• Головна
  • Полтавщина зв’яже залізницею промисловий Схід із чорноморськими портами
17:24, 17 листопада 2011 р.

Полтавщина зв’яже залізницею промисловий Схід із чорноморськими портами

На залізничній станції Полтава - Південна урочисто ввели в експлуатацію електрифіковану дільницю Полтава-Кременчук-Бурти.

Подія знакова для всієї України, бо як образно сказав присутній на заході Віце-прем’єр-міністр України – Міністр інфраструктури Борис Колесніков, електрифікацією залізниці не займалися «з часів плану ГОЕЛРО та Другої Світової війни». Він передав символічний ключ електрифікації начальнику Південної залізниці,  Героєві України Віктору Остапчуку. Таким чином електрифіковано останню ділянку найкоротшого транзитного ходу від східних кордонів країни до вітчизняних чорноморських портів. Цього ж дня у перший рейс оновленою дільницею відправився електропоїзд на Кременчук.

За розрахунками спеціалістів, капітальні інвестиції, вкладені в електрифікацію та комплексну модернізацію дільниці Мала Перещепинська – Кременчук (731,3 млн. грн.), окупляться за 5 років та 7 місяців. При цьому очікується щорічне зменшення споживання дизельного палива та викидів у атмосферу.

Електрифікація на ділянці Полтава-Кременчук дозволить економити залізниці – за рахунок відмови від дизельного палива – 306 тисяч гривень щодоби. Загальне зменшення річних експлуатаційних витрат складе понад 110 мільйонів гривень.

Електрифікація напрямку проводилася у кілька етапів: у 2010 році Південна залізниця перевела на електричну тягу 23 кілометри дільниці Полтава - Південна – Мала Перещепинська, у поточному році роботи виконувались на дільниці Мала Перещепинська – Нові Санжари – Кременчук протяжністю 94 кілометри. Водночас із електрифікацією у 2011 році виконано великий обсяг робіт з модернізації інфраструктури цієї дільниці: оновлення та ремонт колій, пристроїв сигналізації та зв’язку, енергозабезпечення, виробничо-побутових будівель та споруд.

У планах на найближчі п’ять років – електрифікувати 4,5 тисячі залізничних колій. «Найближчим часом в Україні буде електрифіковано 4,5 тисячі залізничних колій, що значно покращить екологічну ситуацію і дозволить зменшити використання кількості палива, - повідомив Борис Колесніков. – Це на третину прискорює рух і на 35 відсотків знижує собівартість перевезень.

Нагадаємо, нині з 22 тисяч залізничних колій в Україні електрифіковані 10,5 тисяч.

Оголошення
live comments feed...