Нафтогазові підприємства Полтавщини залишаються без роботи

Тиждень тому відбулася остання сесія обласної ради 6-го скликання, 31-ша. Найбільш резонансним, очікувано, виявилось питання щодо погодження на користування родовищами нафти та газу розгляд якої було заблоковано політичною партією «Батьківщина». Зняття цього питання з розгляду – це програш чи перемога громади Полтавщини?

Постає питання: «Всім відомо, що високому рейтингу Полтавщини серед інших областей України завдячує, крім аграрної сфери, саме покладам корисних копалин, енергоносіям, вуглеводням поклади яких є запорукою отримання «утримання на плаву» економіки держави, стабільним донором поповнення держбюджету. Важливий аспект успішного функціонування нафтогазової галузі в області – є соціальний, адже тільки безпосередньо на підприємствах нафтогазового комплексу області працює близько 10 000 фахівців, а із урахуванням геологів, геофізиків, інженерів, постачальників, робітників – це понад 40 000 робочих місць. Додати сюди членів сімей і стане зрозумілим, наскільки важливе для мешканців області успішне та безперебійне функціонування галузі, її стабільний приріст та розвиток.

В минулому році через дуже високі податки ця провідна галузь опинилася в кризі. За рік було звільнено тисячі працівників, деякі підприємства зупинили роботу. Спільні проблеми об`єднали підприємства та територіальні громади у намірах виведення галузі із занепаду. Їх тиск на урядові структури призвів до появі в Верховній Раді Законопроекту «Про зменшення рентних платежів», прийняття якого означає початок виходу галузі із кризу.

Та для нашої області видобувна промисловість – не тільки роботодавець, але і каталізатор певних негараздів та проблем. Так, руйнуються сільські дороги, погіршується екологічна ситуація, а держава ніби цього й не бачить. Жодних преференцій для мешканців районів, де видобувають корисні копалини, Закон досі не передбачив. Тож переважна більших підприємств дійшла до необхідності фінансової підтримки територіальних громад з метою вирішення їх соціальних проблем. Більшість, але, нажаль не всі, переймаються співпрацією с сільськими та районними радами. Два роки не виділяло кошти на розвиток інфраструктури Полтавське газопромислове управління. Тільки в цьому році нарешті були виділенні значні кошти на ремонт доріг, соціальні потреби громадськості в районах функціонування підприємств. Три роки поспіль громада області наполегливо не чує «Полтаванафтогаз», як громада не бачить керівника підприємства пана Наслєднікова.

Мушу зазначити що вимальовується неприглядна картина: чим далі знаходиться підприємство, а саме його хєд-офіс від Полтави тим ближче воно до столиці, тим воно більш близоруке та глухе до проблем громади Полтавщини, тим гірше його ставлення до вирішення питань територіальної громади. Нема одностайності у цьому питанню і серед суто полтавських компаній. Так, зареєстровані в Полтаві «Газонафтова компанія» та «Пласт» знаходять можливість виділяти кошти на вирішення соціальних та інфраструктурних питань територіальних громад, а «Нафтогазопромислова геологія» та «Надра-Геоінвест» ухиляються від виконання взятих зобов`язань. До речі, саме з цієї причини з останнім з названих підприємств адміністрація Полтавської ОДА вимушена судитись.

Повернемось до минулої сесії. Під гнів громадськості попали всі кандидати на розробку полтавських надр…. нажаль. Адже, такому тонкому відповідальному питанню огульно рубати під корінь ініціативи профільних добувних підприємств не в інтересах громади. Безумні, необгрунтовані відмови всім кандидатам, без виключення, призведуть до зниження надходжень до обласного бюджету, є ризик переходу із цього небезпечного явища в тенденцію, а саме звичну практику.

Тож, в питанні розгляду пропозиції від зацікавлених підприємств видобувної галузі необхідний більш диференційований, вдумливий підхід. Нагадаю, що є істотня різниця між співпрацією підприємства зі столичною реєстрацією та видобувачем з Полтавщини, користь від якого, як платника податків до місцевого бюджету, до речі в рази більша. Таким чином, для нас пріоритетом та показником в співпраці з компаніями – видобувачами має бути саме Полтавська обласна реєстрація.

Ми маємо чітко розрізняти ті компанії, що налаштовані на співпрацю з громадами і ті, що від такої співпраці відхрещуються. Тільки диференційований підхід!

Серед кандидатів на розробки родовищ нафти і газу було два підприємства з Полтавщини, що працюють в області не один рік. Ще не маючи дозволів та погоджень, ці підприємства уклали угоди з усіма районами, де вони мають наміри працювати та провели авансові платежі. Мова йде про «Ангро-Інвест» та «Нафтогазсервіс». А ось третє, – «Азон Компані» цього не зробило, тай й місце реєстрації, звісно, - Київ.

Особливо хотів би зупинитись саме на Полтавських підприємствах – платниках податків в Полтавській бюджет.

Наприклад, «Ангро-Інвест» є частиною групи компаній, що понад 10 років займається геологорозвідкою в Україні та за кордоном. Група володіє на правах власності унікальною технологією, «Теплові геотомографії земної поверхні», що дало можливість виконати роботи по вивченню нафтогазоносні шельфу Чорного моря, ряду родовищ Донецько-Дніпровської западини і Карпатського протину, та картуванню вуглеводів в Узбекистані та Росії. Підприємства групи займаються інвестиційною діяльності та будівництвом в тому числі, в Кременчуці, Миргороді (де, власне «Ангро-Інвест» і зареєстровано).

Загадане підприємство має можливість і фінансові ресурси для виконання геологорозвідувальних робіт на території восьми перспективних нафтогазоносних площ Полтавської області, а в разі потреби – за фінансової підтримки інвестора з Гонконгу, - і більшої кількості (репутація і можливості) Етьоніті (Ейша) Лімітед (Гонконг) підтверджені торгово-промисловою палатою України.

ТОВ «Ангро-Інвест» вже уклало інвестиційні договори з Надержинщинською сільскою радою Полтавського району, Демідівською сільрадою Решетилівського району, рядом сільрад Карлівського, Великобагачанського, Шишацького, Кобеляцького, Новосанжарського району, де планується проведення підготовчих робіт, на фінансування, соціальної сфери та переказали кошти. Підприємство підписало меморандум із фінансування розвитку соціальної сфери в Полтавській області із розрахунку 9000 грн. за один кв. кілометр ліцензійної площі на рік в період проведення геологорозвідки і до 1,5 % від суми рентних платежів в період видобутку.

Хотів би відреагувати на припущення журналіста Андрія Невлиша, про «Незрозуміле бажання віддати родовища полтавським компаніям «тишком-нишком, без обговорення з громадами…», довожу до Вашого відома, - обговорення вже почалося. І не тільки з громадами, а й з профільними спеціалістами, інвесторами, податківцями. Часи, коли «кухарка правила державою» залишились у минулому. Позиція «не виділяли родовища нікому» та «чахнути над ними», що «Кощей над златом» є абсолютно деструктивною та антидержавницькою. Включайте свій патріотизм (в тому числі й економічний), мізки та громадянську позицію. Звертаюсь, принагідно до Полтавської громади, адміністрації, громадських активістів за підтримкою підприємств видобувної галузі з Полтавщини, яких, до речі, підтримує громадська ради при Полтавській ОДА, Народна рада м. Полтави, громадський майдан Полтавщини, громадська організація «Регіональний народний контроль» та цілий ряд інших громадських організацій.

Компанії «Ангро-Інвест» та «Нафтогазсервіс» є полтавські підприємства, які уклали три сторонні угоди із ОДА та обласною радою. Крім того, що сесія обласної ради не дала дозволу на проведення геологічної розвідки, але компанія «Ангро-Інвест» перерахувала кошти в сумі 1 млн. 200 тис. грн. на соціальний розвиток інфраструктури Полтавської області і підписала угоду на перерахування 10 млн. грн. щорічно у цю ж сферу.

Тож, Будьмо патріотами! Формуємо державницький підхід до проблем територіальних громад!

Слава Україні! Шана Полтавщині!

Голова Народної ради

м. Полтави Володимир Дащенко

Дащенко нафтогаз
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Кабінет міністрів рекомендує перенести два робочих дні, щоб на Новий рік 2020 українці відпочивали чотири дні поспіль. Перед Новим роком 2020 рекомендують перенести робочі дні з 30 і 31 грудня на 21 і 28 грудня відповідно. Таким чином постанова Кабінету міністрів № 7-р пропонує чотири вихідні дні на Новий рік 2019 – з 29 грудня 2019 року по 1 січня 2020 року. Також в грудні очікується додатковий вихідний 25 числа – Різдво за латинською традицією. Крім того...
Пригоди
За фактом падіння вертольота та загибелі екс-міністра АПК Тараса Кутового слідчі поліції відкрили кримінальне провадження за статтею 291 Кримінального кодексу України «Порушення чинних на транспорті» правил Кримінального кодексу. Про це повідомляють у прес-службі прокуратури Полтавської області. Нагадаємо, 21-го жовтня близько 16:00 біля села Тарасенкове у Оржицькому районі на Полтавщині впав та загорівся вертоліт. На борту знаходилася одна людина, яка заг...
Суспільство
Медзаклади Полтави крокують у ногу з часом. Оновлюються зовнішньо завдяки ремонтам, і технологічно – завдяки новому устаткуванню. Перший заступник міського голови Ігор Федій, заступник міського голови з гуманітарних питань Світлана Нестуля та депутат Полтавської міської ради Олег Бєлоножко перевірили хід виконання ремонту в міській дитячій клінічній лікарні. Пріоритет для оновлення віддали особливо важливим відділенням:офтальмологічному та відділенню перед...
Суспільство
22-го жовтня на сайті Полтавської міської ради з’явилася петиція №414 із вимогою до влади збудувати дитячий садок у мікрорайоні Огнівка. Автор петиції – полтавка Анна Супруненко – у поясненні до петиції зазначає, що у двох великих мікрорайонах міста – Огнівці та Садах-2 – працює лише один дитячий садок №37 «Білосніжка». Групи закладу переповнені – замість максимальної кількості у 30 дітей їх відвідує 40-45 маленьких полтавців. Зважаючи на це, автор петиції...
Кримінал
Дружина зниклого повідомила поліції, що 18 жовтня, об 11:00, чоловік вийшов з дому (мікрорайон Мотель, неподалік від супермаркету «АТБ») і не повернувся. У день зникнення був одягнений у спортивні штани чорного кольору з написом Adidas та білими лампасами з обох боків і кросівки темно-зеленого кольору. Якщо Вам щось відомо про місце перебування цього чоловіка, просимо повідомити інформацію за телефонами: 06626204031 (дружина зниклого), 0660943740 (невістка...
Культура
Сьогодні в ПНПУ імені В. Г. Короленка відбудеться презентація роману Віталія Запеки. Початок заходу о 11 :40 у 311 аудиторії " Запрошуємо на презентацію антивоєнного роману Віталія Запеки "Цуцик". Цікава і важлива книга! Захід обіцяє бути атмосферним. Чекаємо!" - пишуть організатори , кафедра журналістики університету. Раніше ми розповідали Завдяки пожертвам небайдужих полтавців замінили дах у будинкові патріарха Мстислава
Культура
Світова спільнота 22 жовтня відзначає Всесвітній день людей з вадами мовлення. Мета цього дня, який був започаткований фахівцями з дослідження патологій мови з Канади, – привернути увагу до проблеми заїкання. На жаль, близько 3 мільйонів людей по всьому світу живуть з цією проблемою. Цей день в історії 1797-й рік - у парку Монсо поблизу Парижа француз Андре Жак Гарнерен здійснив перший стрибок з парашута з борту наповненої воднем повітряної кулі, що підня...
Новини компаній
Як часто Ви запитуєте себе чи добре почуваєтесь?! Ламкість та випадіння волосся пов’язуєте з авітамінозом?! Відчуваєте ком у горлі? Запитайте себе, як давно Ви були в лікаря? Чи проходили профілактичне обстеження? Якщо «Ні»– чому зволікаєте? Чому нехтуєте своїм здоров‘ям, адже це - найдорожчий скарб?! Саме час дати відповідь на саме головне питання. Досить часто ми плутаємо ці симптоми з іншими хворобами. Але саме вони можуть свідчити про порушення в робот...
Суспільство
16 жовтня у державні установі " Божківська виправна колонія № 16"   зареєстровано шлюб засудженого Ярослава зі своєю нареченою Іриною. "Не зважаючи на складні шляхи долі, кохання завжди знайде шлях до серця. Під час короткострокових побачень пара прийняла рішення одружитися й офіційно зареєструвати свій шлюб. Молодята отримали теплі привітання та добрі побажання. Від імені адміністрації установи молодій сімейній парі було надано позачергове тривале побачен...