08:39, 11 серпня 2009 р.

Кременчужанам дадуть роботу

Безробітні мешканці Кременчука коситимуть, гребтимуть, замітатимуть та копатимуть.

Якщо цього не робитимуть, то не вважатимуться безробітними і допомогу не отримають. Одразу два проекти забезпечення роботою мешканців міста готують в Обласному центрі зайнятості. Причина допомоги Кременчуку – він постраждав найбільше від економічної кризи та безробіття. Трохи краще на станції Гребінка, де адміністрація Південної залізниці скоротила робочі місця максимально. Перш за все - обласний центр зайнятості допоможе ХК “АвтоКрАЗ” та ВАТ “Крюківський вагонобудівний завод” з оплатою праці робітникам, які потрапили під скорочення.

“Частково у цій справі допоможемо двом кременчуцьким керівникам. Кошти по цьому проекту надійдуть до Полтави на початку серпня і їх відразу буде передано на місця. Зробимо все, аби стримати на цих підприємствах масові звільнення працівників”, - розповіла на засіданні колегії в облдержадміністрації керівник обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва.

Інше, що очікує тих, кого вже звільнили - масові громадські роботи. Для Полтавщини на цю справу виділили 2 мільйони гривень. З області міський центр зайнятості отримає відповідний транш бюджетних коштів. Далі фахівці центру з допомогою комунальників організують в місті “безмежні” громадські роботи. Оплата буде невеликою - в межах мінімальної зарплати, але доведеться робити все, що скажуть. Інакше - знімають з обліку й не буде ні оплати за тимчасову роботу, ні допомоги по безробіттю.

З останньою нині зовсім важко - коштів немає, тож на виплатах економлять. Аби офіційне безробіття на Полтавщині раптово зменшилося наполовину придумано цікавий хід та введено спеціальні “драконівські заходи”.

“Сьогодні запрошуємо тих, хто втратив роботу, приходити в центри зайнятості щотижня. Це робиться для того, щоб не знижувати трудовий потенціал людей, інакше відвідування цих служб переходить у звичайне відмічання. Але цим втрачається стимуляція для працевлаштування”, - пояснює зміст заходів для стимуляції пошуків роботи Катерина Клавдієва.

Висновок такого щотижневого “піклування” про безробітних - не у всіх них вистачає терпіння для безглуздих щотижневих відвідувань. ( Все одно - мало що можуть запропонувати. Кількість вільних вакансій у місті вчетверо менша за чисельність безробітних - авт). Натомість списки безробітних за такого “піклування” скорочуються щомісяця на тисячу осіб. Офіційне пояснення такого явища - громадяни знаходять роботу десь там, за межами області. Де саме - ніхто не знає.

“Я думаю, що ми таким чином відсікаємо тих, кому не потрібні послуги держави у забезпеченні роботою”, - робить свій висновок керівник обласного центру зайнятості.

Останнє - про те, скільки коштів із 2 мільйонів гривень, виділених для тимчасового працевлаштування, надійде до нашого міста. Твердження міського голови Миколи Глухова, що у місті очікують на 300-400 тисяч гривень, які буде витрачено на оплату праці тих міських безробітних, які працюватимуть на благоустрої

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...