• Головна
  • Порошенко: Україна прийме гуманітарну допомогу, але без військового супроводу
10:10, 10 серпня 2014 р.

Порошенко: Україна прийме гуманітарну допомогу, але без військового супроводу


Президент України Петро Порошенко зазначив, що українська влада докладає зусиль, щоб налагодити гуманітарну допомогу містам, які постраждали внаслідок дій терористів. Україна готова прийняти гуманітарку, але без жодного військового супроводу і тільки через пункти пропуску, контрольовані прикордонниками.
Про це заявив президент Петро Порошенко під час телефонної розмови з канцлером Німеччини Ангелою Меркель,  повідомили в прес-службі глави держави.
«Ми готові прийняти гуманітарну допомогу, але якщо ця місія буде міжнародною, без жодного військового супроводу, яка надійде виключно через пункти пропуску на кордоні, які контролюються українськими прикордонниками та у супроводі українських військових для забезпечення безпеки місії», - наголосив Президент.
Ангела Меркель зауважила, що Німеччина, як і її союзники, дотримується чіткої позиції, що будь-яка гуманітарна місія повинна направлятися виключно згідно з міжнародним правом, а саме лише через канали ООН або Червоного Хреста і тільки за погодженням з української стороною. «Наша позиція чітка – будь-яке вторгнення, навіть якщо воно називається гуманітарним, є вторгненням, і це червона лінія, яку жодна держава не може перетинати», - заявила Канцлер Німеччини.
Ангела Меркель та Петро Порошенко обговорили можливість участі Німеччини в міжнародній гуманітарній місії. Співрозмовники також скоординували подальші кроки для деескалації ситуації в зоні АТО.

#гуманитарная помощь. пезидент Украины

Коментарі

Оголошення
live comments feed...