Кандидат в мери Полтави Лев Жиденко зізнався, що в школі працював діджеєм, а зароблені гроші інвестував у бізнес

У рамках нашої рубрики «Розмова з кандидатом на посаду мера Полтави» нам вдалося особисто поспілкуватися з лідером ВГП «Нова Полтава» та кандидатом в мери Полтави від партії «Сила людей» Левом Жиденком.

Перша ваша дія на посаді мера Полтави?

Перша дія – кинути клич по місту для того, щоб залучити до реформування кращих фахівців. У нас є програма і, одночасно, стратегія роботи на 10 років і вона дуже амбіційна. Разом з тим, для реалізації суттєвих змін потрібна така ж амбіційна професійна команда. Перша мета – це сформувати цю команду. Відповідно, мова йде і про досягнення такого консенсусу всередині Полтави. І коли передвиборчі емоції вщухнуть, як можна менше до них повертатися і як можна швидше і більше працювати. Для цього потрібно сформувати потужну сильну і професійну команду, дуже відкриту. Для досягнення цього ми введемо наступні новації: розробимо відповідні критерії і всі кадрові призначення будуть робитися шляхом конкурсу. Ми візьмемо приклад з тих реформ, які запровадив Саакашвілі в Грузії. Кожна співбесіда буде записана на відео і ці записи будуть зберігатися в архіві мерії. Це перше.

Друге – ніхто не буде приймати рішення одноосібно по жодній кандидатурі. Це буде робити збалансована спеціальна професійна комісія.

Це означає, що на міську раду чекає «чистка»?

Ми не говоримо про те, що ми всіх звільнимо і всі будуть нові. Там є багато людей, які хотіли і, власне, могли працювати, але їм з тих чи інших причин не дають працювати. Чи з тих чи інших причин у них немає для цього повноважень, бо не існує політичної волі.

Відповідно, просто кожна людина, яка там зараз працює нарівні з іншими полтавцями, а можливо, і не тільки полтавцями, може прийняти участь у конкурсі на нові вакансії. Як приклад, можна привести роботу по створенню нової поліції. Вона не робиться на базі тих самих кадрів, що були, а створюється по-новому. Відповідно, в цьому конкурсі можуть приймати участь як чинні працівники міліції, так і нові люди. Так само це буде стосуватися мерії. Крім того, щодо питання боротьби з корупцією, одна з її причин – це низькі зарплати. Дуже часто політики-популісти звинувачують співробітників мерії та інших бюджетників, що вони погано працюють, але там є люди, які працюють за півтори тисячі. От і все.

Отже, нашою метою буде оптимізація персонального складу, але разом з тим – підняття зарплати. Крім оптимізації, ще одним інструментом є створення додаткового фонду, який буде наповнюватися за рахунок добровольчих внесків різних фондів. Скажімо, в Грузії реформи розпочалися з того, що міжнародні організації наповнили цей фонд і з нього видавалися премії працівникам за відповідні досягнення; зокрема, за досягнення ключових індивідуальних індикаторів. Те саме будемо робити в Полтаві.

Що стало поштовхом для прийняття рішення балотуватися на посаду мера Полтави?

Це питання розглядалося. Разом з тим, я хотів пересвідчитися в тому, наскільки люди готові до змін. Зараз політики дуже часто, як ви знаєте, декларують популістські лозунги, що «ви тільки за мене проголосуйте і на наступний день все буде гарно». Я вважаю, що це байки, які виконати нереально. Зміни зможуть відбутися лише тоді, коли все місто усвідомить, що від кожного з нас щось залежить. Проект «Толока», який ми реалізували, мав на меті багато цілей. З одного боку, зробити місто кращим, з іншого боку – об’єднати людей і дати людям розуміння того, що ці зміни залежать від кожного з нас. Але разом з тим, для мене це був індикатор: якби нічого не вийшло і масштаби толоки були маленькими, це означало б, що місто – приречене. Тобто, місто не готове до змін. Але ми побачили іншу картину – люди почали об’єднуватися. Масштаб цього об’єднання був грандіозним. Люди самі робили цю роботу. Бо ми даємо не «рибу», а «вудочку». Але рік тому впевненості в успіху подібної справи не було. Лише гіпотези. Та після «Толоки» ми пересвідчилися, що зміни можливі, люди хочуть змін і люди готові реалізовувати їх своїми руками. Для мене це було остаточним знаком того, що у Полтави і полтавців все вийде.

З ким з кандидатів на посаду міського очільника Полтави ви могли б співпрацювати? А з ким ніколи і ні за яких обставин?

Тут визначаю не я, а люди. Люди визначать і дадуть оцінку тим програмам, які є. Я також думаю, що більшість цих кандидатів почали працювати лише за місяць-два-три до виборів. Так само після виборів: виграє один кандидат – всі інші програють. І переважна більшість що зробить на наступний день після виборів? Зникнуть! Тому, коли ми говоримо про співпрацю, я думаю, що їх тут і близько не буде. Хтось купить квиток на літак і повернеться до себе в Австрію, хтось ще чимось займеться і так далі. Але все ж серед кандидатів дійсно є люди, з якими можна співпрацювати і ця співпраця буде на рівні депутатського корпусу і, знову ж таки, результат залежить від того, кому люди довірять цю роботу.

Чи є у вас взірець серед політиків сучасності або минулих часів?

У кожного є свої досягнення. Якщо говорити про мерів міст, то найбільш ефективно побудував роботу мерії Володимир Гройсман у Вінниці. Для України це – приклад безпрецедентної якісної і ефективної побудови роботи. Разом з тим, у Львові у Садового можна повчитися, як ефективно створювати бізнес-кластери і що це дає для міста. Наприклад, розвиток туризму і розвиток ІТ-технологій – це досягнення Садового. Я би не сказав, що у них були якісь супер-геніальні відкриття, вони просто взяли і зробили це.

Чи є у Полтави шанс досягти такого ж рівня по туризму, як у Львові?

У Львова є свої природні плюси, які місто продемонструвало світу. У Полтави вони трошки інші, але також значний потенціал. Не може бути в Україні лише два туристичних міста. На даний момент такими є Львів та Одеса. Тобто потрібні ще варіанти. У Полтави великий потенціал. Зараз, живучи в Полтаві, ми його просто не помічаємо, а люди, які приїжджають з інших міст, їдуть сюди з великим задоволенням. Але те, що вони бачать – це не досягнення сьогоднішньої влади. Це потрібно змінювати.

Назвіть ТОП-5 найбільших проблем міста.

Я пройшов понад 700 дворів, на підставі чого було здійснено аналіз. В першу чергу – це комунальні проблеми. Я думаю, що для цього періоду найбільша проблема – це високі тарифи. З ними просто треба боротися. Я в певній мірі підтримую активну діяльність Сергія Капліна в цьому напрямку. Сподіваюся, що це до чогось приведе.

Разом з тим, ми з свого боку вважаємо, що при будь якій ціні на газ потрібно економити за рахунок енергозбереження. Ми запустили програму енергоаудиту. У будинки, які подають нам заявки, ми виїжджаємо командою фахівців з тепловізорами, та визначаємо потенціал енергозбереження будинку. На підставі цього буде сформована програма енергозбереження. У місті я планую створити спеціальний відділ по енергозбереженню, який би координував і допомагав людям отримати додаткове фінансування від держави, міста, області і від міжнародних фондів. Це все звести разом і профінансувати утеплення, установку теплових лічильників. Це є проблемою №1. Існують також проблеми з дахами, дорогами. Це те, що заважає жити і нормально функціонувати полтавцям.

Якщо говорити про довгострокові проблеми, то це суттєва зміна якості освіти. В першу чергу, у Полтаві потрібно зробити акцент у майбутньому на створенні нових суперякісних коледжів, які б випускали сучасних спеціалістів: інформаційних технологів, ІТ-програмістів, інженерів, в тому числі і для нафтогазового сектору.

Ви колись порушували закон?

При Януковичу доводилося деякі закони тодішньої злочинної влади порушувати...

Чи готові ви піти на порушення закону, якщо це принесе користь громаді?

Переступати межу – небезпечно. Ми декларуємо відкритість і громада має контролювати кожного політика, щоб він «не заривався». Тому переступати закон, це, як мінімум, необачно. Треба відповідати за свої дії.

Я скажу так, кожен, хто робив реформи в Україні, це і Гройсман у Вінниці, і Садовий, особливо це видно по Саакашвілі, - йдуть на межі закону. Це, наприклад, гучна історія з пляжами в Одесі. Явно там є порушення закону з боку так званих «хазяїнів» цієї території. Тобто, з одного боку, є права на цю територію, але вони є явно незаконними. З іншого боку, є закон, який вимагає відкрити пляжі. Саакашвілі пішов і зламав паркан. Це спірне рішення, але воно явно в інтересах громади.

Це саме стосується впровадження електронного документообігу. Внутрішні процедури є забюрократизованими і наявна кількість чиновників іноді створює непотрібну додаткову паперову тяганину. Для того, щоб це оптимізувати, потрібно створити електронні системи документообігу. Але вони йдуть на грані закону. Хоча, я думаю, що нарешті приймуть відповідне законодавство, яке дозволить зменшить паперовий документообіг. Тобто такі речі також доводиться робити, дещо порушуючи закон, і чекати від Києва на реформи. Ми вже не дуже й на них надіємось. Тому є мета – розпочати реформи знизу.

Ваша ідея того, що буде на місці поваленого Леніна.

Табличка з написом «Не створи собі кумира». А якщо серйозно, то влітку я разом зі своєю командою навчався у Школі мерів. Там нас вчили сучасній урбаністиці. Це – ширше поняття, ніж архітектура. Це – створення місцевого простору. У кожного міста є свій дух і свій код, і архітектура через урбаністику і місцеве планування має цей код щодня доносити до людей. Дуже чітко це простежується в Венеції. Неможливо уявити в цьому місті якісь незрозумілі суперсучасні будинки. Те саме стосується Полтави. І сьогодні є дослідження, які показують, що площі міста мають бути відкритими якомога більше. Це мають бути простори, в яких люди підсвідомо отримують інформацію про відкритість, доступ до всього, розуміння того, що люди керують містом, а не хтось зверху. Тобто, я вважаю, що Полтава має бути більш відкритою – менше парканів.

Якою на вашу думку має бути заробітна плата міського голови?

Будемо називати речі своїми іменами. Мер міста – це фігура політична. Це людина, яка сама прагне отримати цю посаду і пропонує себе на неї. Я б не сказав, що ця зарплата має бути занадто високою. Можна навіть встановити, що максимум вона має бути не більше, чим в два рази вища за середню по місту. Тому мер буде зацікавлений піднімати рівень зарплат по місту.

Чим ви займаєтесь, крім політики? Ваше хобі?

Я люблю читати.

Яку останню книгу ви прочитали?

Сьогодні вранці мав півгодини вільного часу і почав читати нову книгу Джима Коллінза під назвою «Величні за власним вибором». Дуже часто читаю вранці, також в суботу і неділю, коли є час. Також  люблю кермувати. Не сказав би, що це хобі, але я отримую від цього задоволення.

Ви пам’ятаєте свої перші зароблені гроші? Як це було? На що їх витратили.

У 10 класі я був діджеєм на дискотеці. Так за літо заробив близько 30 доларів. Ці кошти я інвестував у власний бізнес – почав записувати касети і продавати їх.

Полтава кандидат Жиденко мер
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
523 перегляди у вересні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
У Полтавській області повним ходом триває капітальний ремонт одного з найбільших соромів – траси Н-31 Решетилівка – Царичанка – Дніпро. Водії, яким доводиться їздити з Полтави у Дніпро, добре знають, який стрес доводиться переживати, долаючи десятки кілометрів цією вкритою вирвами «дорогою». У цей час, напевне, кожен другий жалкує, що їде тут не на танку. І ми нарешті дочекалися! Трасу капітально ремонтують, і не просто кладуть черговий шар асфальту, а, як...
Суспільство
Всього за 2017-ий рік суб’єкти туристичної діяльності Полтавської області обслужили 19 тисяч туристів. Із них 17 тисяч 900 (94 відсотки) –  виїжджали за кордон. Ще 900 (5,1%) – віддали перевагу внутрішньому туризму. І лише близько 200 осіб (0,9 відсотка) були іноземними туристами, які вирішили відвідати Полтавщину. Про це повідомляє головне управління статистики у Полтавській області. Нагадаємо, раніше на Полтавщині презентували туристичний маршрут «Від Ск...
Новини компаній
Останнім часом місто Слов'янськ на світовій арені звучав тільки в контексті військових дій на Донбасі. Проросійські найманці захопили місто в квітні 2014 року, з тих пір Слов'янськ був у всіх на слуху. Про нього говорили по телевізору, писали в інтернеті і газетах, говорили в кабінетах чиновників. Після того, як сепаратисти разом з найманцями покинули місто під натиском українських військових, у Слов’янську настав мир. Сьогодні тут по вулицях безтурботно г...
Суспільство
У Полтаві стрімко розповсюджуються практика купувати конфісковане державними виконавцями майно на онлайн-аукціоні OpenMarket ДП «СЕТАМ». Купують все: і нерухомість, і авто, і електроніку, і промислові товари, і товари для дому. За період з січня по вересень полтавці накупували конфіскату на більш ніж 13 мільйонів гривень. Про це розповіла в.о. начальника Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Дар`я Бриндак: –        Державні вик...
Суспільство
У серпні Інститут аналітики та адвокації проводив у Полтаві соціологічне опитування 624 респондентів різних вікових категорій та статі. Зокрема, у полтавців запитали, чи знають вони розмір бюджету міста на 2018 рік. 7,69% відповіли, що їм відомий бюджет міста на поточний рік. Решта повідомили, що не володіють такою інформацією. Серед респондентів зазначались наступні відповіді щодо кошторису Полтави: від 100 до 500 мільйонів гривень – 26,92% від 500 мільй...
Політика
Відбулося заключне засідання Київського райсуду міста Полтави. У ньому розглядалася справа судді Октябрського райсуду Лариси Гольник, яка подала позов проти тодішнього заступника полтавського міського голови Дмитра Трихни. Вона звинувачувала чиновника у намаганні дати їй хабара за закриття справи про корупцію міського голови. Лариса Гольник звернулася до поліції, проте довести причетність Мамая до можливого підкупу судді не вдалося а проти самої Гольник по...
Суспільство
До редакції 0532 звернулися жителі мікрорайонів Сади-1 та Сади-2 і повідомиили, що їм вже кілька місяців не дає життя нестерпний сморід. З вечора задушливий "аромат" наповнює повітря районів, а в особливо безвітряні дні сморід стоїть між будинками непорушно. Як виявили журналісти 0532, джерело каналізаційного смороду - місцевий каскад ставків. У водойми з кількох сторін виходять так звані "лівньовки" - стоки дощової води:       - Ми кожного дня, вранці та...
Політичні новини
Позафракційний народний депутат і екс-глава політради партії «За життя» Євген Мураєв прийняв рішення про вихід з цієї політичної сили після того, як побував на нараді виборчого штабу президента на Банковій. Про це повідомило джерело ЗМІ в мережі інтернет. За словами джерела, Мураєв прибув на Банкову, як зазвичай, ввечері, між 21:00 і 22:00. В цей час там якраз проходила нарада за участю людей з передвиборного штабу президента. «Мураєва запросили на нараду...
Політика
Колишній міський голова Полтави Олександр Мамай 24-го вересня у офісі політичної партії «Совість України» організовує прес-конференцію. Послухати екс-мера приходять кілька десятків полтавських журналістів. Олександр Мамай заявив наступне. Він не визнає рішень скликаної депутатами сімнадцятої сесії міської ради. Вважає, що вона була проведена із порушеннями. Тому звертається до суду. Якщо суд поновить його на роботі, Мамай готовий, що депутати знову внесуть...