• Головна
  • Школяр із Пирятина винайшов комп’ютерну мишку для паралізованих
10:35, 16 листопада 2011 р.

Школяр із Пирятина винайшов комп’ютерну мишку для паралізованих

Дмитро Івченко з Пирятина розробив систему, яка допоможе паралізованим відчувати себе самостійнішими. В її основі лежить механізм, який зазвичай використовують у навігації та вібродіагностиці. На дослідження та розробку у школяра пішло більше року.

Це акселерометр, тобто мікросхема. Саме вона допоможе людям, які не можуть рухатися. Достатньо лише закріпити прилад та датчик на спеціальній платі.

— Ми пропонуємо встановити акселерометр хворій людині на палець або на голову, і людина, роблячи якісь прості рухи головою або пальцем, може керувати курсором на екрані монітора. Таким способом можна керувати й побутовою технікою. Комп’ютер буде провідною ланкою між людиною та відповідно побутовою технікою, яка є в нього в квартирі. Подає напругу, наприклад, на світло, на телевізор, напруга подається — прилад вмикається, — розповідає винахідник.

Допомагає хлопцеві у розробках науковий керівник Володимир Вольвач. Каже, результати будуть найближчим часом.

«Експериментальні зразки такого пристрою ми можемо отримати протягом 2—3 місяців. Те, що пропонує Діма, є принципово новим способом введення даних і керування комп’ютером. Ідеї є, але питання в їх реалізації», — говорить науковий керівник.

Зараз Дмитро планує запатентувати свій винахід та визначитися з ціною. І прогнозує: сучасні технології дозволять зменшити розміри пристрою настільки, що його можна буде вживлювати навіть в око людини.

Оголошення
live comments feed...