• Головна
  • Голова АМКУ пояснив, чому полтавцям не варто очікувати на зменшення вартості проїзду
16:18, 6 серпня 2015 р.

Голова АМКУ пояснив, чому полтавцям не варто очікувати на зменшення вартості проїзду

Голова Полтавського обласного  територіального відділення Антимонопольного комітету України та депутат Полтавської обласної ради Володимир Оніщенко прокоментував стан пасажирських перевезень, який на даний момент склався у Полтаві та області.

- Щодо перевізників, на початку липня ви заявили, що вісім перевізників були оштрафовані на 76 тисяч гривень. Що це за перевізники?

- Ми зараз ведемо розмову про приміські маршрути. 14 липня ми прийняли рішення про накладення штрафних санкцій. На колегії був присутній голова Всеукраїнської організації перевізників. Всі перевізники нам надали інформацію про те, що вартість проїзду вони знизили. Наше головне завдання – це усунути порушення. Тому що тариф був безумовно завищений. Треба віддати належне мешканцям Супрунівки, які порахували пасажиропотік на всіх маршрутах, які обслуговують Супрунівку.

- Вчора відбувся конкурс перевізників на обслуговування міжіських та міжрайонних маршрутів, участь у якому брало ТОВ «Євробус». Не секрет, що підприємство є лідером на ринку пасажирських перевезень Полтави. В конкурсі також брали перевізники, які підпорядковуються фактично одній особі або групі людей. Прокоментуйте ситуацію.

- Те що відбулося вчора, я знаю. До мене на прийом приходив один з перевізників, який програв конкурс. Цій людині я порадив звернутися до ОДА та до АМКУ. Дві справи, які ми проводили по конкурсам в облдержадміністрації. Після того, як пройшов термін оскарження, ми звернулися в суд. Чомусь адміністрація подала в комітет скаргу до попереднього керівництва. Рішення ці були скасовані. Скажу чесно, таким чином ми перевищили свої повноваження але таким чином ми хотіли привернути увагу до того, що конкурси проводяться нечесно. Справи ці ще не завершені. По восьми маршрутам ми прийняли рішення, це там де було монопольне становище. По 35 субєктам ми надаоли рекомендації, там де вони залишилися на 35 копійках. І майже сорок рішень, коли перевізники знизили вартість.

За словами Оніщенка, проблеми, які виникли під час встановлення нових тарифів пов'язані з недосконалістю законодавства. Заперечувати той факт, що ціни на паливо та запчастини значно зросли, проте немає чітко вирахуваного пасажиропотоку. Можливо, за словами Оніщенка, відповідні зміни будуть внесені у наступному році.

Проте очікувати на зменшення вартості проїзду у Полтаві не варто.

Повну версію розмови з Володимиром Оніщенком дивіться на Полтавському Громадському.ТБ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #АМКУ #Оніщенко #Громадське
Оголошення
live comments feed...