• Головна
  • Колумб і Мазепа. У Полтаві відкрилося представництво найбільшого католицького світського ордену
08:28, 15 березня 2016 р.

Колумб і Мазепа. У Полтаві відкрилося представництво найбільшого католицького світського ордену

13 березня у храмі Пресвятої Трійці відбулася ініціація (прийом) в братерську організацію чоловіків-католиків «Лицарі Колумба». Тепер цей орден, який налічує 1,8 млн членів по всьому світу, діятиме і в Полтаві.

Нагадаємо, за тиждень до ініціації у Полтаву приїхав Великий Лицар цієї організації Петро Галуга. Він розповів про історію «Лицарів Колумба» та їхню діяльність в Україні.

Тепер же відбулася ініціація полтавських чоловіків-католиків до ордену. Вона розпочалася літургією, яку очолив екзарх Харківський, владика Василій (Тучапець), у співслужінні з настоятелем храму Пресвятої Тройці о. Юрієм Кролевським, о. Анатолієм Теслею, капеланом «Лицарів Колумба» у Києві, та о. Максимом Кролевським.

Владика Василій наголосив на важливості чоловічої братерської організації у житті та розвитку церковної спільноти:

—​ Така організація сприятиме оживленню цілої парафіяльної родини, бо, об’єднуючи наших чоловіків, допоможе нам разом робити багато добрих справ та краще послужити для наших родин, Церкви та суспільства.

Ініціацію провела група представників «Лицарів Колумба» з Києва. Саме вона відповідальна за створення осередків цього ордену в Україні.

Таким чином, 13 березня 2016 року можна вважати днем створення осередку «Лицарів Колумба» у Полтаві. Оскільки кількість нових членів ордену складає більше 30 чоловік, то це дало можливість відкрити відповідну раду. Її назвали на честь гетьмана Івана Мазепи, чия доля пов’язана з Полтавою.

Члени новоствореної організації висловили вдячність своєму духовному батьку, наставнику та провіднику — владиці Василію (Тучапцю), екзарху Харківському, за Його участь та присутність під час ініціації, цієї важливої події у їхньому житті.

«Лицарі Колумба» засновані в США преподобним отцем Майклом Дж. Маꥳвні в 1882 році. Членами ордену є понад 1,8 мільйони людей, які зібрані у 15 000 рад в 14 країнах світу. Лицарями можуть бути лише практикуючі чоловіки-християни віком від 18 років. Членство поділяється на 4 різних ступені, кожен з яких ілюструє певний принцип ордену.

За підтримку Церкви і місцевих громад, а також за їх благодійну діяльність, Папа Іван Павло II називав орден «сильною правою рукою Церкви».

Процес заснування в Україні організації «Лицарі Колумба» був розпочатий ще попереднім главою УГКЦ Блаженнішим Любомиром Гузаром. У серпні 2005 року під час 123-ї Верховної конвенції «Лицарів Колумба» в Чикаго (США) він запросив лицарів розпочати свою діяльність в Україні.

Ця ініціатива пізніше була підтримана главою УГКЦ Блаженнішим Святославом (Шевчуком) та митрополитом Мечиславом (Мокшицьким) зі сторони Римо-Католицької Церкви. На даний момент налічується понад 400 українців-членів цього ордену. Завдяки полтавцям їх стало більше.

Олена Мельник

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #орден
Оголошення
live comments feed...