Прокуратура визнала дії заступника голови облради неправомірними

Володимир Марченко не мав права не надавати інформацію на запит, посилаючись на  власне трактування законодавства.

Ідеться про відмову першого заступника голови облради надати відповідь на інформаційний запит щодо кількості працівників його установи, які мають право на пенсію за вислугою років. На початку вересня Володимир Олександрович вважав, що «Інститут аналітики та адвокації» не належить до переліку організацій, які можуть отримувати доступ до публічної інформації. За його словами, запитувачами можуть бути «фізичні, юридичні особи та об’єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб’єктів владних повноважень при здійсненні ними своїх функцій», а оскільки «Інститут аналітики та адвокації» є громадською організацією зі статусом юридичної особи, то «дія Закону на нього не поширюється».

Таке трактування виявляє крайній непрофесіоналізм керівників облради і невігластво виконавців у юридичних питаннях. Це і спонукало нас звернутися до прокуратури, щоб встановити справедливість і, зрештою, отримати доступ до необхідної інформації, що нам і гарантує закон.

Працівники правоохоронного органу не погодилися з позицією чиновника. Вони встановили, що посадовці облради відмовили «Інституту аналітики та адвокації» незаконно. І саме через ці неправомірні дії ми не змогли своєчасно отримати необхідну для роботи інформацію. На даний момент, за словами працівників прокуратури, на розгляд Полтавської обласної ради вони внесли подання на усунення виявлених порушень.

Відповідь з прокуратури

Як бачимо, неправомірні дії чиновників та посадовців, як це, можливо, бувало раніше, не залишаються без відповіді. Ми вважаємо, що незнання законів або їх довільне трактування недопустимі для людей, що займають посади у органах місцевого самоврядування чи у державних структурах. Сподіваємось, що надалі подібних інцидентів вдасться уникати.

«Інститут аналітики та адвокації»

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов