• Головна
  • Більше 50 тисяч гривень віддали полтавці телефонним шахраям
15:47, 12 березня 2015 р.

Більше 50 тисяч гривень віддали полтавці телефонним шахраям

На Полтавщині понад 50 000 гривень ошукані громадяни сплатили за звільнення родичів з фіктивного «міліцейського полону». Про це, а також про механізм введення в оману абонентів мобільного і стаціонарного зв’язку розповів начальник управління карного розшуку обласної міліції Микола Михайлик.

Правоохоронець повідомив, що напружена обстановка в країні спровокувала активність телефонних шахраїв, серед яких на даний час лідирують псевдоміліцонери. За півтора місяці 2015 року 10 осіб добровільно перерахували на картрахунки зловмисників або віддали в руки посередників більше 50 000 гривень.

Полковник міліції Микола Михайлик озвучив стандартний сценарій, за яким діють аферисти, наголосивши на тому, що останні розраховують на особливості емоційної реакції людини, яка опинилася у стресовій ситуації. Так, за логікою шахраїв, людина, якій телефоном у вечірній час доби повідомляють про затримання родича за підозрою у скоєнні злочину, не буде витрачати час на перевірку отриманої інформації, а зробить все можливе, аби якнайшвидше виконати вимоги дозвонювача.

За розв’язання «проблем із законом» жертви з Полтавщини, які звернулися до міліція тільки після усвідомлення факту обману, заплатили від 3 до 10 тисяч гривень. За послуги потерпілі розраховувалися переважно через електронні платіжні системи, декотрі – через довірених осіб шахраїв. Для прикладу, у трьох випадках, що мали місце у Лубенському та Гребінківському районах області, ошукані передавали готівку псевдотаксистам.

Велике значення для розкриття злочинів цієї категорії має своєчасність і повнота отриманої інформації. У подібній ситуації професіонали рекомендують, насамперед, не панікувати, а зробити наступні кроки:

- негайно зв’язатися з родичем (знайомим) телефоном або в інший прийнятний спосіб;

- переконатися в достовірності інформації про надзвичайну подію, учасником якої міг бути родич (знайомий);

- як би переконливо не звучали аргументи дозвонювача, не робити передчасних висновків та уникати необдуманих дій;

- негайно зателефонувати в міліцію (102) або звернутися до найближчого територіального відділу органів внутрішніх справ.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Шахраї #полтавці #гроші
Оголошення
live comments feed...