Кандидат на посаду мера Полтави розповіла про проблеми міста , дев`яності та перше куплене взуття

Переможець громадської ініціативи "Мер від громади" та кандидат на посаду міського голови Полтави Ірина Особік в рамках рубрики "Вибори мера" погодилась розповісти нам про те, чому вирішила балотуватися на виборах, які головні проблеми міста та про зароблені перші гроші.

Перша ваша дія на посаді мера Полтави?

Перше, що зроблю, зайшовши в кабінет очільника міста в якості міського голови – познімаю всі портрети «владних кумирів». Якщо ж серйозно, то, звичайно, першим кроком має стати комплексна аудиторська перевірка господарської діяльності попередньої влади. Думаю, що я в цьому не одинока! Кожен з кандидатів на посаду міського голови, розуміє, що не визначивши, в якому стані новий очільник міста приймає міське господарство, зробити перші кроки на цій посаді неможливо. І, безумовно, результати такої перевірки повинні бути оприлюдненими.

Також одним з першочергових питань, які необхідно вирішувати є зміна структури міськвиконкому та апарату міської ради. Та управлінська машина, яка є на сьогодні, методи її роботи, навіть не застаріли, вони є абсолютно неефективними і недієздатними! Треба повністю реформувати роботу міськвиконкому та апарату, запровадити нову, максимально комфортну для городян систему обслуговування.

Що стало поштовхом для прийняття рішення балотуватися на посаду мера Полтави?

Поштовхом для прийняття такого рішення стало розуміння того факту, що нам конче необхідні зміни в житті міста. А з чого починати зміни в навколишньому житті, як не з себе? Полтава – моє місто. Тут живе моя родина. Я хочу, щоб моя дитина і не тільки моя, залишилась жити в Полтаві, не тому, що так треба, або прийнято, а тому, що це місто – найкраще в світі. Я хочу, щоб мої батьки і не тільки мої, отримали той рівень комфорту життя, на який вони заслуговують. І я знаю, як цього досягти. Я вірю, що ми можемо і будемо жити в сучасному, комфортному, європейському місті. Принаймні я докладу всіх зусиль, щоб це стало реальністю.

З ким з кандидатів на посаду міського очільника Полтави ви могли співпрацювати? А з ким ніколи і ні за яких обставин?

З віком я дійшла висновку, що людей, з якими я б не могла співпрацювати «ніколи і ні за яких обставин» дуже мало. Як правило це люди, вчинки, яких не просто ображають, чи якимсь чином принижують людей. Це люди, світогляд і моральні принципи, яких абсолютно не співпадають з моїм розумінням життя і людських відносин. Виходячи з цього скажу так – співпрацювати зможу, мабуть з усіма, якщо ця співпраця не буде протирічити моїй совісті і не шкодитиме інтересам громади. Але, серед 18 кандидатів, таки є персони, яким, я вважаю, мало б бути соромно балотуватись на цю посаду. Це моя особиста думка.

Хто ваш найбільший конкурент?

Мої конкуренти – всі сімнадцять інших кандидатів.

Назвіть ТОП-5 найбільших проблем міста.

Звичайно, що проблеми у Полтави є і їх багато. Проте всі вони є похідними від більш серйозних, системних проблем. Отже топ п’ять проблем Полтави:

Закритість, відокремленість влади від народу.

Певна байдужість громади до того, що саме вирішує влада.

Відсутність стратегічного плану розвитку міста.

Відсутність персональної відповідальності посадовців за дії, або бездіяльність.

Дефіцит професіоналів у владних кабінетах. Адже підлеглі й досі підбираються по «совковому» принципу – за рівнем персональної відданості начальству.

Та найголовнішою проблемою, на мою думку, є те, що на сьогоднішній день громада існує для того, щоб забезпечити «пристойне» життя чиновникам всіх рангів і категорій. Так не повинно бути! Чиновники винаймаються громадою для вирішення своїх проблем. Бюджет міста це не приватна кишеня мерської команди, а спільні гроші, зароблені полтавцями, а відтак і працювати вони повинні виключно на громаду Полтави.

Розкажіть про вашу родину. Чи готові вони бути під постійним наглядом з боку ЗМІ та опонентів?

Найбільше моє досягнення в цьому житті – моя дитина. Найбільша цінність мого життя – моя сім’я. Я дуже люблю своїх рідних і дуже ними пишаюсь. А вони повністю підтримують мене. Приховувати нам нічого, навпаки – ми відкриті для спілкування. Отже, коли буде така необхідність ніхто ні від кого ховатись не буде.

Ви колись порушували закон?

Думаю, що людей, які не порушували б закон в той чи інший спосіб, в нашій країні, немає. Ну, наприклад, в 90-х роках минулого сторіччя, працюючи в проектній групі, я використовувала неліцензовані комп’ютерні програмами для архітектурного проектування. Думаю, що в ті часи ліцензованих професійних програм для архітекторів в Україні просто не було.

Ваша ідея того, що буде на місці поваленого Леніна.

Сквер. Думаю, що це було б найкращий вирішенням для цього місця. Можливо встановлення на цьому місці пам’ятного знаку, або меморіального каменю. Але обов’язково повинні бути дерева.

Чим ви займаєтесь крім політики? Ваше хобі?

Моя робота – моє хобі. Я відпочиваю, коли займаюсь проектуванням.

Якою на вашу думку має бути заробітна плата міського голови?

Зараз заробітна плата міського голови регламентується законом. Але як казала моя бабуся: «Дешева рибка – погана юшка». Моя позиція така – міський голова є найманим менеджером, який повинен зробити все, щоб ввірене йому громадою місто процвітало. Сума зарплати повинна давати міському голові певну ступінь персональної свободи, можливість почуватися гідно і була

Скільки доходу ви задекларували?

Вся інформація щодо моїх доходів і статків, наразі, оприлюднена і на моїй власній сторінці, і на сторінці «Мер від громади» в мережі FB, ніякого секрету з цього я не роблю.  Я – ФОП, отже кожного року здаю декларації. За минулий рік я отримала 63 тисячі гривень. Бували роки, коли я заробляла більше, але зараз така ситуація в країні – людям не до проектування.

Який найбожевільніший вчинок ви зробили у своєму житті?

Найбожевільніший вчинок в моєму житті, на сьогоднішній день – це участь в «мерських» перегонах. Це вихід за рамки мого власного комфорту. До цих нових, розширених нових рамок я тільки починаю звикати.

Ви вживаєте алкоголь? Як часто?

Люблю гарне вино, в гарній компанії. На жаль зараз це буває не так часто – по святам.

Остання книга, яку ви прочитали?

Зараз перечитую «Бесіди з Богом» Ніла Уолша. Взагалі, я – «запойний чтєц», а книги вважаю найважливішим винаходом людства. В своїх читацьких уподобаннях я переживала різні періоди: пригоди, детективи, філософські твори, фентезі, історичні романи, казки, коли читала їх своїй доньці. До речі, почавши читати казки в дорослому віці, я багато на що в них подивилась з іншого боку. А зараз у мене, напевно, період духовного чтива, пошук душевної гармонії і рівноваги, пошук найважливіших відповідей на найважливіші запитання.

Ви пам’ятаєте свої перші зароблені гроші? Як це було? На що їх витратили.

Звичайно пам’ятаю. Такі речі забути просто неможливо. Перші свої, власні, гроші я заробила у віці 14 років. Я їздила до своїх бабусі й дідуся, які жили в селі. Яка робота в селі для міської дівчини? На току – підгортати зерно, або управляти віялкою, або загружати навантажувача. За місяць тяжкої праці –45 рублів. Для мене, в той час, в тому віці – просто небачені кошти! Більшу частину, звичайно, віддала мамі. Але дещо залишилось і ось це «дещо» я витратила на себе. Купила собі модне, наскільки це було можливо в той час, взуття. Це було величезне задоволення.

Також читайте інтерв'ю з Віктором КостюшенкомСвятославом Батовим, Олегом Слизьком та Оксаною Черкас.

вибори Особік мер
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
402 перегляди у вересні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Спорт
Лідери серед букмекерів – контора William Hill – приймають ставки на перемогу лондонського «Арсеналу» із мізерним коефіцієнтом 1,08. У випадку нічийного результату можна підняти коефіцієнт 9,50. Найвищий коефіцієнт на перемогу «Ворскли» - 26. І це означає, що букмекери зовсім не вірять у перемогу полтавської команди. Про це повідомляє www.ukrinform.ua. Нагадаємо, матч між «Арсеналом» та «Ворсклою» відбудеться у Лондоні завтра, 20 вересня, о 20:00. Матч мож...
Політичні новини
Занепад Полтави став очевидним фактом для всіх, хто вміє думати й аналізувати. Щоб виправити ситуацію потрібно змінити не лише обличчя, потрібно змінити саму систему міської влади, яка вже давно не служить людям. Кому це під силу? Тільки місцевій політичній силі, яка б не залежала від рішень центральних офісів у Києві, а орієнтувалася б на потреби Полтави та її жителів. Саме такою є політична партія «Рідне місто». Основу команди складають відомі, з чималим...
Новини компаній
Діти дорослішають на диво швидко. І все раніше і раніше починають прагнути до самостійності. Самостійно ходити в секцію, повертатися зі школи або грати на вулиці без нагляду. Навіть самий самовідданий батько не в змозі бути з дитиною кожну хвилину. Але для кожного з батьків завжди важливо знати, що дитина в безпеці. Смарт-годинник для дітей вирішують цю проблему. Вони дозволяють не тільки знати, де дитина, але і як і з ким він спілкується. Це сучасний кори...
Пригоди
Пожежа сталася 18 вересня у Кременчуці на вулиці Якова Петруся. Загорілася господарча будівля. Була загроза, що вогонь перекинеться на розташований поруч житловий будинок. На місце події виїхали 7 працівників 14-ї Державної пожежно-рятувальної частини. Ліквідувати пожежу вдалося лише за годину. Частину будівлі вдалося врятувати. Вогонь встиг знищити 18 квадратних метрів покрівлі та покриття і металеві двері. Причини займання встановлюють. Про це повідомляє...
Суспільство
Водії полтавського громадського транспорту (автобусів і маршруток) сьогодні усі разом одночасно відмовилися безкоштовно перевозити пільговиків. Пенсіонерів змушують оплачувати проїзд, а на запитання у чому причина відповідають «Женщіна, безплатний проєзд пішов за Мамайом. Ніхто нам жодної копійки не компенсував і не збирається» До речі, за нашою інформацією, полтавські водії дійсно за 1,5 місяці перевезень пільговиків не отримали жодної компенсації від вла...
Пригоди
Чергова надзвичайна пригода за участю змії сталася 18-го вересня. 33-річного мешканця села Лютенька Гадяцького району на подвір’ї власного будинку за руку вкусила гадюка. Чоловіка госпіталізували до реанімаційного відділення Гадяцької ЦРЛ. Стан його здоров’я – середньої важкості. Про це повідомляє управління з питань цивільного захисту Полтавської ОДА. Нагадаємо, раніше на Полтавщині змії вкусили у воді 5-річного хлопчика та 27-річного чоловіка.
Новини компаній
Новий пасажирський маршрут Полтава-Дніпро-Маріуполь став більш доступним. Автобус відправляється щодня з АС Київська о 19-00, так само щодня в зворотному напрямку Маріуполь-Дніпро-Полтава буде відправлення з автовокзалу в 19-00. Комфортну і безпечну поїздку забезпечать сучасні автобуси марки SETRA місткістю від 40 до 55 осіб, обладнані кондиціонерами і DVD плеєрами. Ліцензований автоперевізник - ЗОРІН Ю.Є. пропонує великий автопарк сучасних, містких автобу...
Пригоди
18 вересня близько 20:00 сталася аварія на трасі Київ-Харків у Супрунівці. Зіткнулися ВАЗ під керуванням 33-річного чоловіка та Lexus, за кермом якого знаходилася 46-річна жінка. Внаслідок аварії постраждали водій ВАЗу та 12-річна пасажирка у Lexus. Про це повідомляє сайт поліції Полтавщини. Поліцейські встановлюють обставини ДТП. Відомості за фактом аварії внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Нагадаємо, раніше на Полтавщині мотоцикліст врізав...
Політика
Запропонований на посаду заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів та ЖКГ Олексій Чепурко розповів про свої дії на посаді:            –        Буду робити все для того, щоб управління ЖКГ було максимально відкритим, в тому числі для журналістів. Буде проведено серйозний аудит, за його результатами ухвалюватимемо рішення, в тому числі й кадрові. Є питання щодо Сінельника. Першочергове завдання: підготовка міста до опалювального сезон...