• Головна
  • На прикладі Комсомольська і Миргорода керівників районів вчитимуть енергоефективності
17:10, 28 березня 2016 р.

На прикладі Комсомольська і Миргорода керівників районів вчитимуть енергоефективності

На наступну колегію ОДА обов’язково винесуть питання щодо впровадження заходів енергоефективності. Причому з детальним аналізом по кожному району та комунальному підприємству. Відповідне доручення голова Полтавської ОДА Валерій Головко дав на сьогоднішній щотижневій апаратній нараді. Так очільник області відреагував на інформацію про результати виконання регіональної програми з енергозбереження у 2015 році.

Як повідомила директор Департаменту економічного розвитку Інна Іщенко, торік було виконано 104 заходи регіональної програми з енергозбереження. Загальна сума витрати — понад 45 мільйонів гривень. З них на заходи у бюджетній сфері було використано 24,76 млн. грн.., у комунальній галузі — 12,11 млн. грн., у промисловості — 9,3 млн. грн., в агропромисловому комплексі — 1,7 млн. грн.

Інна Іщенко

Інна Іщенко

— Найбільша частина заходів — 42 — пов'язана із заміною вікон та дверей на металопластикові була забезпечена районними державними адміністраціям у навчальних та лікувальних закладах 14 районів області, — прокоментувала Інна Іщенко. — Найкраще спрацювали у Великобагачанському, Хорольському, Лубенському, Машівському, Диканському районах. 14 заходів проведено із реконструкції системи опалення зі встановленням твердопаливної теплогенераторної. Такі роботи проведені у навчальних та лікарняних закладах Великобагачанського, Диканського, Кобеляцького, Лубенського та Шишацького районів.

У комунальній галузі області основними заходами були встановлення твердопаливних котлів та реконструкція вуличного освітлення. Більша кількість цих заходів реалізована у Зіньківському, Кобеляцькому та Миргородському районах.

Серед промислових підприємств області краще спрацювали ПАТ "АвтоКрАЗ", ПАТ "Кременчуцький колісний завод", ПАО "Кременчугский завод дорожных машин", ПАТ "Пирятинський сирзавод", ПрАТ "Придніпровський спецкар'єр", ПАТ "Кременчуцький міськмолокозавод". На цих підприємствах проведено термомодернізацію виробничих та адміністративних споруд, реорганізацію системи теплопостачання зі встановленням опалювальних котлів на твердому паливі, здійснили перехід на енергозберігаючі лампи освітлення.

Проте аж 213 проектів не були виконані взагалі або ж частково. Левова частка з них — 133 — у бюджетній сфері. Згідно з інформацією райдержадміністрацій та міськвиконкомів основна причина — нестача у місцевих бюджетах коштів на фінансування енергозберігаючих заходів.

— Не всі керівники районів і очільники комунальних підприємств зрозуміли, що енергоресурси потрібно економити, — прокоментував почуте голова Полтавської ОДА Валерій Головко. — Тому виносимо це питання на наступну колегію з детальним аналізом по кожному району і по кожному комунальному підприємству: які проекти енергозбереження розроблені, які заходи було впроваджено. А починати будемо з себе — із будівлі облдержадміністрації і обласної ради, яка на сьогодні ще не утеплена. Так що будемо з головою обласної ради показувати роботу на власному прикладі — й розробці проекту енергозбереження для адміністративної будівлі на вулиці Жовтневій, 45. 

Начальник управління ЖКГ Едуард Рева нагадав, що на Полтавщині є наочний досвід запровадження енергозберігаючих технологій в комунальній сфері. Йдеться про Комсомольськ, де мікрорайон № 15 обслуговує котельня, що працює на альтернативних джерелах енергії — деревині, щепі, пілетах, та Миргород. У курортному місті за сприяння проекту USAID взагалі було введено в експлуатацію унікальну для України і єдину в країні котельню, що працює на соломі. Тож голова облдержадміністрації закликав не винаходити велосипеда, а скористатися досвідом земляків. Зокрема, провести виїзні практичні семінари у Комсомольську та Миргороді для керівників районів, очільників міст, аби покроково — від написання проекту, подачі заявки (і на фінансування зокрема) до оформлення дозволів та початку будівництва — вивчити практичний досвід, а не заговорювати проблему на нарадах.

Едуард Рева

Едуард Рева

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтавщина #ОДА #Головко #енергозбереження
Оголошення
live comments feed...