• Головна
  • На Полтавщині планують створити соціальні та виробничі аптеки
16:02, 4 жовтня 2011 р.

На Полтавщині планують створити соціальні та виробничі аптеки

За даними соціологів, серед товарів першої необхідності друге місце (після продуктів харчування) займають медикаменти

Облдержадміністрація спільно з приватними аптеками планує реалізувати проект «Обласна соціальна програма: «Аптека для пенсіонерів, ветеранів, інвалідів». Згідно із нею, згаданим категоріям населення ліки продаватимуть із 20%-ою знижкою. Нині в аптечній мережі однієї відомої фірми в Полтаві вже існують скидки на певний перелік медикаментів для пільговиків — від 5 до 20%.

Кількість аптечних мереж із такою соціальною складовою хочуть збільшити — і не лише в обласному центрі, а й відкрити їх у райцентрах та містечках області. На думку влади, це допоможе створити на фармацевтичному ринку конкуренцію, що призведе до зниження вартості ліків.

Крім того, на Полтавщині планують відкрити виробничі аптеки, тобто такі заклади, де ліки виготовлятимуть самі аптекарі за рецептурою відповідно до державних стандартів. Є така аптека, державна, у Полтаві.

За словами заступника голови ОДА Олександра Коваля, влада підтримає ініціативи комерційних структур, спрямовані на створення соціальних та виробничих аптек. Серед інших новацій — обласне комунальне підприємство «Полтавафарм» закуплятиме ліки без посередників, безпосередньо у виробників. Це також дозволить знизити ціни на медикаменти, а також розширити їхній асортимент. Вірогідно, що це відбудеться з початку нового року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...