• Головна
  • На Полтавщині оптимізують ринкові збори
11:03, 3 листопада 2011 р.

На Полтавщині оптимізують ринкові збори

В облдержадміністрації вирішили, що утримання 1 кв. м одного торгового місця у належному стані в містах обласного значення має коштувати 5 грн., у містах районного значення — 2 грн., на ринках селищ і сіл — 1,50 грн.

Нині облдержадміністрація в межах своїх повноважень встановлює вартість послуг для кожного ринку області окремо. На сьогодні вартість утримання одного торгового місця становить по сільських та міських ринках від 1,50 до 5,00 грн. за 1 кв. м. Так, тарифи різняться у залежності від технічного стану ринків та їх обладнання.

Зрозуміло, що видавати розпорядження голови ОДА з приводу містових на кожному ринку в області окремо — процес в усіх сенсах затратний як для влади, так і для підприємців. Тому, виходячи із зонування ринків, тобто місцевості де вони розташовані, влада нині пропонує, цитата, «встановити єдині тарифи для досягнення рівноваги у цінах».

В облдержадміністрації є проект розпорядження голови ОДА «Про встановлення граничного розміру плати за послуги, що надаються ринками з продажу продовольчих та непродовольчих товарів». Його обговорюють та вносять зміни. У ньому є, зокрема, табличка із граничними стандартизованими розмірами плати за послуги, що надають адміністрації ринків торгівцям.

Днями у заступника голови облдержадміністрації Олени Адамович відбулася робоча зустріч з деякими керівниками ринків області, на якій розглядали проект розпорядження та пропонували зміни до нього. Як доцільно розмежувати ринки — на продовольчі та непродовольчі, чи в залежності від облаштування? Чи потребують оновлення діючі правила торгівлі? Чи дотримуються вимог Порядку формування собівартості послуг ринків, який затверджено Мінекономіки та Держкомпідриємництвом України? Відповіді на ці та інші питання шукали учасники останньої наради в ОДА. Про результати цієї зустрічі ми дізнаємося, коли на сайті цього органу влади з’явиться оновлений проект розпорядження губернатора.

Коли представники влади і підприємці остаточно дійдуть згоди, проект розпорядження винесуть на громадські слухання.

Інший аспект поліпшення роботи ринків на Полтавщині полягає у ліквідації їхніх стихійних аналогів до Євро-2012. Чи вдасться це зробити обласній владі менше, ніж за рік?

Оголошення
live comments feed...