• Головна
  • На Полтавщині пропонують масштабно відзначити день народження Івана Мазепи
10:50, 16 березня 2016 р.

На Полтавщині пропонують масштабно відзначити день народження Івана Мазепи

 Полтавська крайова «Просвіта» надіслала низку культурологічно-освітніх ініціатив щодо відзначення цьогорічного дня народження Івана Мазепи, про це повідомив прес-центр Полтавського обласного об’єднання товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка.

Голова  Полтавського обласного об’єднання товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка  Микола Кульчинський переконаний, що для ефективного інформування населення про життя Івана Мазепи та створення позитивної громадської думки щодо встановлення йому пам’ятника в Полтаві громадські організації і влада мають об’єднати зусилля.

 Кульчинський звернувся з офіційним листом до голови облдержадміністрації (ОДА) Валерія Головка та голови обласної ради Олександра Біленького з пропозицією провести науково-практичну конференцію «Гетьманщина часів правління Івана Мазепи», на якій розглянути внутрішню і зовнішню політику , духовний та культурний стан тогочасного суспільства.  Всю інформацію, отриману під час цього заходу зібрати в Збірник матеріалів і разом з книгою письменника Леоніда Полтави  видати достойним тиражем.

Також  голова крайової «Просвіти» пропонує  влаштувати кілька просвітницьких семінарів про діяльність Івана Мазепи.

 «Просвіта»  не обійшла стороною і міста Полтавщини, вона ініціювала виділення коштів управлінням культури ОДА на концерти не лише у обласному центрі, але й Гадячі, Кременчуці й Миргороді гурту відомого кобзаря Тараса Компаніченка «Хореа козацька», який є одним із кращих в Україні виконавців творів музики мазепинської барокової доби.

Нагадаємо, що пам’ятник Івану Мазепі буде встановлено у Полтаві, на Соборному майдані, поруч із Свято-Успенським кафедральним Собором. Також у Полтаві відкрилося представництво найбільшого католицького світського ордену, яке назвали на честь Івана Мазепи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мазепа #святкування #день народження
Оголошення
live comments feed...