• Головна
  • Полтавка, яку звільнили з УМВС, подає на міліцію в суд
14:14, 12 жовтня 2015 р.

Полтавка, яку звільнили з УМВС, подає на міліцію в суд

6 жовтня полтавка Алла Федорченко отримала листа з наказом про звільнення її з лав УМВС за участь в масових заворушеннях, які спричинили смерть та поранення працівників правоохоронних органів. Про які саме масові заворушення йде мови в наказі не уточнюється. На думку Алли її звинувачують в акціях протесту 31 серпня біля Верховної Ради, яку проводила партія «Свобода», та в якій загинули бійці нацгвардії.

Алла Федорченко вступила до батальйону «Січ», який було сформовано з добровольців від партії «Свобода», одразу після його створення. Вже 4 липня 2014 року вона була офіційно зарахована до лав батальйону.

«Жодної своєї ротації я не пропустила. Відслуживши рік у батальйоні я взяла свою законну відпуску, частину з якої я провела як доброволець в зоні АТО. Доброволець – це мається на увазі, що мені ніхто не платив за це. З 1 серпня по 6 вересня я перебувала в селі Водяне – допомагала 93-й механізованій бригаді. Цю інформацію можуть підтвердити мої побратими. Під час перебування у Водяному моя відпустка закінчилася, але я попередила заступника командира нашого батальйону, що я перебуваю як волонтер на Сході на що отримала схвальну відповідь», - каже Алла.

Окрім слів побратимів доказом перебування Алли Федорченко в зоні АТО може слугувати відеорепортаж каналу «1+1» з Першого дзвоника в Первомайській школі, де є й дівчина. Повернувшись 6 вересня до Києва Федорченко дізналася, що вона стоїть на звільнення.

«Коли я прибула до Києва, то завітала до головного управління міліції. Ми часто туди ходимо, щоб взяти якусь довідку, дізнатися де наші «бойові», бо нам їх з минулого року не виплачують. Там і дізналася про звільнення. Коли я попросила наказ для ознайомлення мені сказали, що начальника немає, коли він буде – тоді все й підпишуть. Тоді я поїхала до Полтави. І буквально 6 жовтня мені прийшов лист з наказом без жодних дат, де мене звинувачують у масових заворушеннях, які призвели до загибелі та поранення працівників правоохоронних органів», - розповідає Алла Федорченко.

До міліції за уточненням про які саме масові заворушення йдеться мова в наказі Федорченко не зверталася.

«Я в цьому не бачу сенсу, бо мені нададуть відповідь аж через 30 днів. А з таким успіхом мене можуть взагалі звинуватити і в організації теракту. По цьому листу я підготувала звернення до суду, нехай він все вирішує. Жодних доган чи рапортів мені не було», - говорить дівчина.

Також Алла вважає, що це пов’язане з масовим переслідуванням «свободівців» нинішньою владою. Крім цього вона добре знала Ігоря Гуменюка, якого звинувачують у тому, що він кинув гранату в нацгвардійців. З Ігорем вони служили в одному взводі. За її словами Гуменюк відрізнявся адекватністю і навряд чи міг кинути гранату.

Як розповів народний депутат Юрій Бублик, він підготував депутатське звернення на ім’я Авакова з вимогою надати пояснення звільнення.

«Те що Алли не було під стінами ВР можу свідчити я, як безпосередній учасник тієї акції протесту. Крім цього маємо довідку, яка видана Міністерством внутрішніх справ України, про те, що вона дійсно в період з 1 серпня по 6 вересня перебувала в зоні АТО в якості волонтера», - повідомив Бублик.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Федорченко #Свобода #АТО #Бублик #суд
Оголошення
live comments feed...