністю замінено електромережі, встановлено сучасний дизельний генератор, який може автономно працювати тривалий час і забезпечувати безперебійну роботу всієї служби.

Віктор Лисак наголосив, що полтавська диспетчерська служба пройшла відповідне тестування, отримала від фахівців високу оцінку і вважається однією з кращих у країні. На разі триває кадрова робота: фахівців для служби екстреної допомоги відібрали серед молодих спеціалістів і зараз вони якраз проходять курс навчання. Що ж до технічного забезпечення, то нині вирішується питання про встановлення на автомобілях швидкої допомоги трекерів та навігаційного обладнання. Його встановлено у половині районів області.

Диспетчерська служба поступово переходить на так званий електронний реєстр. За словами головного медика області, у недалекій перспективі всі паперові носії, звичні картки буде замінено на електронні амбулаторні картки. І будь-яка бригада екстреної медицини, виїжджаючи на виклик, вже матиме всю інформацію про хворого та його історію хвороби.

Ще один момент — це тісна взаємодія всіх екстрених служб та координація їхньої роботи з метою порятунку життя людини та надання невідкладної допомоги, як це має місце у країнах Європи. Задля цього диспетчерська служба найближчим часом має «закільцювати» зв’язком всю область відповідно до європейських стандартів. Якщо з мобільними операторами проблем у медиків не виникає, то «Укртелекому» зробити це оперативно поки що не вдається. Аби прискорити процес, найближчим часом мають провести відповідну нараду. На неї запросять і представників потужних Інтернет-провайдерів регіону.

А ще голова Полтавської ОДА Валерій Головко запропонував показати депутатам, як працює диспетчерська служба екстреної медицини. Щоб ті переконалися, що це реальність, а не фікція. При чому запропонував запросити депутатів не лише обласної ради, а й міських та районних рад.

— Пропоную провести тестування вашої системи у форматі он-лайн діагностики, показати, як це працює насправді. Щоб люди бачили, у якому напрямку рухається реформа медичної галузі у Полтавській області. Бо загальна картина не дає відчуття реально зроблених справ, — зауважив очільник області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #ОДА #Головко #медицина #Лисак
Оголошення
live comments feed...