09:30, 6 жовтня 2011 р.

Полтавщина потопає в смітті

За даними головного управління житлово-комунального господарства ОДА, щороку в області складують до 15 мільйонів кубометрів твердих побутових відходів. Площі забруднених територій зростають з неймовірною швидкістю.

Як врятувати екологію та звільнити від сміття не лише Полтавщину, а й всю Україну, говорили сьогодні на спільному засіданні Регіональної дорадчої ради Національного конгресу місцевого самоврядування України в області і регіонального відділення Асоціації міст України.

Вів засідання голова Полтавської облради Іван Момот.

Протягом останніх років проблема утилізації твердих побутових відходів набрала світових масштабів. Щороку на планеті збирається кілька мільярдів кубічних метрів сміття. Лише в Україні утворюється майже 35 мільйонів кубометрів твердих побутових відходів. У промислово розвинених країнах кожний житель виробляє майже пів тонни відходів на рік.

Чимало полігонів існують десятки років – мало того, що вони переповнені, так ще й застарілі, не мають потрібного захисту для навколишнього середовища.

Загалом на Полтавщині діє трохи менше тисячі полігонів, і з кожним роком, разом із сміттям, зростає і їх кількість. Серед найпроблемніших в області ось уже 10 років залишається Макухівське сміттєзвалище поблизу Полтави. Учасники дорадчої ради Національного конгресу місцевого самоврядування переконані – єдиний вихід, щоб область не потонула у смітті, – його утилізація. Проте для цього необхідно будувати не один переробний завод, і без значних інвестицій тут не обійтися.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...