14:03, 27 липня 2011 р.
Під Полтавою гості з України та Швейцарії влаштували свято Врожаю (ФОТО)
22-24 липня біля с. Мачухи Полтавського району відбулося свято Врожаю. Його запровадила всеукраїнська громадська організація «БЛАГОДАР», яка існує на Полтавщині вже майже три роки.
За старослов'янським календарем 22 липня наші предки святкували День Зажинок, тобто коли врожай визрів, проводився дуже важливий обряд збирання першого колоса.
23 липня - День Землі, а 24 липня - День Сім'ї.
З'їхалися люди з різних куточків України - Сумщини, Дніпропетровщни, Київщини, Житомирщини, Полтавщини, навіть були гості із Швейцарії, всього було тридцять три людини. Були і вчителі із полтавських і дніпропетровських шкіл.
Гості познайомилися зі звичаями Зажинок, про те як його проводили в давнину і його значення в житті людей.
Пройшли обряд очищення вогнем, водою, слухали повчальні розповіді про етнічні традиції українців, їх буття, про характерників, про український алфавіт, про ВсеЯСвітню Абетку, а також про образно-хвильове письмо. Співали біля вогнища давні і сучасні народні пісні, спілкувалися з водою, землею, розказували про лікарські трави, про українські страви і методи її приготовлення в давнину.
Три дні промайнули як один. Скрізь заливали дощі, а в Мачухах сяяло сонечко. Стояло наметове містечко в лісі, на вогнищі варилася юшка. На джерельній воді готувався напій із польових та лісових трав. Спілкувалися люди.
Тетяна Чернова, спеціаліст з української вишивки, провела вишукану лекцію з української вишивки взагалі і зокрема сакральної полтавської вишивки білим по білому. Привезла частину своєї колекції українських сорочок, зразки рушників. Приміряли, виявляли долю кожної жінки і того роду, звідки прийшла сорочка. Виявляється, в наших сорочках, закладена інформація про увесь Всесвіт. Тільки треба навчитися її розуміти.
Наталія Мельник проводила практичні заняття спілкування із стихіями вогню, землі, води, техніки управління.
Антоніна Гармаш-Литвин, фольклорист, поет, етнограф, знавець лікарських трав, до речі, родом з Полтавщини, ділилася своїми віршами, піснями свого чоловіка Василя Литвина - знаменитого кобзаря, розповідями про своє затоплене козацьке село, про їх мудрий побут. Розповіла про свою програму навчання молоді, про кобзарську школу. Гості ознайомилися, як в давнину створювалась сім'я, етапи її створення. Розповіла про майбутні книжки, над якими вони з чоловіком працюють. Послухали розповідь про характерників.
Гостя із Сум Лариса Шевченко надала чудові лекції з прадавньої абетки, в якій налічувалося 147 букв, проводила плотієву зарядку за цією абеткою.
Тетяна Лавренко розповіла про образно-хвильове письмо.
Олександр Пономарьов - числоволодарій, поділився своїм напрацюванням - абеткою побудованою на вібраціях природи, котра повністю відповідає цілісному сприйманню людьми довкілля, і яка побудована на українській мові. Він розповів про зажинки, про значення хліба, про традиції які були в давнину на Полтавщині. Про Матінку-Землю, про значення землі для людини і про відношення до неї людей, про Землю як мірило загальнолюдських цінностей.
Крім цього, він розповів про свято числа Пі, яке відзначається 22 липня. Показав зміст даного числа. Його декодування українським алфавітом, і прочитав поему, яка зашифрована в числі пі.
Господар маєтку Василь Манько, який прийняв нас на своїй родовій землі, розповів про те, як він розуміє природу, і як з нею можна жити в дружбі та гармонії. Розповів як можна відновити зір, використовуючи сонце.
Та всього й не перелічити…
Саме головне - зародилися дуже щирі, теплі відносини між людьми, нові знайомства, спілкування однодумців.
По закінченню свята домовилися проводити такі зустрічі і надалі, відновлювати традиції пращурів і проваджувати їх в сучасність, щоб не пропали мудрі набутки наших дідів і прадідів!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:45
Вчора
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...