• Головна
  • Декомунізовану назву міста на Полтавщині хочуть повторно змінити
08:06, 3 березня 2016 р.

Декомунізовану назву міста на Полтавщині хочуть повторно змінити

Місто Червонозаводське, яке одним з перших перейменували в рамках виконання закону про засудження комуністичного і тоталітарного режиму не задоволене новою назвою.

Нагадаємо, лютого указом Верховної Ради України назву міста було змінено на Заводське. Проте, на думку ініціативної групи з цього населеного пункту, не дослухалися до думки громадськості, яка пропонувала назву для міста Сула. Саме на річці Сула стоїть місто і саме так називається залізнична станція.

«Вже докумунізоване наше місто називається Заводське. Чому так сталося? Тому що відбувся повний саботаж місцевої влади, яка проігнорувала повністю процес обговорення, створення відповідних комісій і відсутність патріотичного підходу», - розповів один з активістів. За його словами в місті було проведено опитування і одним з пунктів було питання «Чи хочете ви перейменовувати місто» і 98% опитаних проголосували за те, щоб місто зберегло стару назву.

До речі, пропозиція перейменувати місто з’явилася ще в 2005 році, задовго до прийняття відповідного закону. Тоді ініціативна група пропонувала назвати місто Сула. Під час опитування, респонденти, які проголосували за зміну назви обрали саме назву Сула. Проте, це не було враховано.

«Зараз йде знущання над історією. Частину слова «червоне» пов’язують і з прапором УПА і червону калину туди приплітають», - наголошує активіст.

Проте це не весь скандал, який виник навколо цього містечка у Лохвицькому районі. Міський голова Віталій Сидоренко в судовому порядку збирається оскаржувати постанову Верховної Ради про перейменування міста і таким чином повернути стару назву.

Проте в Українському інститут національної пам’яті зазначили, що жодних законних підстав для повернення старої назви місту немає.

Зазначимо, це одне з наймолодших міст в Полтавській області не вперше змінює назву. Спочатку воно носило назву Сталінка і лише в 1962 році було перейменовано на Червонозаводське.

Читайте також: Андрій Река: «Не знаю жодного опонента Мамая, який би не подав на нього до суду за саботаж декомунізації»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтавщина #Червонозаводське
Оголошення
live comments feed...