• Головна
  • На Полтавщині обговорили проблеми децентралізації
14:21, 26 березня 2016 р.

На Полтавщині обговорили проблеми децентралізації

Проблеми та перші здобутки об'єднаних територіальних громад на Полтавщині обговорили під час виїзного засідання колегії облдержадміністрації, яка відбулась на базі підприємства "Агроекологія" Шишацького району.

У засіданні взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Головко, голова обласної ради Олександр Біленький, народний депутат України Андрій Река, Герой України, керівник ПП "Агроекологія" Семен Антонець, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Пісоцький, заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло.

Перші ж результати децентралізаці, саме там, де їх чекали, - у бюджетній галузі - перевершили очікування, - говорять очільники об'єднаних громад.

- Минулого року сукупний бюджет усіх сіл нашої селищної ради був 40 мільйонів. Сьогодні ж у об'єднаної територіальної громади бюджет 70 мільйонів гривень. І ці можливості, зокрема, за рахунок прямих взаємовідносин з державним бюджетом, - розповідає голова Шишацької селищної об'єднаної територіальної громади Олександр Тутка.

Та навіть зростання бюджетних можливостей не дозволить одним махом вирішити всі проблеми громад. Тому територіальні громади будуть звертатися за допомогою до обласного керівництва.

- Потрібно підставити плече об'єднаним громадам у вирішенні проблем, - звернув увагу усіх органів виконавчої влади голова облдержадміністрації Валерій Головко.

Та саме у цьому питанні несподівано виникли проблеми. Здавалося б - саме представники Президентської гілки влади повинні найбільше ратувати про реформи. Але на практиці все, подекуди, зовсім по іншому.

- Важко переконувати людей після того, як у райдержадміністрації чи у районній раді чиновники і депутати намовляють людей проти реформи, як у нас в районі. При цьому представники управління юстиції у області, департаментів фінансів і праці та соціального розвитку облдержадміністрації нас також вмовляють - "не рвіть по живому", "не поспішайте". Та за такого спротиву кожна секунда дорога! - наголошує голова Пирятинської міської об'єднаної територіальної громади Олексій Рябоконь.

Дії чиновників викликали миттєву реакції головуючого на колегії очільника облдержадміністрації Валерія Головка, який дав доручення підготувати звернення до Міністерства юстиції України про кадрові рішення по відношенню до начальника ГУ юстиції у області Ірини Пашко.

- Як би там не було, а децентралізація вже показала себе, у неї є позитивні результати, які стануть взірцем і аргументом для об'єднання інших громад, - вважає голова обласної ради Олександр Біленький.

І саме до Пирятинського району відтепер буде особлива увагу реформаторів. Валерій Головко попросив народного депутата України Андрія Реку саме в цьому районі провести, разом з черговою колегією у квітні, виїзну нараду Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України. Щоб депутати на власні очі побачили як противників, так і прибічників реформування.

Ігор Середа

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Децентралізація #проблеми #рішення
Оголошення
live comments feed...