Нафтогазові підприємства Полтавщини залишаються без роботи

Тиждень тому відбулася остання сесія обласної ради 6-го скликання, 31-ша. Найбільш резонансним, очікувано, виявилось питання щодо погодження на користування родовищами нафти та газу розгляд якої було заблоковано політичною партією «Батьківщина». Зняття цього питання з розгляду – це програш чи перемога громади Полтавщини?

Постає питання: «Всім відомо, що високому рейтингу Полтавщини серед інших областей України завдячує, крім аграрної сфери, саме покладам корисних копалин, енергоносіям, вуглеводням поклади яких є запорукою отримання «утримання на плаву» економіки держави, стабільним донором поповнення держбюджету. Важливий аспект успішного функціонування нафтогазової галузі в області – є соціальний, адже тільки безпосередньо на підприємствах нафтогазового комплексу області працює близько 10 000 фахівців, а із урахуванням геологів, геофізиків, інженерів, постачальників, робітників – це понад 40 000 робочих місць. Додати сюди членів сімей і стане зрозумілим, наскільки важливе для мешканців області успішне та безперебійне функціонування галузі, її стабільний приріст та розвиток.

В минулому році через дуже високі податки ця провідна галузь опинилася в кризі. За рік було звільнено тисячі працівників, деякі підприємства зупинили роботу. Спільні проблеми об`єднали підприємства та територіальні громади у намірах виведення галузі із занепаду. Їх тиск на урядові структури призвів до появі в Верховній Раді Законопроекту «Про зменшення рентних платежів», прийняття якого означає початок виходу галузі із кризу.

Та для нашої області видобувна промисловість – не тільки роботодавець, але і каталізатор певних негараздів та проблем. Так, руйнуються сільські дороги, погіршується екологічна ситуація, а держава ніби цього й не бачить. Жодних преференцій для мешканців районів, де видобувають корисні копалини, Закон досі не передбачив. Тож переважна більших підприємств дійшла до необхідності фінансової підтримки територіальних громад з метою вирішення їх соціальних проблем. Більшість, але, нажаль не всі, переймаються співпрацією с сільськими та районними радами. Два роки не виділяло кошти на розвиток інфраструктури Полтавське газопромислове управління. Тільки в цьому році нарешті були виділенні значні кошти на ремонт доріг, соціальні потреби громадськості в районах функціонування підприємств. Три роки поспіль громада області наполегливо не чує «Полтаванафтогаз», як громада не бачить керівника підприємства пана Наслєднікова.

Мушу зазначити що вимальовується неприглядна картина: чим далі знаходиться підприємство, а саме його хєд-офіс від Полтави тим ближче воно до столиці, тим воно більш близоруке та глухе до проблем громади Полтавщини, тим гірше його ставлення до вирішення питань територіальної громади. Нема одностайності у цьому питанню і серед суто полтавських компаній. Так, зареєстровані в Полтаві «Газонафтова компанія» та «Пласт» знаходять можливість виділяти кошти на вирішення соціальних та інфраструктурних питань територіальних громад, а «Нафтогазопромислова геологія» та «Надра-Геоінвест» ухиляються від виконання взятих зобов`язань. До речі, саме з цієї причини з останнім з названих підприємств адміністрація Полтавської ОДА вимушена судитись.

Повернемось до минулої сесії. Під гнів громадськості попали всі кандидати на розробку полтавських надр…. нажаль. Адже, такому тонкому відповідальному питанню огульно рубати під корінь ініціативи профільних добувних підприємств не в інтересах громади. Безумні, необгрунтовані відмови всім кандидатам, без виключення, призведуть до зниження надходжень до обласного бюджету, є ризик переходу із цього небезпечного явища в тенденцію, а саме звичну практику.

Тож, в питанні розгляду пропозиції від зацікавлених підприємств видобувної галузі необхідний більш диференційований, вдумливий підхід. Нагадаю, що є істотня різниця між співпрацією підприємства зі столичною реєстрацією та видобувачем з Полтавщини, користь від якого, як платника податків до місцевого бюджету, до речі в рази більша. Таким чином, для нас пріоритетом та показником в співпраці з компаніями – видобувачами має бути саме Полтавська обласна реєстрація.

Ми маємо чітко розрізняти ті компанії, що налаштовані на співпрацю з громадами і ті, що від такої співпраці відхрещуються. Тільки диференційований підхід!

Серед кандидатів на розробки родовищ нафти і газу було два підприємства з Полтавщини, що працюють в області не один рік. Ще не маючи дозволів та погоджень, ці підприємства уклали угоди з усіма районами, де вони мають наміри працювати та провели авансові платежі. Мова йде про «Ангро-Інвест» та «Нафтогазсервіс». А ось третє, – «Азон Компані» цього не зробило, тай й місце реєстрації, звісно, - Київ.

Особливо хотів би зупинитись саме на Полтавських підприємствах – платниках податків в Полтавській бюджет.

Наприклад, «Ангро-Інвест» є частиною групи компаній, що понад 10 років займається геологорозвідкою в Україні та за кордоном. Група володіє на правах власності унікальною технологією, «Теплові геотомографії земної поверхні», що дало можливість виконати роботи по вивченню нафтогазоносні шельфу Чорного моря, ряду родовищ Донецько-Дніпровської западини і Карпатського протину, та картуванню вуглеводів в Узбекистані та Росії. Підприємства групи займаються інвестиційною діяльності та будівництвом в тому числі, в Кременчуці, Миргороді (де, власне «Ангро-Інвест» і зареєстровано).

Загадане підприємство має можливість і фінансові ресурси для виконання геологорозвідувальних робіт на території восьми перспективних нафтогазоносних площ Полтавської області, а в разі потреби – за фінансової підтримки інвестора з Гонконгу, - і більшої кількості (репутація і можливості) Етьоніті (Ейша) Лімітед (Гонконг) підтверджені торгово-промисловою палатою України.

ТОВ «Ангро-Інвест» вже уклало інвестиційні договори з Надержинщинською сільскою радою Полтавського району, Демідівською сільрадою Решетилівського району, рядом сільрад Карлівського, Великобагачанського, Шишацького, Кобеляцького, Новосанжарського району, де планується проведення підготовчих робіт, на фінансування, соціальної сфери та переказали кошти. Підприємство підписало меморандум із фінансування розвитку соціальної сфери в Полтавській області із розрахунку 9000 грн. за один кв. кілометр ліцензійної площі на рік в період проведення геологорозвідки і до 1,5 % від суми рентних платежів в період видобутку.

Хотів би відреагувати на припущення журналіста Андрія Невлиша, про «Незрозуміле бажання віддати родовища полтавським компаніям «тишком-нишком, без обговорення з громадами…», довожу до Вашого відома, - обговорення вже почалося. І не тільки з громадами, а й з профільними спеціалістами, інвесторами, податківцями. Часи, коли «кухарка правила державою» залишились у минулому. Позиція «не виділяли родовища нікому» та «чахнути над ними», що «Кощей над златом» є абсолютно деструктивною та антидержавницькою. Включайте свій патріотизм (в тому числі й економічний), мізки та громадянську позицію. Звертаюсь, принагідно до Полтавської громади, адміністрації, громадських активістів за підтримкою підприємств видобувної галузі з Полтавщини, яких, до речі, підтримує громадська ради при Полтавській ОДА, Народна рада м. Полтави, громадський майдан Полтавщини, громадська організація «Регіональний народний контроль» та цілий ряд інших громадських організацій.

Компанії «Ангро-Інвест» та «Нафтогазсервіс» є полтавські підприємства, які уклали три сторонні угоди із ОДА та обласною радою. Крім того, що сесія обласної ради не дала дозволу на проведення геологічної розвідки, але компанія «Ангро-Інвест» перерахувала кошти в сумі 1 млн. 200 тис. грн. на соціальний розвиток інфраструктури Полтавської області і підписала угоду на перерахування 10 млн. грн. щорічно у цю ж сферу.

Тож, Будьмо патріотами! Формуємо державницький підхід до проблем територіальних громад!

Слава Україні! Шана Полтавщині!

Голова Народної ради

м. Полтави Володимир Дащенко

Дащенко нафтогаз
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
159 переглядів в січні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Пригоди
Пожежа сталася 19-го січня на вулиці Художній у місті Полтава. Загорілася одна із квартир у одноповерховому житловому будинку. За викликом на місце події приїхали 5 бійців 1-ї Державної пожежно-рятувальної частини. Вони дізналися, що у задимленій квартирі знаходиться господар. Чоловік намагався самотужки вибратися із будинку, проте втратив свідомість, впав і заблокував вхідні двері. Рятувальники за допомогою спецінструментів відкрили двері та зайшли досере...
Суспільство
Як ми повідомляли раніше, масові заходи на Водохреще на Полтавщині проводили у 74 населених пунктах. Ми також показали вам, як полтавці купалися у Ворсклі. А ще кореспондент 0532.ua 19-го січня побував на богослужінні у полтавському храмі Іоана Воїна. І ми пропонуємо вашій увазі авторський фоторепортаж зі свята. Фото Станіслава Тарана
Культура
Сьогодні, 20-го січня, об 11:00 у дитячій музичній школі №1 міста Полтава пройде майстер-клас відомих українських музикантів Євгена Селезньова та Антона Белка. Музиканти є учасниками проектів "Голос країни", "Танці з зірками", а також є артистами "Сердючка бенду", музикантами All Star Quartet,Сергій Бабкін, та багато інших. Анонс виступу музикантів у Полтаві розмістив на своїй сторінці у "Фейсбук" керівник "Живих баранів" Євген Дуднік.
Кримінал
34-річний житель Полтавщини приревнував свою 40-річну співмешканку і вирішив «виховати» жінку кулаками. Чоловік почав бити її, при цьому тричі влучив по голові, а ще дуже сильно вдарив у низ живота. Як з’ясували медики у лікарняному закладі, куди привезли постраждалу, внаслідок жорстокого удару жінка отримала закриту травму живота та розрив тонкого кишечника. За побиття жінки чоловіка затримали у порядку статті 208 Кримінально-процесуального кодексу Україн...
Суспільство
Свято Водохрещі, яке святкували на Полтавщині, як у всій Україні, 19-го січня, минуло без надзвичайних пригод. На території області були облаштовані 60 місць для масових купань. Загалом святкування Водохрещі проходило у 74 населених пунктах області. Участь у святкуваннях на Полтавщині взяли близько 30 000 жителів області. При цьому публічну безпеку та правопорядок забезпечували понад 400 працівників поліції. Надзвичайних подій під час свята не зафіксували...
Культура
У Полтавській ОДА обговорили проект-відновлення унікальних шкіл Лохвицького земства. Частина з них можуть стати заповідною зоною ЮНЕСКО.  Більше, ніж 100 років тому на Полтавщині збудували школи Лохвицького земства. Більшість будівель зараз у незадовільному стані, частина — зруйновані. Їх збереженням займається однойменний проект, який очолює Ольга Герасим’юк. До процесу долучиться і полтавська обласна влада. Відновлення земських шкіл — серйозний крок у ро...
Суспільство
Спорткомплекс збудували у 2007 році. Штучне покриття як футбольного, так і тенісного корту, раніше було спільним. Тоді загальний бюджет обладнання комплексу становив близько 5 млн грн, із них 200 тис. грн спрямували на покриття. Проте гарантійний термін штучного газону лише 10 років, тож минулоріч виникла потреба в його оновленні. — Спорт — пріоритет роботи Полтавської обласної влади. І з бюджету, який ми прийняли на поточний рік, левова частина грошей йти...
Кримінал
За добу в Полтавській області до поліції надійшло 98 повідомлень про злочинні посягання. Зокрема, за вказаний період зареєстровано: - 1 грабіж; - 43 крадіжки; - 12 шахрайств; - 3 наркозлочинів. За добу в області померли 56 осіб. Нагадуємо номери телефонів, за якими Ви маєте можливість повідомляти інформацію щодо місця перебування зниклих людей, а також - відомі Вам обставини вчинення злочинів та порушення правопорядку: (0532) 51-77-02 або 102.   Раніше На...
Суспільство
Сотні містян зібралися нині у центрі Полтави, аби відвідати фестиваль сала та попрощатися з головною ялинкою. Водохреще співпало з вихідним , тому вулиця Соборності багатолюдна,  біля кожної торговельної точки – черги. На Театральній площі розгорнувся мистецький майданчик – там виступають творчі колективи. Власне, «автентичних» виробників сала та м`ясної продукції – всього кілька. Цьогоріч  асортимент сала, м*яко кажучи, не вражав. Цікаво, що  його продава...