• Головна
  • Полтавка зніматиме серіал про декомунізацію за участі британських, польських та датських спеціалістів
08:16, 2 березня 2016 р.

Полтавка зніматиме серіал про декомунізацію за участі британських, польських та датських спеціалістів

Учасниця НМО «Magnum Opus» Анна Ютченко представлятиме Полтаву на Відеоакадемії документального серіалу DOCemotion у Львові. Там дівчина вчитиметься і працюватиме з професійними українськими та іноземними режисерами-документалістами.

У грудні минулого року Школа журналістики Українського католицького університету оголосила набір на навчальну програму з документалістики — Відеоакадемію документального серіалу DOCemotion. За умовами програми, учасники навчатимуться мистецтва документалістики у фахівців із України, Британії, Польщі та Данії, а потім вирушать знімати документальний серіал «Декомунізація.UA».

29 лютого організатори проекту оголосили список відібраних учасників. Серед 25 молодих операторів — полтавка Анна Ютченко, яка представляє незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus». Дівчина — учасник полтавських відеопроектів з популяризації літератури —сценарист у «Встол» та оператор в «Люди читають», автор більшості промороликів та звітів із заходів «маґнуму».

Варто також відзначити, що програмою планувалося навчати студентів 4-5 курсів будь-яких спеціальностей та молодих документалістів/відеографів. Проте Анна Ютченко пройшла, хоча є студенткою лише 3 курсу ПНПУ. Вона — єдина, хто представить Полтавщину на даній програмі.

Анна Ютченко

Анна Ютченко

/Анна Ютченко/

У квітні полтавка вчитиметься у Сергія Буковського (режисер стрічок «Назви своє ім’я», «Живі»), Ярослава Пілунського (оператор ігрових фільмів «Ґудзик», «Брати. Остання сповідь»), польського оператора і режисера Дороти Новаковської (Польща), британця Ніла Кемерона та інших фахових документалістів.

А вже у травні Анна Ютченко потрапить в одну з 5 команд, кожна з яких на визначеній локації зніматиме 10-12 хвилинну серію пенталогії «Декомунізація.UA».

Допомагати готуватись і працювати над проектом командам будуть досвідчені українські та іноземні тренери: данець Майкл Андерсен, репортер телеканалу «1+1» Акім Галімов, журналіст «Громадського телебачення» Богдан Кутєпов, викладач «Основ режисури» в УКУ Андрій Приймаченко та кореспондент СТБ Марія Малевська.

Богдан Кутєпов (фото — galinfo.com.ua)

Богдан Кутєпов (фото — galinfo.com.ua)

 

/Богдан Кутэпов/

Данець Майкл Андерсен (фото — stv.mediasapiens.ua)

Данець Майкл Андерсен (фото — stv.mediasapiens.ua)

/Майкл Андерсен/

В результаті проекту з’явиться 5-серійний документальний фільм про декомунізацію, яка у Полтаві, за словами історика Володимира В’ятровича, проходить чи не найгірше.

Володимир В'ятрович (фото — radiosvoboda.org)

Володимир В'ятрович (фото — radiosvoboda.org)

/Володимир В'ятрович/

Крім того, за результатами проекту полтавка матиме можливість поїхати на стажування в одну із кавказьких країн — при умові, що її робота буде в числі найкращих.

Роман Повзик

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Декомунізація #фільм
Оголошення
live comments feed...