Нафтогазові підприємства Полтавщини залишаються без роботи

Тиждень тому відбулася остання сесія обласної ради 6-го скликання, 31-ша. Найбільш резонансним, очікувано, виявилось питання щодо погодження на користування родовищами нафти та газу розгляд якої було заблоковано політичною партією «Батьківщина». Зняття цього питання з розгляду – це програш чи перемога громади Полтавщини?

Постає питання: «Всім відомо, що високому рейтингу Полтавщини серед інших областей України завдячує, крім аграрної сфери, саме покладам корисних копалин, енергоносіям, вуглеводням поклади яких є запорукою отримання «утримання на плаву» економіки держави, стабільним донором поповнення держбюджету. Важливий аспект успішного функціонування нафтогазової галузі в області – є соціальний, адже тільки безпосередньо на підприємствах нафтогазового комплексу області працює близько 10 000 фахівців, а із урахуванням геологів, геофізиків, інженерів, постачальників, робітників – це понад 40 000 робочих місць. Додати сюди членів сімей і стане зрозумілим, наскільки важливе для мешканців області успішне та безперебійне функціонування галузі, її стабільний приріст та розвиток.

В минулому році через дуже високі податки ця провідна галузь опинилася в кризі. За рік було звільнено тисячі працівників, деякі підприємства зупинили роботу. Спільні проблеми об`єднали підприємства та територіальні громади у намірах виведення галузі із занепаду. Їх тиск на урядові структури призвів до появі в Верховній Раді Законопроекту «Про зменшення рентних платежів», прийняття якого означає початок виходу галузі із кризу.

Та для нашої області видобувна промисловість – не тільки роботодавець, але і каталізатор певних негараздів та проблем. Так, руйнуються сільські дороги, погіршується екологічна ситуація, а держава ніби цього й не бачить. Жодних преференцій для мешканців районів, де видобувають корисні копалини, Закон досі не передбачив. Тож переважна більших підприємств дійшла до необхідності фінансової підтримки територіальних громад з метою вирішення їх соціальних проблем. Більшість, але, нажаль не всі, переймаються співпрацією с сільськими та районними радами. Два роки не виділяло кошти на розвиток інфраструктури Полтавське газопромислове управління. Тільки в цьому році нарешті були виділенні значні кошти на ремонт доріг, соціальні потреби громадськості в районах функціонування підприємств. Три роки поспіль громада області наполегливо не чує «Полтаванафтогаз», як громада не бачить керівника підприємства пана Наслєднікова.

Мушу зазначити що вимальовується неприглядна картина: чим далі знаходиться підприємство, а саме його хєд-офіс від Полтави тим ближче воно до столиці, тим воно більш близоруке та глухе до проблем громади Полтавщини, тим гірше його ставлення до вирішення питань територіальної громади. Нема одностайності у цьому питанню і серед суто полтавських компаній. Так, зареєстровані в Полтаві «Газонафтова компанія» та «Пласт» знаходять можливість виділяти кошти на вирішення соціальних та інфраструктурних питань територіальних громад, а «Нафтогазопромислова геологія» та «Надра-Геоінвест» ухиляються від виконання взятих зобов`язань. До речі, саме з цієї причини з останнім з названих підприємств адміністрація Полтавської ОДА вимушена судитись.

Повернемось до минулої сесії. Під гнів громадськості попали всі кандидати на розробку полтавських надр…. нажаль. Адже, такому тонкому відповідальному питанню огульно рубати під корінь ініціативи профільних добувних підприємств не в інтересах громади. Безумні, необгрунтовані відмови всім кандидатам, без виключення, призведуть до зниження надходжень до обласного бюджету, є ризик переходу із цього небезпечного явища в тенденцію, а саме звичну практику.

Тож, в питанні розгляду пропозиції від зацікавлених підприємств видобувної галузі необхідний більш диференційований, вдумливий підхід. Нагадаю, що є істотня різниця між співпрацією підприємства зі столичною реєстрацією та видобувачем з Полтавщини, користь від якого, як платника податків до місцевого бюджету, до речі в рази більша. Таким чином, для нас пріоритетом та показником в співпраці з компаніями – видобувачами має бути саме Полтавська обласна реєстрація.

Ми маємо чітко розрізняти ті компанії, що налаштовані на співпрацю з громадами і ті, що від такої співпраці відхрещуються. Тільки диференційований підхід!

Серед кандидатів на розробки родовищ нафти і газу було два підприємства з Полтавщини, що працюють в області не один рік. Ще не маючи дозволів та погоджень, ці підприємства уклали угоди з усіма районами, де вони мають наміри працювати та провели авансові платежі. Мова йде про «Ангро-Інвест» та «Нафтогазсервіс». А ось третє, – «Азон Компані» цього не зробило, тай й місце реєстрації, звісно, - Київ.

Особливо хотів би зупинитись саме на Полтавських підприємствах – платниках податків в Полтавській бюджет.

Наприклад, «Ангро-Інвест» є частиною групи компаній, що понад 10 років займається геологорозвідкою в Україні та за кордоном. Група володіє на правах власності унікальною технологією, «Теплові геотомографії земної поверхні», що дало можливість виконати роботи по вивченню нафтогазоносні шельфу Чорного моря, ряду родовищ Донецько-Дніпровської западини і Карпатського протину, та картуванню вуглеводів в Узбекистані та Росії. Підприємства групи займаються інвестиційною діяльності та будівництвом в тому числі, в Кременчуці, Миргороді (де, власне «Ангро-Інвест» і зареєстровано).

Загадане підприємство має можливість і фінансові ресурси для виконання геологорозвідувальних робіт на території восьми перспективних нафтогазоносних площ Полтавської області, а в разі потреби – за фінансової підтримки інвестора з Гонконгу, - і більшої кількості (репутація і можливості) Етьоніті (Ейша) Лімітед (Гонконг) підтверджені торгово-промисловою палатою України.

ТОВ «Ангро-Інвест» вже уклало інвестиційні договори з Надержинщинською сільскою радою Полтавського району, Демідівською сільрадою Решетилівського району, рядом сільрад Карлівського, Великобагачанського, Шишацького, Кобеляцького, Новосанжарського району, де планується проведення підготовчих робіт, на фінансування, соціальної сфери та переказали кошти. Підприємство підписало меморандум із фінансування розвитку соціальної сфери в Полтавській області із розрахунку 9000 грн. за один кв. кілометр ліцензійної площі на рік в період проведення геологорозвідки і до 1,5 % від суми рентних платежів в період видобутку.

Хотів би відреагувати на припущення журналіста Андрія Невлиша, про «Незрозуміле бажання віддати родовища полтавським компаніям «тишком-нишком, без обговорення з громадами…», довожу до Вашого відома, - обговорення вже почалося. І не тільки з громадами, а й з профільними спеціалістами, інвесторами, податківцями. Часи, коли «кухарка правила державою» залишились у минулому. Позиція «не виділяли родовища нікому» та «чахнути над ними», що «Кощей над златом» є абсолютно деструктивною та антидержавницькою. Включайте свій патріотизм (в тому числі й економічний), мізки та громадянську позицію. Звертаюсь, принагідно до Полтавської громади, адміністрації, громадських активістів за підтримкою підприємств видобувної галузі з Полтавщини, яких, до речі, підтримує громадська ради при Полтавській ОДА, Народна рада м. Полтави, громадський майдан Полтавщини, громадська організація «Регіональний народний контроль» та цілий ряд інших громадських організацій.

Компанії «Ангро-Інвест» та «Нафтогазсервіс» є полтавські підприємства, які уклали три сторонні угоди із ОДА та обласною радою. Крім того, що сесія обласної ради не дала дозволу на проведення геологічної розвідки, але компанія «Ангро-Інвест» перерахувала кошти в сумі 1 млн. 200 тис. грн. на соціальний розвиток інфраструктури Полтавської області і підписала угоду на перерахування 10 млн. грн. щорічно у цю ж сферу.

Тож, Будьмо патріотами! Формуємо державницький підхід до проблем територіальних громад!

Слава Україні! Шана Полтавщині!

Голова Народної ради

м. Полтави Володимир Дащенко

Дащенко нафтогаз
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
159 переглядів у вересні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Спорт
23 вересня полтавська "Ворскла" на домашньому стадіоні приймала луганську "Зорю". У День міста Полтава футболісти хотіли зробити уболівальникам подарунок у вигляді перемоги. На гру прийшло чимало глядачів, можливо, тому, що вхід на матч був безкоштовним. Перший тайм пройшов без великої кількості гольових моментів. Можна пригадати хіба що навісний удар головою Ардина Даллку, який голкіпер "Зорі" перевів на кутовий. Гол "Ворскла" не забила, натомість втратил...
Пригоди
22 вересня до Новосанжарської центральної районної лікарні госпіталізували двох підлітків із діагнозом «Отруєння алкогольними речовинами». Обидва підлітки – мешканці села Руденківка. 15-річного хлопця привезли до лікарні у стані середньої тяжкості, а от його 13-річний товариш потрапив до лікарні у стані коми. Стан здоров’я хлопця – тяжкий. Про це повідомляє управління з питань цивільного захисту Полтавської ОДА. Нагадаємо, раніше у Полтаві запропонували вв...
Пригоди
Аварія сталася 22 вересня близько 14:00 на трасі Київ-Харків у районі села Ковтуни Хорольського району. У ДТП зіткнулися Toyota, Fiat та Skoda. Під час зіткнення загинула від отриманих травм пасажирка автомобіля Fiat. Водій Toyota зазнав незначних ушкоджень і відмовився від госпіталізації. Натомість пасажир японського легковика – народний артист України Іван Попович із переломом руки потрапив до Хорольської лікарні. Про це повідомляє офіційний сайт поліції...
Суспільство
У Полтаві закордонний біометричний  паспорт  можна оформити у чотирьох територіальних підрозділах.  Розташовані вони  за наступними адресами:  - пров. Шкільний, 4 - пров. Рибальський, 16-а - вул. Олени Пчілки, 19а - вул. Г. Сталінграду, 30   Нетерміновий біометричний паспорт, виготовляється протягом 20 робочих днів та коштує 557 грн. 32 коп. Терміновий,  можна зробити протягом семи робочих днів за  810 грн. 32 коп. «Для оформлення цих документів місце реєс...
Кримінал
22 вересня під стінами Полтавської ОДА відбувався масовий захід, організований одним із громадських рухів. Під час акції двоє молодих чоловіків почали обкидати організаторів та учасників курячими яйцями. Хуліганів незабаром затримали поліцейські. Двох юнаків – 1998 та 1999 року народження – відвезли до міського відділення №1 та склали адмінпротокол за статтею 174 Кодексу України про адміністративні правопорушення (дрібне хуліганство). Про це повідомляє офі...
Культура
Її проведення напередодні Дня міста вже стало доброю традицією. Але вперше вона об'єднала таку велику кількість художників і вперше відбувається у найбільшій виставковій залі Галереї мистецтв. Від абстракції до реалізму П'ятдесят одна робота. Досить широкий спектр стилів та напрямів – графіка, живопис, декоративно – прикладне мистецтво. В експозиції - роботи, виконані олійними та акриловими фарбами, батик, гобелен, кераміка, графіка (ліногравюра, офорт, ак...
Культура
22 вересня у Полтаві організували концерт до Дня міста. На величезній сцені, яку спорудили неподалік від Villa Крокодила перед тисячами полтавців виступили KERRIA, KISHE, «БЕZ ОБМЕЖЕНЬ» та DILEMMA. Варто відзначити, що лише колективу DILEMMA вдалося по-справжньому підкорити серця жителів міста. І за час свого виступу вони змусили глядачів співати, танцювати та дійсно відриватися разом із виконавцями. Пропонуємо і вам переглянути найбільш емоційну частину в...
Пригоди
Співробітники ювенальної поліції Полтави та дільничі офіцери поліції встановили осі, які вночі зруйнували бетонний паркан огорожі занедбаного підприємства у мікрорайоні Браїлки. Ними виявилися десятеро дітей віком від 12 до 15 років.       - Оскільки діти ще не досягли віку, з якого їх можна притягнути до відповідальності за скоєння подібного правопорушення, то відповідати за їх поведінку будуть їхні батьки, - зазначив начальник відділення поліції № 1 м. П...
Суспільство
Міністерство освіти і науки України на своєму сайті винесло на громадське обговорення до 10 жовтня новий порядок проведення інституційного аудиту в середніх школах. На відміну від атестації закладів, що мала наглядово-контрольні функції, інституційний аудит впроваджується як інструмент підтримки закладів загальної середньої освіти. Планується, що комплексна зовнішня перевірка торкнеться управління, навчальних процесів, а також якості освіти. Експерт з осві...