• Головна
  • До уваги полтавців, хто має платити за зміну табличок на будинках, які розташовані на перейменованих вулицях
14:10, 10 березня 2016 р.

До уваги полтавців, хто має платити за зміну табличок на будинках, які розташовані на перейменованих вулицях

З початком активної фази процесу декомунізації мешканці будинків, які розташовані на вулицях, які підпали під дію Закону почали хвилюватися з приводу того, за чий кошт будуть змінюватися таблички.

Депутати полтавської міської ради зазначають, що в бюджеті Полтави коштів на зміну табличок не передбачено. 

Крім того, останнім часом почала поширюватися інформація, що ці витрати будуть перекладені на мешканців багатоквартирних будинків.

Проте, Український інститут національної пам’яті нагадує, що подібні спроби — незаконні. Відповідно до статті 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» ці самі послуги включають в себе не тільки звичний вивіз сміття, але й утримання самих будинків та прилеглих територій. А як роз’яснює постанова Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 р. № 869, до утримання будинків належить і «експлуатація номерних знаків на будинках». Причому під «експлуатацією» розуміється і виготовлення, і заміна цих табличок.

Таким чином, вартість заміни табличок вже включена у щомісячну квартплату. Тож будь-які спроби зібрати з мешканців додаткові кошти на це є протизаконними.

«Якщо житлово-експлуатаційні організації використовують належним чином кошти на утримання будинків, то проблем із заміною табличок на будинках просто не може бути», - наголосили в УІНП.

Читайте також: Полтавчанам не доведеться змінювати документи після проведення декомунізації

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #таблички #вартість #декомунізація
Оголошення
live comments feed...