• Головна
  • Спрощенців на час відпусток та лікарняних звільнять від єдиного податку (ВIДЕО)
15:00, 11 листопада 2011 р.

Спрощенців на час відпусток та лікарняних звільнять від єдиного податку (ВIДЕО)

Вперше в Україні платник єдиного податку фізична особа-підприємець зможе бути у відпустці.

Раніше право на відпочинок було передбачено у Конституції, але той самий єдиний податок потрібно було платити щомісяця не залежно від того, чи працюєш ти, чи хворієш. Про це під час прес-конференції в Новинах Полтавщини зазначила голова Всеукраїнського об’єднання малого та середнього бізнесу ,,Фортеця” Оксана Продан.

У прес-конференції щодо обговорення нового проекту Закону України про внесення змін до Податкового кодексу та інших законодавчих актів, що стосуються  спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва, взяли участь заступник голови Полтавської ОДА Олена Адамович, голова регіональної ради підприємців при облдержадміністрації Андрій Огородніков та співголова Координаційної ради з питань розвитку малого та середнього підприємництва при Кабінеті Міністрів України Віталій Андрєєв.

За словами Оксани Продан, в цьому законі передбачено, що раз на рік один місяць підприємець має право не сплачувати єдиний податок. Більше того, у випадку хвороби, якщо вона триває місяць і більше, за кожен місяць підприємець має право не платити єдиний податок, а перераховані кошти зарахують на наступний календарний місяць.

Як розповіла Олена Адамович, полтавці були безпосередніми розробниками нової  редакції цього закону. Спочатку вони збунтували, організовували акції протесту, проте надалі, долучилися до його розробки. Коли закон прийняли  з відповідними поправками, пропозиціями, вони сказали: «Ми в захваті від того, як все чітко, продумано і правильно викладено».

Указ про спрощену систему, який був введений 1998 року був досить досконалим на той час, проте на сьогоднішній день він уже не діє в тій частині на скільки це потрібно бізнесу. Більше того, на сьогодні діюча система не дозволяє малому бізнесу працювати з великим.

Той закон, який був прийнятий 20 жовтня і переголосований минулої п'ятниці вдруге після вето Президента з усіма поправками,  дозволяє малому бізнесу працювати разом з великим, дозволяє платникам податку на прибуток відносити на валові витрати всі ті перерахунки, які зроблені на користь в тому числі й фізичних осіб, платників єдиного податку.

Відмінені донарахування по єдиному податку за найманих працівників. Сьогодні за кожного такого працівника треба додатково заплатити 50% єдиного податку. У новому законі платникам податку за найманих працівників не потрібно буде доплачувати.  Не потрібно буде реєструвати своїх найманих працівників у податковій.

Оголошення
live comments feed...