12:37, 9 вересня 2015 р.
Як Краків отримав 1,3 млрд євро інвестицій: підсумки перших днів стажування Лева Жиденка у Польщі
По завершенню навчального курсу у «Школі мерів» найкращі слухачі отримали можливість пройти стажування у Польщі. Серед них і Лев Жиденко, який у «Школі мерів» представляє Полтаву.
Програма передбачає стажування у меріях та муніципалітетах кількох успішних польськіх міст: Кракова, Познані та Люблін. Перші дні стажування у Кракові присвячені ознайомленню з найкращими практиками залучення інвестицій і стратегічного планування розвтку міста. Крім того, українські гості ознайомилисяі з механізмами формування прозорого бюджету та фінансування муніципальних програм.
лев3
Лев Жиденко відвідав відділ стратегічного планування Краківської мерії. «Вчимося з інвесторів «пилинки здувати», – написав на своїй сторінці у «Фейсбуці» Жиденко. «Досягнення? Будь ласка: 1 місце в Європі і 9 – в світі в рейтингу інвестиційної привабливості в сфері послуг. Але Краків вже починає побоюватися Львова. Полтава поки сами знаєте, де… Гарна новина – все в наших руках», - зазначив Жиденко.
лев1
Як Краків отримав 1,3 млрд євро інвестицій
- По-перше, усвідомивши свою відповідальності за залучення інвестицій, наголошує Лев Жиденко. По-друге, за допомогою глобальної відкритості. Потрібно прийти до інвесторів і запитати: а за яких умов ви до нас прийдете. І всі скажуть одне й те ж: нам потрібна прогнозована і не корумпована влада. Наявність освічених кадрів і, в окремих випадках, земля для будівництва заводів.
- Гарний приклад: прихід інженерного відділу Motorola у Краків. Вони були перші, тому їх довелося переконувати, завіряти, гарантувати тощо. Зараз із Motorola дуже тісна співпраця. Гнучкі програми у вишах саме під потрібних їм інженерів, співфінансування вузів тощо. Як результат – зараз штат інженерів Motorola у Кракові –1500 осіб. Інші глобальні компанії дивилися на цей успіх і теж почали приходити, інвестувати.
«Школа мерів». Довідкова інформація
12 червня 2015 року у Києво-Могилянській бізнес-школі розпочалася перша в Україні «Школа мерів» - освітня програма для чинних та майбутніх міських голів і їхніх команд. Її організаторами виступили Києво-Могилянська бізнес-школа, громадянська платформа «Нова Країна», Агенція з питань стратегічних комунікацій та розвитку «Спільні зусилля», Інститут політичної освіти та ГО «Громадська рада Смарт Сіті». Проект розрахований на чинних або майбутніх мерів міст.
Лекції та практичні заняття для слухачів «Школи мерів» вели провідні світові економісти, політики, міські голови, аналітики, експерти.
Лев Жиденко. Біографічна довідка.Народився 1979 року в м. Пирятин Полтавської області. У 1986-1997 роках навчався в Опішнянській середній школі №1. У 1997-2003 роках навчався у Національному гірничому університеті (м. Дніпропетровськ). Магістр за спеціальністю «Енергоаудит». Магістр за спеціальністю «Менеджмент організацій». Навчався у Відкритому університеті Великобританії. 2006 року отримав диплом за спеціальністю «Управління діяльністю та змінами». З 2002 до 2004 року працював комерційним директором РДА «Блиск». 2005-го очолив групу компаній, сьогодні відомих як ТОВ «СтандартЕнерго» (м. Опішня). За часів керівництва Л. Жиденка підприємство отримує звання «Лідер економіки України» та «Лідер галузі» за національними рейтингами. У 2007-2010 роках працював директором НВП «УкрЕнергоІндустрія». На сьогоднішній день - директор із стратегічного розвитку ТОВ «СтандартЕнерго». Депутат Полтавської обласної ради шостого скликання (мажоритарний округ Зіньківського району). 2015 року створив відкриту громадську платформу «Нова Полтава».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
11:21, 5 грудня
09:16, 7 грудня
10:32, 3 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...