На Полтавщині на оздоровлення дітей витратили понад 50 млн гривень

В середньому ціна однієї путівки у оздоровчий табір для дітей коштувала близько 3 тисяч гривень. З наступного року планують за рахунок обласних, районних, сільських бюджетів ця сума буде зменшена до 600-700 гривень.

Про це на апаратній нараді 18 жовтня заявив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Під час підведення підсумків літньої кампанії з відпочинку та оздоровлення дітей, Валерій Головко наголосив, що громади повинні максимально залучати кошти для оздоровлення дітей пільгових категорій. Йдеться про фінансування з різних джерел, зокрема й пошук спонсорських коштів. Адже нинішнього літа (за інформацією начальника відділу у справах сім’ї та молоді Наталії Шкоденко) понад 65 відсотків дітлахів, які відпочивали у таборах, — мешканці сільської місцевості.

— Загалом цього року було оздоровлено понад 65,8 тисяч дітей, а це 49% від загальної юних полтавців віком від 7 до 17 років, — прокоментувала Наталія Шкоденко. — У Кременчуцькому, Машівському, Полтавському, Миргородському, Хорольському, Чорнухинському районах, а також — у Полтаві, Лубнах, Миргороді й Комсомольську кількість дітей, які були оздоровлені нинішнього літа, збільшилася, порівняно з минулим роком. У Карлівському, Гадяцькому, Глобинському, Гребінківському, Диканському, Новосанжарському та Пирятинському районах — навпаки зменшилася.

Називали на нараді й суму коштів, які цього року витратили на дитячий відпочинок та оздоровлення. Йшлося про понад 50 мільйонів 357 тисяч гривень. Натомість очільник області зауважив: аналіз слід робити, виходячи з кількості дітей, які влітку якісно відпочили та оздоровилися, а не з кількості грошей. «Гроші повинні ходити за дитиною», — наголосив Валерій Головко. І дав доручення провести детальний аналіз по всіх районах, з’ясувавши кількість дітей, які потребують оздоровлення. При цьому увагу доручив акцентувати саме на дітлахах із соціально незахищених родин.

До речі, цього року вартість путівки у заміський табір коштувала в середньому майже 3 тисячі гривень. Валерій Головко зауважив, що така сума для родинного бюджету — непідйомна. Особливо, якщо у сім’ї виховується не одна дитина.

— Максимальна сума, яку батьки готові заплатити за путівку, — 600—700 гривень, — прокоментував керівник області. — От із цієї цифри й будемо виходити на наступний рік. А різницю гаситимемо коштом різних бюджетів — обласного, районних, сільських рад та за рахунок спонсорських коштів

У наступному році місцева влада також має забезпечити тісну співпрацю із підприємствами різних форм власності, профспілками, оздоровчими закладами.

Нагадаємо, що цього року в Полтавській області працювали 795 оздоровчих дитячих закладів, з яких — 769 пришкільні й 26 позаміські. Усі були заповнені майже на 65 відсотків.

Головко діти оздоровлення табір
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі