• Головна
  • Григорій Швед - за українську мову в газетах
14:03, 24 листопада 2009 р.

Григорій Швед - за українську мову в газетах

З тим і позивався до Полтавської ОДА.

Полтавський окружний адміністративний суд закрив провадження у справі за позовом мешканця Комсомольська Григорія Шведа до Полтавської обласної державної адміністрації та Головного управління юстиції у Полтавській області щодо порушення законодавства про державну реєстрацію друкованих ЗМІ. Порушення своїх прав чоловік вбачав у тому, що газети "Громадська думка", "Телеекспрес", "Телеекпрес-Плюс", "Мир Вам", "Горняк", "Навигатор Комсомольськ" виходять російською мовою.

Григорій Швед звернувся до суду, аби «захистити та відновити право на інформацію», стягнути моральну шкоду розміром 15 тис. грн. Він просив суд визнати свідоцтва про реєстрацію згаданих газет в частині випуску цих видань російською мовою незаконним та зобов'язати перереєструвати їх.

Суд постановив, що враховуючи національний склад населення м. Комсомольська та визнання майже третиною громадян російської мови як рідної, такий підхід газет є цілком обґрунтований. Порушення прав та охоронюваних законом інтересів позивача тут, на думку суду, немає. Тому «заява не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства».

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в п'ятиденний строк з дня проголошення ухвали.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...