• Головна
  • На Козельщині учні святкували 1 вересня біля зачиненої школи, яку закрили через брак фінансування
11:01, 2 вересня 2015 р.

На Козельщині учні святкували 1 вересня біля зачиненої школи, яку закрили через брак фінансування

1 вересня – це свято для всіх учнів. В цей день дітлахи повертають в свої рідні школи та починають новий навчальний рік. Проте в селі Пашківка Козельщинського району це свято з сумним присмаком.

На сесії районної ради Козельщини депутати проголосували за закриття єдиної в Пашківці школи, в якій навчається 28 учнів. Головна причина закриття – недостатнє фінансування та малий контингент учнів. Наразі школа не працює. Згідно з рішенням депутатів учні Пашківської школи тепер повинні навчатися в школі Козельщини. Хоча в Пашківці школу побудовано в 1991 році, а в Козельщині майже на 20 років раніше – 1973 рік.

Громада та батьки школярів протестують проти такого рішення. Шукаючи допомоги мешканці Пашківки звернулася зі зверненням до голови «Громадського контролю Полтавщини» Андрія Храмова. Наразі проблема дещо зрушила з місця – в четвер буде позачергове засідання сесії, на якому повторно розглянуть питання закриття школи.

На Козельщині учні святкували 1 вересня біля зачиненої школи, яку закрили через брак фінансування, фото-1
На Козельщині учні святкували 1 вересня біля зачиненої школи, яку закрили через брак фінансування, фото-2

На думку батьків закривати більш сучасну школу – неправильно.

«Моя дитина проходила в цю школу з першого класу. Бо школа в нас найкраща в районі. Матеріальна база дуже хороша, й комп’ютерний клас, й спортивний зал, й майстерня найкраща в районі. Такої майстерні й спортзалу в Козельщині немає. Я не розумію керівництво, чому закривають нашу школу, якщо можна до нас направить діток з інших сіл, де матеріальна база не така, де школи менші і потребують ремонту», - засмучена мати учня 4-го класу Тамара Сапонова.

На Козельщині учні святкували 1 вересня біля закритої школи, яку закрили через брак фінансування (фото) - фото 3

На Козельщині учні святкували 1 вересня біля закритої школи, яку закрили через брак фінансування (фото) - фото 3

Незважаючи на те, що школа нині закрита, перед будівлею Громада та батьки влаштували для школярів свято 1 вересня. Провели святкову лінійку, запросили керівництво освіти району. Щоправда, останні, висловивши слова привітання школярам, покидали свято під вигуки: «Ганьба».

«Ганьба» кричали за те, що не підтримали нашу школу, не зробили хоча б початкові класи. Хоча б відділили одне крило для цього. Як казав Міністр, дитина повинна в початкові класи йди в рідному селі. У нас забирають повністю всю школу. Вчора тут збиралися батьки, всі проти. Громада подала заяву на скасування рішення сесії, в четвер планують провести позачергову сесію. Хай роблять, що хочуть, тільки щоб школу залишили», - каже Тамара Сапонова.

На сьогоднішній день у школи немає керівництва – з директором не було продовжено контракт. На лінійці ж директора школи не було. Проте була колішня керівниця школи – Людмила Литвинко.

На Козельщині учні святкували 1 вересня біля закритої школи, яку закрили через брак фінансування (фото) - фото 4

На Козельщині учні святкували 1 вересня біля закритої школи, яку закрили через брак фінансування (фото) - фото 4

«18 років я тут була директором школи до 2011 року. Чому ніхто не прийшов з керівництва? Це їх думка, їх ставлення. Наприклад, мене теж не запрошували, але я прочитала оголошення і прийшла. Діти не повинні відчувати того, що роблять дорослі. Вони мають бути захищені від усіх непорозумінь. Вони повинні черпати знання. Я прийшла, щоб бути з учнями», - говорить пані Людмила.

Крім цього, на думку колишньої директорки, потрібно було лишити в школі хоча б початкові класи.

«Я за те, що нехай дітки понавчаються певний час, поки вирішаться організаційні питання і будемо нормально працювати. Я за те, щоб все склалося мирно».

На думку Громади, можна зменшити затрати, але школу треба лишити.

«Можна реорганізувати школу, трішки знизити енергопостачання школи, кількість спожитого газу. Можна перекрити деякі класи. Але районні очільники нас не чують. Тому ми закликаємо їх почути нас. В цю школу ходили ми, ходили наші батьки, й наші діти будуть ходити. Ми доб’ємося свого», - говорить депутат Пашківської сільської ради Дмитро Георгієвич.

На Козельщині учні святкували 1 вересня біля закритої школи, яку закрили через брак фінансування (фото) - фото 5

На Козельщині учні святкували 1 вересня біля закритої школи, яку закрили через брак фінансування (фото) - фото 5

Незважаючи на те, що школа наразі закрита, а навчальний рік вже почався, батьки своїх дітей в іншу школу переводити не поспішають. Поки жодної заяви про перевід до школи в Козельщину не було. Вони сподіваються, що проблему вдасться вирішити й їхні діти будуть ходити в свою школу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#школа #учні #закрили #Храмов #Пашківка
Оголошення
live comments feed...