Запрошуємо всіх - і дорослих, і малих на незабутню зустріч з казковими героями, на веселі розвагита конкурси з Дідом Морозом та Снігуронькою біля святкової ялинки.
Прем'єра "Буратіно", мюзикл на 1 дію, чекаємо на Вас!
Свою історію полтавський театр розпочав у 1808 році появою першого професійного російсько-українського театру, що мав назву “Полтавський вільний театр”. Театр проіснував до 1812 року.
У 1818 році театр розпочинає свій новий етап роботи під орудою видатного українського письменника І.П. Котляревського, який створює для полтавського театру свої драматичні твори “Москаль-чарівник”, “Наталка Полтавка”. Окремі ролі І.П. Котляревський пише персонально для актора трупи М.С. Щепкіна, яки саме під час роботи в Полтаві був викуплений з кріпацтва. Репертуар театру складався з комедій, опер, балету. Проіснував до 1821 року.
З того часу історія пам’ятає безліч різних театрів, що короткочасно працювали в місті, десятилітні періоди забуття театральної справи. У 1900 році в Полтаві відбулося урочисте відкриття нового театрального приміщення, що мало назву “Полтавський просвітницький будинок”. На честь цієї події було поставлено виставу “Ревізор” за М.В. Гоголем. Завісу до неї розписав Г.Г. Мясоєдов. Глядацька зала цього театру налічувала тисячу місць. Нині це реставрована будівля кінотеатру «Колос».
Урочистим вважається і 2 люте 1902 року, коли вийшла вистава за твором нашого земляка Панаса Мирного “Лимерівна” з видатною М. Заньковецькою у головній ролі. З нагоди 50-их роковин від дня смерті М.В. Гоголя театру присвоєно найменування “Гоголівський”.
З 1919 року театр почав називатися “Радянський театр ім. М.В. Гоголя”. Хоча своєї постійної трупи театр не мав, в Полтаві було кілька театральних колективів, що мали змогу, як і заїжджі театри, грати на його сцені: мандрівний робітничий театр опери та балету під керівництвом диригента Г. Вольгельмута, що поклав початок Дніпропетровському театру опери та балету, Полтавський робітничо-селянський театр, що згодом, прибравши назву Український драматичний, перебазувався до м. Артемівська, театр опери «Рух» та інші.