Держреєстр юридичних осіб

Єдиний державний реєстр юридичних осіб та витяги з нього

В Україні на основі кількох законів та законодавчих актів функціонує Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Це електронна база даних, яка зберігається на віддалених серверах. Доступ до неї мають державні реєстратори, які можуть вносити до нього зміни у відповідності до закону.

Суб’єкти і дані, що заносяться до ЄДР

Перед тим, як розпочати будь-яку комерційну діяльність, кожна особа має звернутися до державного реєстратора і повідомити про свій намір. Відповідно до свого рішення і списку КВЕД особа обирає головний та допоміжні види економічної діяльності.

На основі цих даних робиться запис в держреєстр юридичних осіб. До нього заносяться прізвище, ім’я та по батькові, адреса проживання, номер картки платника податків та обрані номери по КВЕД для фізичних осіб-підприємців, або код ЄДРПУ, назва організації, її адреса та номери по КВЕД для юридичних осіб.

Якщо діяльність підприємця передбачає наявність банківських рахунків, то дані про них також заносяться до держреєстру.

Витяги з державного реєстру юридичних осіб

Відповідно до закону про «Доступ до публічної інформації» отримати витяг з ЄДР можна по першому ж запиту від фізичних осіб та представників органів державної влади чи нотаріальної служби.

Витяги бувають двох видів: скорочений і повний. Скорочений має право отримати кожен, хто звернувся за ним до державного реєстратора. У ньому відображається прізвище чи назва підприємця, види його діяльності та номер платника податку. Повний витяг надається тільки представникам спеціальних органів. До цього документу заносяться всі дані, які є у державному реєстрі.

Варто зазначити, що отримання витягу передбачає сплату певної суми за обробку даних до державного бюджету. Її розміри визначаються на основі законодавчих документів.

Державний реєстр адвокатів

Провадження юридичної діяльності – це особливий вид послуг, які надаються фізичним та юридичним особам. Тому усі юристи заносяться до окремого реєстру. Єдиний державний реєстр адвокатів України ведеться з 2013 року. Дані про усіх українських та іноземних юристів, які мають право на провадження юридичної діяльності на території країни, до нього заносяться Спілкою адвокатів України та її регіональними представництвами.

Витяг із реєстру адвокатів безкоштовно має право отримати будь-яка особа або уповноважений представник юридичних осіб та органів влади.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі