Нафтогазові підприємства Полтавщини залишаються без роботи

Тиждень тому відбулася остання сесія обласної ради 6-го скликання, 31-ша. Найбільш резонансним, очікувано, виявилось питання щодо погодження на користування родовищами нафти та газу розгляд якої було заблоковано політичною партією «Батьківщина». Зняття цього питання з розгляду – це програш чи перемога громади Полтавщини?

Постає питання: «Всім відомо, що високому рейтингу Полтавщини серед інших областей України завдячує, крім аграрної сфери, саме покладам корисних копалин, енергоносіям, вуглеводням поклади яких є запорукою отримання «утримання на плаву» економіки держави, стабільним донором поповнення держбюджету. Важливий аспект успішного функціонування нафтогазової галузі в області – є соціальний, адже тільки безпосередньо на підприємствах нафтогазового комплексу області працює близько 10 000 фахівців, а із урахуванням геологів, геофізиків, інженерів, постачальників, робітників – це понад 40 000 робочих місць. Додати сюди членів сімей і стане зрозумілим, наскільки важливе для мешканців області успішне та безперебійне функціонування галузі, її стабільний приріст та розвиток.

В минулому році через дуже високі податки ця провідна галузь опинилася в кризі. За рік було звільнено тисячі працівників, деякі підприємства зупинили роботу. Спільні проблеми об`єднали підприємства та територіальні громади у намірах виведення галузі із занепаду. Їх тиск на урядові структури призвів до появі в Верховній Раді Законопроекту «Про зменшення рентних платежів», прийняття якого означає початок виходу галузі із кризу.

Та для нашої області видобувна промисловість – не тільки роботодавець, але і каталізатор певних негараздів та проблем. Так, руйнуються сільські дороги, погіршується екологічна ситуація, а держава ніби цього й не бачить. Жодних преференцій для мешканців районів, де видобувають корисні копалини, Закон досі не передбачив. Тож переважна більших підприємств дійшла до необхідності фінансової підтримки територіальних громад з метою вирішення їх соціальних проблем. Більшість, але, нажаль не всі, переймаються співпрацією с сільськими та районними радами. Два роки не виділяло кошти на розвиток інфраструктури Полтавське газопромислове управління. Тільки в цьому році нарешті були виділенні значні кошти на ремонт доріг, соціальні потреби громадськості в районах функціонування підприємств. Три роки поспіль громада області наполегливо не чує «Полтаванафтогаз», як громада не бачить керівника підприємства пана Наслєднікова.

Мушу зазначити що вимальовується неприглядна картина: чим далі знаходиться підприємство, а саме його хєд-офіс від Полтави тим ближче воно до столиці, тим воно більш близоруке та глухе до проблем громади Полтавщини, тим гірше його ставлення до вирішення питань територіальної громади. Нема одностайності у цьому питанню і серед суто полтавських компаній. Так, зареєстровані в Полтаві «Газонафтова компанія» та «Пласт» знаходять можливість виділяти кошти на вирішення соціальних та інфраструктурних питань територіальних громад, а «Нафтогазопромислова геологія» та «Надра-Геоінвест» ухиляються від виконання взятих зобов`язань. До речі, саме з цієї причини з останнім з названих підприємств адміністрація Полтавської ОДА вимушена судитись.

Повернемось до минулої сесії. Під гнів громадськості попали всі кандидати на розробку полтавських надр…. нажаль. Адже, такому тонкому відповідальному питанню огульно рубати під корінь ініціативи профільних добувних підприємств не в інтересах громади. Безумні, необгрунтовані відмови всім кандидатам, без виключення, призведуть до зниження надходжень до обласного бюджету, є ризик переходу із цього небезпечного явища в тенденцію, а саме звичну практику.

Тож, в питанні розгляду пропозиції від зацікавлених підприємств видобувної галузі необхідний більш диференційований, вдумливий підхід. Нагадаю, що є істотня різниця між співпрацією підприємства зі столичною реєстрацією та видобувачем з Полтавщини, користь від якого, як платника податків до місцевого бюджету, до речі в рази більша. Таким чином, для нас пріоритетом та показником в співпраці з компаніями – видобувачами має бути саме Полтавська обласна реєстрація.

Ми маємо чітко розрізняти ті компанії, що налаштовані на співпрацю з громадами і ті, що від такої співпраці відхрещуються. Тільки диференційований підхід!

Серед кандидатів на розробки родовищ нафти і газу було два підприємства з Полтавщини, що працюють в області не один рік. Ще не маючи дозволів та погоджень, ці підприємства уклали угоди з усіма районами, де вони мають наміри працювати та провели авансові платежі. Мова йде про «Ангро-Інвест» та «Нафтогазсервіс». А ось третє, – «Азон Компані» цього не зробило, тай й місце реєстрації, звісно, - Київ.

Особливо хотів би зупинитись саме на Полтавських підприємствах – платниках податків в Полтавській бюджет.

Наприклад, «Ангро-Інвест» є частиною групи компаній, що понад 10 років займається геологорозвідкою в Україні та за кордоном. Група володіє на правах власності унікальною технологією, «Теплові геотомографії земної поверхні», що дало можливість виконати роботи по вивченню нафтогазоносні шельфу Чорного моря, ряду родовищ Донецько-Дніпровської западини і Карпатського протину, та картуванню вуглеводів в Узбекистані та Росії. Підприємства групи займаються інвестиційною діяльності та будівництвом в тому числі, в Кременчуці, Миргороді (де, власне «Ангро-Інвест» і зареєстровано).

Загадане підприємство має можливість і фінансові ресурси для виконання геологорозвідувальних робіт на території восьми перспективних нафтогазоносних площ Полтавської області, а в разі потреби – за фінансової підтримки інвестора з Гонконгу, - і більшої кількості (репутація і можливості) Етьоніті (Ейша) Лімітед (Гонконг) підтверджені торгово-промисловою палатою України.

ТОВ «Ангро-Інвест» вже уклало інвестиційні договори з Надержинщинською сільскою радою Полтавського району, Демідівською сільрадою Решетилівського району, рядом сільрад Карлівського, Великобагачанського, Шишацького, Кобеляцького, Новосанжарського району, де планується проведення підготовчих робіт, на фінансування, соціальної сфери та переказали кошти. Підприємство підписало меморандум із фінансування розвитку соціальної сфери в Полтавській області із розрахунку 9000 грн. за один кв. кілометр ліцензійної площі на рік в період проведення геологорозвідки і до 1,5 % від суми рентних платежів в період видобутку.

Хотів би відреагувати на припущення журналіста Андрія Невлиша, про «Незрозуміле бажання віддати родовища полтавським компаніям «тишком-нишком, без обговорення з громадами…», довожу до Вашого відома, - обговорення вже почалося. І не тільки з громадами, а й з профільними спеціалістами, інвесторами, податківцями. Часи, коли «кухарка правила державою» залишились у минулому. Позиція «не виділяли родовища нікому» та «чахнути над ними», що «Кощей над златом» є абсолютно деструктивною та антидержавницькою. Включайте свій патріотизм (в тому числі й економічний), мізки та громадянську позицію. Звертаюсь, принагідно до Полтавської громади, адміністрації, громадських активістів за підтримкою підприємств видобувної галузі з Полтавщини, яких, до речі, підтримує громадська ради при Полтавській ОДА, Народна рада м. Полтави, громадський майдан Полтавщини, громадська організація «Регіональний народний контроль» та цілий ряд інших громадських організацій.

Компанії «Ангро-Інвест» та «Нафтогазсервіс» є полтавські підприємства, які уклали три сторонні угоди із ОДА та обласною радою. Крім того, що сесія обласної ради не дала дозволу на проведення геологічної розвідки, але компанія «Ангро-Інвест» перерахувала кошти в сумі 1 млн. 200 тис. грн. на соціальний розвиток інфраструктури Полтавської області і підписала угоду на перерахування 10 млн. грн. щорічно у цю ж сферу.

Тож, Будьмо патріотами! Формуємо державницький підхід до проблем територіальних громад!

Слава Україні! Шана Полтавщині!

Голова Народної ради

м. Полтави Володимир Дащенко

Дащенко нафтогаз
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Пригоди
Протягом 27 березня вогнеборці з підрозділів Полтавського гарнізону ДСНС України ліквідували 39 пожеж на відкритій території. Про це повідомляє ГУ ДСНС України у Полтавській області. Пожежі виникали у містах Полтава, Горішні Плавні, Лубни, Гадяч, а також Глобинському, Хорольському, Полтавському, Лубенському, Диканському, Хорольському, Гадяцькому, Миргородському, Кременчуцькому, Гребінківському, Зіньківському, Котелевському, Лохвицькому, Чорнухинському, Реш...
Пригоди
За інформацією Кременчуцького відділу поліції, порушника правил дорожнього руху об’єктивно підозрюють у незаконному заволодінні транспортним засобом односельця. Про викрадення автомобіля «Daewoo» за номером 102 повідомила 38-річна жителька одного із сіл Кременчуцького району. Коли за адресою прибула група реагування патрульної поліції, чоловік заявниці разом з приятелем наздогнали «крадія» на іншому автомобілі. 36-річного «зловмисника» зупинили в сусідньом...
Суспільство
Сьогодні відбувся брифінг голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова про ситуацію з коронавірусом у Полтавській області. Очільник області нагадав, що учора на Полтавщині був зафіксований перший лабораторно підтверджений випадок зараження на коронавірусну інфекцію. Це 68-річна жителька Кременчука. 19 березня у неї з’явилися симптоми хвороби, 23-го вона була госпіталізована до інфекційної лікарні, а 25-го їй зробили тести на COVID – 19. 27 березня тести підтвер...
Суспільство
Як українцям убезпечити свої стосунки у родинах в умовах замкнутого простору під час карантину, який продовжили до 24 квітня, розповіла психолог Марія Фабричева. "Ми всі живемо сім'ями, але через насичений темп життя, ми не так часто буваємо разом і чи вміємо ми проводити разом час – це питання. Швидше за все, для багатьох карантин – це буде шалений новий досвід. Тому що раніше ми зустрічались лише за чашкою ранкової кави та після роботи і часто розбігалис...
Кримінал
Під час санкціонованого обшуку у будинку 44-річного жителя району поліція виявила приміщення, прилаштоване для вирощування рослин конопель. Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Полтавщини за інформацією Козельщинського відділення поліції. У, так званій, «теплиці» зі спеціальним освітленням та витяжками виявили садові горщики з нарковмісними рослинами. Також частину саджанців знайшли у погребі. Загалом поліція вилучила кілька десятків кущів. Господа...
Суспільство
Вимушений карантин змушує багатьох українців проводити багато часу вдома, а відтак – позбавити себе звичних радощів життя: походів до театру, кіно, на концерти чи просто на шопінг або в інші людні місця. Аби полтавцям було не так нудно перебувати у чотирьох стінах, ми зробили підбірку цікавих та пізнавальних відео на ютуб-каналах, що розвивають критичне мислення та розширюють розуміння світу навколо. Вони допоможуть “пережити” цей карантин цікаво та з кори...
Суспільство
У повідомленні на сайті Полтавської ОДА йдеться: “Полтавці, українці, краяни! Полтавська обласна організація Товариства Червоного Хреста спільно з місцевою владою та небайдужими підприємцями запроваджує доброчинну ініціативу. Її мета – допомогти тим, хто поруч із нами та кого немічна старість, каліцтво, хвороби, мізерні пенсія та соціальна допомога позбавили можливості жити гідно. Долучайтесь до добрих справ Товариства Червоного Хреста та у цей складний дл...
Кримінал
За матеріалами Національної поліції у Полтавській області, за добу поліція Полтавщини зареєструвала 88 повідомлень, з них про такі кримінальні правопорушення: - 2 грабежі; - 32 крадіжки (у тому числі 2 з автомобіля); - 11 шахрайств; - 3 факти незаконного заволодіння автомототранспортом; - 1 факт незаконного обігу зброї; - 5 наркозлочинів. Сталася ДТП у Лубенському районі. Подія сталася 27 березня, близько 21 години, на 200-му кілометрі автодороги «Київ-Хар...
Суспільство
В установах і закладах соціальної сфери Полтавської області встановлено карантин. Вжиті заходи щодо посилення в них профілактичного та протиепідемічного режиму. Про це йдеться на офіційному сайті Полтавської ОДА. Усіх підпорядкованих Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації закладах та установах забезпечено обмеження переміщення персоналу за межі закладів. Як повідомила заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко, для ці...