ОПОРА: «Нова Полтава» пропонує «підкуп» за виявлення підкупу

Відкрита Громадська платформа «Нова Полтава», засновником якої є кандидат на посаду міського голови міста Полтави від партії «Сила людей» Лев Жиденко, пропонує полтавцям підкуп за виявлення факту підкупу.

Так, на сторінках двадцять третього інформаційного бюлетеню Відкритої громадської платформи «Нова Полтава» з’явилася пропозиція отримати “винагороду” за виявлення факту підкупу. Представники ВГП обіцяють трьом першим полтавцям, які задокументують факт підкупу чи отримання неправомірної вигоди на відео, тепловий лічильник для будинку.

При цьому, аргументуючи свою пропозицію, «Нова Полтава» посилається на Кримінальне законодавство і засуджує підкуп, як явище. Разом такі пропозиції та “винагороди” є формою прихованого підкупу виборців, що можуть передбачати кримінальну відповідальність.

ОПОРА: «Нова Полтава» пропонує «підкуп» за виявлення підкупу, фото-1

Зазначимо, що 22 вересня відбулась партійна конференція Полтавської міської організації політичної партії “Сила людей”, на якій висунули кандидатом у мери Льва Жиденка.

Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що відповідно до частини 4 статті 60 Закону України «Про місцеві вибори»: «Забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора місцевої організації партії, яка є суб’єктом виборчого процесу, політичної партії, місцева організація якої є суб’єктом виборчого процесу, або інших агітаційних матеріалів, за умови, що вартість таких товарів не перевищує 5 відсотків розміру мінімальної заробітної плати) та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг. Забороняється укладення з виборцями за рахунок коштів виборчого фонду оплатних договорів на проведення передвиборної агітації».

Громадянська мережа ОПОРА закликає всіх суб’єктів виборчого процесу не порушувати виборчого законодавства та не пропонувати сумнівні “винагороди”.

ОПОРА
Жиденко Нова Полтава вибори підкуп
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі